| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare mai mult pentru fete
Cat de mult conteaza sexul intr-o relatie?
Cu cat mai mult cu atat mai bine sau nu?

11 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Desi fetele tot neaga intr-una ca nu vor sex pana cand nu sunt pregatite, ele de fapt vor sa zica ca abia asteapta sa o faca.Senzatia si placerea pe care le-o inducem, noi baietii si barbatii, le plac extrem de mult asa ca nu ne pot aburi fetele cu chestii de genu` nu mai vreauhappy.
Fara sex, nu prea vad sa reziste o relatie prea mult, decat daca baiatul s-ar duce la fumei ca in rest o iubeste pe cealalta.

| butterfly27 a răspuns:

Buna. E important sexul intr-o relatie, dar nu cel mai important, cel putin pentru mine, nu e pe locul 1.Sunt lucruri mai importante ca sexul. pupici

| drhotzu a răspuns:

Atentie:
sexul este foarte important intr-o relatie, daca nu faceti sex o perioada o sa vezi ca apar tensiuni intre parteneri, la fel si daca sexul nu este placut, si este facut doar din obligatie.
2. nu conteaza cantitatea... conteaza calitatea sexului. nu este important sa faci sex 3 ore pe zi 7 zile pe saptamana... conteaza ca alea 15-20 minute sa fie grozave si mai ales ca ea sa aiba orgasm in maxim 20 minute, daca nu a avut in 20 min este foarte probabil ca nu o sa aiba nici dupa 3 ore de sex. si mai e o treaba: sexul trebuie facut atunci cand simti nevoia, mai ales de femeie, pentru ca daca e facut doar din obligatie nu o sa fie placut pentru nimeni, si daca nu vrea nu insista, nu o sa faci decat sa o stresezi si mai mult si nu o sa vrea mai mult!
SPOR!

| GheNsS a răspuns:

Asculta la mine aici ca nu spun prosti si tine minte intr-o relatie sexu are o mare importanta crede-ma mai ales pentru femei, nu o sa i-ti zic niciodata nu te astepta sa zica,, tragemi-o de 10000 de ori pe zi ca e bine,, asa ca treci la treabawinking Bafta!

| GheNsS a răspuns:

Nu incerca sa intelegi femeia (iubeste, respecto, fa sex cu ia, alint-o) etc fara sa atepti vreun raspuns de la ia...Sunt multe narozi ale femeilor si nu trebuie sa i-ti bati capu doar actioneaza si determine si facineazale in punctul in scopul pe care il doresti Bafta!

| Bivolu69c a răspuns:

De ce multe fete nu vor sa faca sex si asteapta momentul potrivit sa zic asa

| oAnonim a răspuns:

Sunt cu iubita mea de 6 luni, eu 17 ani ea 16, prima relatie pentru amandoi, ne iubim foarte mult, si suntem amandoi virgini, si nu credem ca este necesar sa facem sex acum deoarece si ea, si eu ne simtit foarte bine cum suntem acum, cu saruturi pasionale si excitari, fara penetrari, cand vom simti nevoia va veni de la sine, deci nu cred ca sexul este important intr-o relatie bazata pe sentimente puternice

| Bivolu69c a răspuns (pentru oAnonim):

Si cand esti singur rupi laba in doua, sau nu trebuie sa te descarci si tu? poate ma insel si tu esti mai special

| AndreiRila21 a răspuns:

Nu sunt fata! Dar iti raspund la intrebare asta ca stiu raspunsu! Viata sexoala dintre cupluri conteaza cel mai mult! Si chiar daca poate de multe ori fete sau chiar si baieti sunt timizi sa recunoasca asta! Intr-o relatie se bazeaza totul pe dragoste(sex) fara ea incep certuri gelozi jigniri chiar si mai rau! De cele mai multe ori daca intr-o relatie nu se afla dragoste (cum trebuie) Se pot indeparta sau chiar insela reciproc! Dar cand vine vb de relatie materialista! De obicei sexul intr-o astfel de relatie nu este la fel de placut ca atunci cand si iubesti pers respectiva!happy Parerea mea! tongue O zi faina

| NumeNou a răspuns:

Eu cred ca chestia asta chiar nu conteaza intr'o relatie...
Eu cred ca intr-o relatie cel mai imporant e sa'l/o iubesti

| drhotzu a răspuns (pentru NumeNou):

Mdaaa stiu asa ziceam si cand eram virgin si cand eram la inceput si nu stiam sa fac sex. gogule stai sa mai cresti si sa iti mai creasca si dupa o sa vezi ce important e sexul intr-o relatie... pentru ca sexul te uneste la un nivel de intimitate pe care nici o alta activitate nu il atinge... asa ca: da important este sa va iubiti, dar degeaba iubesti persoana de langa tine daca nu va "intelegeti" in pat, fapt ce duce la despartire, sau la inselat si dupa la despartire.