| MULLER96 a întrebat:

Intrebare doar fetelor e adresata, de ce unele fete fac cu oricine sex?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru ca au o pofta de sex mult mai dezvoltata decat alte fete sau vor sa experimenteze tot mai multi parteneri (cred)

| RAY a răspuns:

Wow exista si de astea? eu nu cred ca fetele fac sex fara vreun scop sau daca tipul nu e frumos

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil din cauza faptului ca libidoul lor este extraordinar de mare, o caracteristica sexuala care le transforma pur si simplu in niste ninfomane avide de sex nelimitat, care nu pot fi satisfacute de un singur partener. big grin

| SG1995 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mda, dar asta le strică viața socială și profesională, dependeța aceea de sex e fapt psihologică.
Gândește-te la următorul scenariu, un bărbat impotent e dependent sexual de ce?
Că până să fie impotent a făcut sex, și a devenit impotent, fizic numai simte nevoia, dar a rămas nevoia psihologică.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru SG1995):

Femeile care suferă de nimfomanie nu ating, niciodată, orgasmul.
Nimfomania este, de fapt, o afecţiune psihică, iar dorinţa de găsire a împlinirii din punct de vedere sexual ţine şi de nivelul crescut al hormonilor, susţin psihologii. „Nimfomania este o profundă insatisfacţie sexuală, o frustrare permanentă. Femeile care suferă de această afecţiune au simţurile denaturate şi rareori se simt satisfăcute din punct de vedere sexual, în adevăratul sens al cuvântului", afirmă psihologul Hanibal Dumitraşcu. Specialiştii precizează că femeile care suferă de ninfomanie au avut o decepţie de-a lungul vieţii, de cele mai multe ori în copilărie. „Ninfomania apare atunci când o femeie a fost agresată, din punct de vedere fizic, verbal şi sexual, în timpul copilăriei.
Mai mult, afecţiunea poate apărea şi în cazul femeilor care au fost refuzate de nenumărate ori de către bărbaţi, de cele mai multe ori în perioada adolescenţei. În timp, suferinţa s-a acumulat, iar faptul că nu au vorbit despre lucrurile dureroase din trecut le-a creat la nivelul creierului dorinţa de a avea raporturi sexuale cu cât mai multe persone pentru a căuta împlinirea de care au nevoie şi pe care nu o găsesc niciodată", menţionează psihologul Claudiu Ganciu.
http://www.gandul.info/......ul-3170829

| mihai69 a răspuns:

Pentru că pot, vor, și le place.

| minrest a răspuns:

Egor, cu tine nu a facut nici una, vezi bine ca nici o fata nu face sex cu oricine. Exista un tip de fete care fac sex fara sa urmareasca o relatie, dar acelea fac sex cu cine vor ele, nu cu oricine. E o diferenta.

| ShaOfHatred a răspuns:

Mai exista si curve.

| Issabelle6789 a răspuns:

Eu nu cred ca cu oricine. Poate cele care o fac pe bani. Fetele fac sex ca si baietii. Daca ele nu ar face atunci ati face intre voi sau pe bani. Fetele au si ele nevoie cum au si baietii si daca nu sunt indragostite acum ce poate sa faca o fata? Sa stea cu un barbat care nu o satisface in pat? Doar de dragul de a face sex cu unul singur? de a nu se simti cu**a?

| sarahhh2709 a răspuns:

Pentru că nu sunt oameni, nu au rațiune și devin niste obiecte in ochii băieților și sunt obsedate sexual

| SG1995 a răspuns (pentru sarahhh2709):

Sigur nimfomania e vina bărbațiilor. Nu dragă, sexualitatea e un drog natural și sincer sunt riscuri mai mari să devină cineva dependent sexual decât de iarbă.