| Mariiiiiiiiian a întrebat:

Intrebare pentru fete: ce are mai multa importanta: fizicul sau personalitatea unui baiat?

46 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Personalitatea

| HolyPotato a răspuns:

Prin fizic eu înțeleg să fie îngrijit și îmbrăcat cu gust, nu rupt din soare. Deci într-o măsură contează și asta. Acum fiecare are alte preferințe în legătură cu fizicul, dar 80% contează personalitatea.

| iubesc a răspuns:

Clar ca personalitataea, asta e cel mai important insa si fizicul are rolul lui.

| Purec a răspuns (pentru iubesc):

Nu sunt fata, dar iti zic clar ca fizicul conteaza 100%. Poti sa fii un super baiat, dar daca arati ca dracu, nu se apropie nicio fata de tine ca sa te observe.

| iubesc a răspuns (pentru Purec):

Pentru mine nu conteaza 100 la suta sa stii, daca il iubesc destul de mult il accept cum este el, pana la urma urmei personalitataea isi spune ultimul cuvant. Fizicul pentru mine conteaza in jur la 30 %.

| Purec a răspuns (pentru iubesc):

Ma refeream ca fizicul are importanta 100% in momentul in care cunosti o persoana. Daca nu iti place fizic, nu ajungi sa cunosti personalitatea lui, pentru ca nu intri in vorba cu el, nu te apropii de el.

Apoi daca il iubesti, nu mai conteaza deloc fizicul. Si e valabil pentru ambele sexe.dar pana ajungi sa iubesti, trebuie sa il cunosti. Iar ca sa il cunosti, trebuie sa il placi fizic

| iubesc a răspuns (pentru Purec):

Oarecum sunt de acord cu tine..insa o relatie la distanta isi pune bazele la inceput in a se cunoaste si fara sa vrei cu trecerea timpului incepi sa iubesti desi se vad doar in poze iar cand se intalnesc pentru prima oara nu cred ca renunta la tot pentru ca fizicul unuia nu e ok...eu una am trecut prin asa ceva si nu e un calvar. Iubirea invinge orice obstacol.

| Purec a răspuns (pentru iubesc):

Pai totusi au vazut poze. Tot a existat ceva fizic. Cand ziceam fizic, nu ma refeream ca trebuie sa vezi persoana in realitate. Si nici nu ma refeream sa fie incadrat intr-un anumit tipar de frumusete. Fiecare vede frumusetea in alt mod. Daca se crede ca in general baietii vor sani mari si fund mare, ma dau exemplu pe mine, care consider aceste "calitati" ca fiind defecte, iar frumusetea pentru mine este reprezentata de o fata cu o privire misterioasa si calda, si fara forme care sa iasa in evidenta happy

Daca eu am preferinte ciudate, imi e si teama de posibilitatile altora. De aceea se zice ca fiecare este frumos in felul lui. Cred ca si cel/cea mai urat/a, tot poate sa fie frumoasa/frumosul cuiva laughing

| iubesc a răspuns (pentru Purec):

Clar....imi place cum gandesti happy

| RAY a răspuns:

1 aspect fizic
2 statutul financiar
3 faza cu sufletul sunt porcari,basme,femeile sunt programate geetic sa fie materialiste daca nu ma crezi poti vedea in natura sau cu ochii tai desigur conteaza si modul cum te comporti,umorul, romantismul, o femeie are nevoie de protectie fianciara, emotionala, sentimentala

| h3r a răspuns:

Contul din bancă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele
dar totusi este mai importanta personalitatea ca oricum toti imbatranim si nu o sa mai aratam la fel deci tineretea e trecatoare pe cand degeaba esti cu un frumos dar prost happy

| Xenya a răspuns:

Personalitatea

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xenya):

Nici tu nu crezi ce spuilaughing

| Xenya a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce spui asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xenya):

Pentru ca mi se pare logic

| Xenya a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca personalitatea oamenilor este mult mai importanta decat orice.
Oricum, frumusetea este in ochii celui care priveste, nu este ceva unanim acceptat! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xenya):

Da, fiecare vede frumusetea altfel, imi place cum gandesti, dar daca te pui in fata faptului implinit, cred ca tot frumusetea ai alege-o

| Xenya a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca este naparat vorba de frumusete, cat este vorba de acel ceva pe care il gasim la respectiva persoana si care nu se poate explica in cuvinte.
Oricum frumusetea este trecatoare! tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xenya):

Da, ai dreptate, esti inteligenta,tongue nu vreau sa ma laud,laughing dar desi sunt dragut, nu ma uit dupa orice fata care se uita la mine, si eu vad frumusetea altfel, sau partial altfelwinking

| Xenya a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta inseamna ca nu esti un pusti de 15 ani. tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xenya):

Da, ma rog, arat mai copilandru, dar nu sunt,batting eyelashes, sunt mai aiurit de felul meu, dar cand trebuie, sunt matur blushing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Xenya):

