| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare din partea unei prietene. Ea a facut dragoste neprotejat. Dar tot atunci a fost dezvirginata. Partenerul esti cat de cat sigur ca nu a ejaculat. Insa crede ca ar fi o sansa sa fi fost pe organul genital un bob de sperma. Credeti ca ar putea fi insarcinata? Va rog nu o luati in ras. E ingrijorata. [funda.]
Eu cred ca daca ar fi fost bobul acela de sperma ar fi iesit odata cu sangele. nu?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sunt sanse mari sa fie insarcinata. Numai excesul de lichid spermatic iese din vagin, spermatozoizii nu. Oricum, sangele nu are legatura, el curge din himen, care e la intrarea in vagin, sperma a ajuns mult mai profund.
La dezvirginare riscul de sarcina este maxim. Asa ca este foarte posibil sa fie insarcinata (cam intre 5 si 100%, in functie de perioada ciclului menstrual)

| Zenithf a răspuns:

O lume ignoranta in care noi traim, numai avorturi...
Ce faceti prostii fara sa va informati? Si cu prezervativul este risc sa ramana insarcinata, si este cel mai sigur mijloc de contraceptie.
Mi-ar placea ca avortul sa fie cat de cat reglementat, atunci ar mai toti atatea prostii ca in ziua de azi?

| AnNe a răspuns:

Pai depinde daca a ejaculat in ea e insarcinata.sa-si cumpere un test de sarcina...dar ba eu nu va inteleg stiu ca e criza dar nu aveti dracu 8 lei de un prezervativ?!

| Julia89 a răspuns:

Ceea ce poate face e sa isi cumpere un test de sarcina si o sa vada daca e insarcinata sau nu.nu faza aia ca bobul de sperma ar fi iesit cu sangele e falsa

| TheSpecialOne a răspuns:

Hai nu mai zi ca o prietena. pune un EU.