| Intelligence a întrebat:

Intrebare adresata baietilor pentru ca voi va cunoasteti mai bine specia si reactiilelaughing Dau fundita, daca-mi spuneti sincer ce ascunde mintea unui biat cand se comporta asa cu o fata Povestioara e urmatoarea :
Cand ne-am despartit(acum 9 luni) fostul meu prieten spunea ca ma uraste pentru ca l-am facut sa sufar( motivul suferintei lui fiind faptul ca eu nu-l credeam cand imi spunea ca ma iubeste)dar de ceva vreme el a revenit in viata mea..si acum spune ca pe el il intereseaza sa nu fiu suparata pe el ( desi inainte nu-i pasa daca sunt sau nu). Spune asa : " uite
◇: ne intelegem bine
◇: poate chiar foarte bine
• ◇: discutam orice
◇: fara nicio jena
◇: daca avem ceva probleme ne ajutam unul pe altu
un sfat • "
Eu nu cred ca mai e asa. Apropierea lui mi se pare prea brusca.Mi-a spus dupa despartire ca m-a iubit mult si trebuia sa ma urasca apoi ca sa ma scoata din sufletul lui. Ce credeti ca urmareste acum?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Tu spui ca a avut o relatie CAND ati fost despartiti. Nu te mai gandi la asta.
Referitor la restul, nu stiu ce sa zic, pe de-o parte va intelegeti bine/foarte bine, pe de alta parca relatia voastra se destrama la prima bataie de vant.
Nu degeaba se zice la casatorie "la bine si la rau". Daca te lasa balta cum da de prima greutate, atunci cu toata parerea de rau, nu aveti nici un viitor impreuna. Dar parca ai scris ca nici nu se gandeste la vreun viitor.
Ma intreb pentru ce a asteptat atata timp langa tine, daca nu se gandea sa va faceti un viitor impreuna?

18 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mie mi se pare ca el simte mai mult pentru tine si tu nu poti sa simti mai mult pentru el. Puteti fii cel mult 'sex buddies', dar poate este doar parerea mea bazata pe detaliile oferite.

| Intelligence explică (pentru Zenithf):

El are 21 eu 17, sunt virgina desi am fost mutl timp impreuna si pe fir el m-a asteptat, m-a iubit pe bune.
I-am dat in trecut a2a sansa. Inca tin mult la el. Ne-am despartit de 9 luni si am aflat ca dupa 5 luni a avut o realtie sexuala cu o fata, ma tot intreb cum a putut, cum sa trec peste asta?
Te-as ruga si pe tine si ti-as multumi din suflet daca ai mai arunca o privire peste toate explicatiile care le-am mai dat pe pagina..si sa-mi acorzi inca un comentariu, sfat.Multumesc foarte mult big grin

| Zenithf a răspuns (pentru Intelligence):

Tu spui ca a avut o relatie CAND ati fost despartiti. Nu te mai gandi la asta.
Referitor la restul, nu stiu ce sa zic, pe de-o parte va intelegeti bine/foarte bine, pe de alta parca relatia voastra se destrama la prima bataie de vant.
Nu degeaba se zice la casatorie "la bine si la rau". Daca te lasa balta cum da de prima greutate, atunci cu toata parerea de rau, nu aveti nici un viitor impreuna. Dar parca ai scris ca nici nu se gandeste la vreun viitor.
Ma intreb pentru ce a asteptat atata timp langa tine, daca nu se gandea sa va faceti un viitor impreuna?

| harciog a răspuns:

Nu spun decit ca adevarata dragoste face doi oameni sa ramina impreuna indiferent de cite vorbe, mincinoase sau nu, s-ar naste intre ei.

| GeosBIOS a răspuns:

Cred c-ar trebui sa caute de acum, sa se maturizeze. Banuiesc ca-i vorba despre cineva in jur de 17-19 ani iar ce ai prezentat tu mai sus este comportamentul unui pusti in plina pubertate, adica a cam venit timpul sa se coaca la minte si sa se gandeasca bine ce vrea de la viata. Nu de alta dar prostiile de genul caut sa te urasc ca sa nu te iubesc sunt prostii destul de infantile chiar si pentru aceasta perioada a vietii. Apropo la varsta voastra ar trebui sa o lasati mai usor cu dragostea, mai ales ca acum faceti cel mai usor confuzia intre dragoste si doar atractie.

| Intelligence explică (pentru GeosBIOS):

Are 21 si ma tem ca are un caracter iremediabil, sau doar nu se gandeste sa aiba ceva serios, stabil.Pana la 16 te formezi ca om, sper sa nu se fi ratat pe viata..pacat

| GeosBIOS a răspuns (pentru Intelligence):

Daca asa stau lucrurile, mie imi pare ca te consumi inutil pentru cine nu merita. Astia-s genul de indivizi care raman baieti toata viata, probail deoarece au fost rasfatati prea mult in familie si nu vor deveni barbati adevarat niciodata. Doar vreo greutate mai serioasa in viata daca-i mai schimba, ca ei de la sine, putin probabil

| Intelligence explică (pentru GeosBIOS):

Cand eram impreuna era cu totul o alta persoana..acum e alta, ca in trecutul lui. A avut o copilarie dificila, a fost nevoit sa asiste la scene mai putin placute.Mama sa era batuta de tatal sau pentru ca el era un alcoolic.De multe ori imi spunea plangand ca el nu va ajunge asa, el nu vrea sa fie asa, el vrea sa se realizeze, sa aiba o familie frumoasa si sa nu fie cum a fost tatal lui.dar incepe sa-mi fie teama ca e ceva ereditar..si ca va deveni ca tatal sau, dar nu inteleg de ce? daca totusi mi-a spus ca el vrea sa fie mai bun.

| GeosBIOS a răspuns (pentru Intelligence):

Stii, provin dintr-o familie cu o situatie similara. Dar tocmai pentru ca tata era cum era, a trebuit sa ma maturizez eu inainte de vreme. In principiu, pot spune cu certitudine ca nu prea am trait ceea ce unii numesc copilarie sau adolescenta. Tocmai de aceea nu-mi explic cum baiatul despre care vorbesti, daca a trecut prin ce spune el ca a trecut, poate sa fie atat de imatur.