De fapt, aiureala asta, reprezinta un fel de frumusete pe care o percep la o fatawinking

| Xenya a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu exact sensul cuvintelor tale.O seara buna! happy

| igrek a răspuns:

Audi, Mercedes, Jeepan.

| Capriciu a răspuns:

Ambele.

| AllePuffu a răspuns:

Daca le-ar avea pe amandoua, ar fi perfect laughing

| AllePuffu a răspuns:

Eu ma uit dupa amandoualaughing

| Otils a răspuns:

Ambele ...pe bune fetelor recunoasteti ca nu ati sta cu o maimuta langa voi.raised eyebrows

| Damon01 a răspuns:

Ambele,pentru ca degeaba e superb fizic dar prost de bubuie si vice versa

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru Damon01):

Ambele, dar mai mult personalitatea. Nu ma consider miss Venezuela asa ca n-am aspirat niciodata la a 9-a minune a lumii. Cum zicea cineva mai sus, personalitatea 70% si in rest fizicul.

| SoreSori a răspuns:

Personalitatea e mai importanta dar si fizicul conteaza cat de cat.

| nessayaR a răspuns:

Degeaba e frumos daca e badaran si nu stie sa se comporte cu o fata, iar daca le are pe amandoua, e si frumos si stie sa se si comporte cu o fata atunci e numai bine.

| Andrei296 a răspuns:

Pai de obicei nu ma refer la toti baieti cu fizic au si un caracter de Golan smecher Majoritatea si putini se Comporta frumos Poti sa fi si un Papa-lapte cu personalitate si un papa-Lapte cu fizic si tot asa Deci Marian pe fete mai mult le intereseaza dela distanta cum arati tu ca baiat Barbat Dar de aproape cand stai langa le Place sa te porti cu ele frumos Sti cum se spune Vorba dulce mult aduce

| OmuPajanjen a răspuns:

De obicei,fetele se uita dupa amindoua,iar baietii fac la fel...dar multe fete se uita dupa fizic,dar daca vrei sa impresionezi o fata,vorbeste cu ea, fa glume, si chiar daca e e mai mare, vei vedea ca o sa inceapa sa te placa, chiar daca inainte nu o facea.Pa pa!

| Girlslovelife19 a răspuns:

Personalitatea,si respectul lui fata de tinewinking!

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Girlslovelife19):

Stiu un aurolac cu personalitate si care respecta femeile ca pe ochii din cap. Ti-l prezint?

| Girlslovelife19 a răspuns (pentru ViseleSmulgGratii):

Bine fi fericit ca tocmai ai dat un raspuns la caterinca! Nu are rost sa ma chinui sa-ti explic ca imi pierd timpul

| ViseleSmulgGratii a răspuns (pentru Girlslovelife19):

Vroiam sa scot in evidenta faptul ca ai uitat sa metionezi un criteriu destul de important: corpul. Scuzele mele!

| PrivateUsername12345 a răspuns:

Ambele...happy sunt multi papusei care sunt cu picioarele pe pamant

| Twichh a răspuns:

Personalitatea normal, dar si fizicul. Sa iti explic... daca e frumos si prost nu m-as uita la el nici moarta laughing daca e urat si destept la fel. Trebuie sa fie destept, dar si frumos cat de cat.

| MariaMrr a răspuns:

Depinde de fată.winking
Unele se uită la amândoua, altele la personalitate şi altele doar la fizic.
Eu una mă uit la ambele.
Să-ţi spun cum gândesc:
- Ce rost să fi "pătrăţos" când ai o minte de curcă?
- Poate eşti un tip de treabă, inteligent. Dar ce fată vrea să descopere asta când tu eşti cât in butoi?hee hee

Să fim serioşi... în zilele de astazi, aspectul fizic e mai important decât personalitatea. Şi sunt puţini oamenii care mai au tupeul sa spună "Îl/o iubesc aşa gras/ă cum e."winking

| CrisaCriss a răspuns:

Buna!
Putin din ambele tongue... sa-ti explic : atunci cand vad un baiat si are fata de sperietoare nici "buna" nu cred ca-i zic, chiar daca e super de treaba. Dar daca il vad si arata cat de cat bine (adica sa nu ma sperie laughing ) cel mai probabil ma bag in vorba cu el, iar daca el nu are nici macar un neuron in capul ala, nu am ce discuta cu el, se comporta urat etc. fug de el ca dracu' de tamaie!
Un baiat care nu arata cine stie ce, dar are un caracter frumos are sanse cu o fata draguta, dar cred ca acestia ar trebuie sa faca cunostinta prin intermediul unui prieten sau asa ceva ca altfel nu cred ca il baga fata in seama happy
Cam complicat nu-i asa? big grin

| NumelemeuNumeletauNumelenostru a răspuns:

Personalitatea

| pissi2000 a răspuns:

Personalitatea deoarece fizicul in cativa ani va disparea

| Ada_Alex_1995 a răspuns:

Personalitatea