O astfel de viata tine loc de armata. In principiu cei care au astfel de probleme nu au decat 2 optiuni:
- fie devin niste oameni caliti si capabili
- fie devin foarte neseriosi si nu numai ca o iau pe urmele tatalui, dar de multe ori devin chiar mai rai.

| Intelligence explică (pentru GeosBIOS):

Stiu ca acestea doua sunt optiuniile.Credeam din toata inima mea k nu o va lua pe drumul gresit..Asa si era cand era cu mine si stiu ca inca e un suflet sensibil, poate vrea doar sa se mai distreze inca..pt ca are doar 21 de ani.dar na..ar trebuii sa fie mai matur da. poate nu m`a iubit indeajuns si poate cauta doar placerea fizica, nu? Oricum, simt ca e un caz pierdut..si a ajune ca tatal sau..am incercat sa il ajut, dar nu se mai poate.

| pretty34 a răspuns:

Nu cred ca are vreun motiv ascuns...cad el ti-a zis ca te iubeste si tu nu l-ai crezut e normal sa-l fi obosit sa-ti dovedeasca ce simte( baietii nu prea iti exprima sentimentele). Daca el a incercat sa te uite, sa faca orice si nu a reusit si-a dat seama ca fara tine lumea lui nu exista si ca pur si simplu nu mai poate trai asa si s-a intors inapoi(un mare efort dupa ce probabil orgoliu lui a fost ranit). Atentie la comportamentul lui, daca iti da semne ca iubirea lui nu s-a schimbat pentru tine, ce mai astepti? Schimba-ti tu comportamnentul si apreciaza gestuile lui...
http://www.eva.ro/......-9496.html

| Deanme a răspuns:

Poate a zis ca te uraste deoarece suferea, era suparat dar in sinea lui inca tinea la tine, iar acum vrea sa se impace cu tine. Ma mir de ce a trecut asa de mult timp.
S-ar mai putea sa vrea sa se razbune pentru ca l-ai facut sa sufere. Vrea sa te faca sa ti la el si cand iti e lumea mai draga sa te faca sa suferi. Dar si aici ma intreb de ce vrea sa se razbune tocmai dupa 9 luni.

| Intelligence explică (pentru Deanme):

Ciudat, nu? iti multumesc mult pentru raspuns. daca mai te uiti pe aceasta pagina si vezi ce le-am raspuns si celorlalti as vrea sa-ti dai cu parerea.sa-mi spui ce crei ca e sau daca mai e ceva de facut.Multumesc!

| nik14 a răspuns:

Ii pare rau.

| flaviusss a răspuns:

Nu urmareste absolut nimic. Te iubeste baiatu. DUpa ce s-a despartit de tine si-a dat seama ca viata lui nu are rost fara tine si a vazut cum e. Acuma eu zic ca va incerca absolut orice sa te faca fericita.Acorda-i a 2 sansa sa vezi ce face.EU zic ca iti va arata ca te iubeste enorm. Exact asa am patit si eu ca pretenu tau:dupa ce m-am despartit mi-am dat seama ce am pierdut insa era tarziu cand m-am intors inapoisad am primit a 2 sansa insa ea intre timp vorbea cu altu iar a 2 sansa primita de mine mi-a spulberato in cateva zile dupa ce mi-a dato spunandu-mi sa ii dau pace ca a gasit pe cineva.Asta e.De abia cand pierdem pe cineva realizam ce important a fost pentru noi. Acum sufar, dar incerc sa trec pestesadEU zi ca baiatul te iubeste. bafta cu el :*

| Intelligence explică (pentru flaviusss):

Hei multumesc mult pentru raspuns. Dar eu i-am mai acordat deja in trecut o a2a sansa. A luptat alaturi de mine cat a putu pentru ca am avut destule probleme, insa a renuntat.Nu ma pot baza pe el, nici pana la colt.Nu-mi ofera stabilitate si asta ma doare rau.Eu inca tin mult la el, dar nu-l mai pot schimba.mi-as dori din suflet sa nu se plictiseasca sa nu fie asa schimbator, dar pur si simplu asa e el..si mi se rupe sufletul. aaveam multe vise impreuna.

| flaviusss a răspuns (pentru Intelligence):

Pai daca zici ca nu te poti baza pe el mai deloc, cam nasol. Deci i-ai acordat deja 2 sansa, iar asta ar fi a 3 deja straight face Au trecut deja 9 luni, e foarte mult, mai mult ca sigur ca deja te-a uitat. EU m-am despartit de prietena mea de 3 zile, si crede-ma ca am iubit-o ca pe ochii din cap, insa faptul ca m-a lasat pentru altu m-a ajutat foarte mult sa o uit.Desigur inca ma gandesc la ea dar deja e mai ok, sper ca in maxim 1 saptamana sa o uit cu totul.
Lasa-mi id'u si vb mai multe pe mess daca vrei.

| imoneltokyohotel a răspuns:

Intreaba-l daca mai simte ceva pentru tine daca si tu inca mai tii la el! E cel mai bine.

| ionutcs16 a răspuns:

Eu cred c ii pare rau si nu te-a urat niciodata ci doar era deazamagit... si nu era dezamagit de tine ci de el pentru ca nu a stiut cum sa-ti arate mai bine ce simtea.