| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru fete:

Cum v-ar placea sa arate un baiat? Conteaza mult fizicul pentru voi? Fiti sincere.

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie imi plac blonzii dar nu e ceva general valabil... am fost și cu bruneți și șateni deci aspectu nu contează gen să fii într-un anumit fel. Puii mei, ai grijă să te tunzi într-un mod care să te avantajeze pe tine, contează mult frizura la aspectul general, eventual dacă crezi că ți-ar sta bine poți încerca să-ți lași și barbă, dacă ai sprâncene muult prea stufoase sau monosprânceană părerea mea ar fi să le aranjezi un pic. în rest, sport, te ajută și la starea de spirit și la aspect

| RAY a răspuns:

Conteaza aspectul fizic pentru ambele sexe,atunci de ce noi baieti sunt ipocriti si punem intrebare asta,dublu standard,faza e ca depinde de educatie,experiente, temperamentul fiecarui fete,plus genetica,ciclul menstrual, daca baieti ar alege fete urate precum sunt ei nu ar exista intrebari de astea, dar ei vor fotomodele fiind urati, eu nu am intalnit un tip dragut, frumos care sa se planga ca nu are iubita doar urati care vor fete hot, omule esti de nota 5 vezi de fete de nota 5 simplu, nu ar fi corect ca fetele sa nu puna accent iar noi sa punem

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Pai eu ce am zis, multe fete daca nu le place cum arati nici nu mai discuta, bine, afara de alea care vor doar amicitie si atat, dar si alea discuta doar ele ca la psiholog, asa ca trebuie a plati ora. Nu e o amicitie bidirectionala, nu intreaba nimic de acela, doar sa intrebe ea de problemele ei, si nu altceva decat de iubitii ei si cam atat.

Dar altfel e cum am zis, daca le place fizicul, atunci sta de vorba ca sa vada abia apoi calitatile celelalte, si din doi care fizicu e la fel de bun, va alege clar pe cel care are si din celelalte. Altfel nu mai sta de vorba.

E normal ca oricine sa vrem parteneri frumosi si femei si barbati. NU conteaza ca suntem urati sau nu, creierul nostru e facut sa vrem asa, nu conteaza fizicul nostru. Deci nu e anormal asta. Nu e adaptat ca daca esti urat sa fi atras de urate, din pacate nu e asa. Uratii intre ei nu se plac! Si mintea unuia urat si a unuia frumos sau a uneia frumoasa, vede la fel pe cei potentiali parteneri. Si daca ai pune creieru intr-un borcan si nu ai corp deloc, tot frumosi sau frumoase iti va place! Asa ca aia este.

Asa ca aia si alea neatractive, ghinion, condamnati la nefericire sufleteasca, nu au iubire, afectiune, simpatie, adoratie, satisfactie sexuala, vor fi tinuti de prosti, de interes, relatiile nu vor fi pe bune, vor fi relatii goale, chiar daca e un partener la fel de nasol, tot nu sta pe bune, sta ori ca nu are de ales, ori tot pe interes, ori ambii pe interes. Sentimente nu vor fi.

Iar un om neiubit moare! Este mort pe dinauntru E cea mai mare durere sa nu fi iubit, apreciat, simpatizat pentru ce esti.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Foarte bun raspuns

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Asta e adevarul, oricat doare si oricati se simt in cauza, asta este! Minciuna nu ajuta si din partea celor care chiar nu cunosc, si din partea celor care stiu dar mint.

Si este rau pentru ca acel om cand va vedea ca nu merge, va avea un soc mai mare, plus ca pierde timp, energie si bani si se mira ca nu iese.
Asa macar sa stie, si daca o fi sa pice ceva pica, daca nu nu, in mod natural, fara sa faca neaparat ceva pentru asta.

Iar aia cu "aaa nu se uita la el sau ea cum arata, are pretentii", da, are pretentia sa fie fericit acel om, nu sa stea cu oricine doar ca nu are de ales, ca tot nefericit ramane. Eu as prefera sa nu stau cu nimeni decat cu cineva care nu imi place, singuratatea in doi e mai grea ca aia de unul singur.
Cand nu placi pe cineva apar discutii, te irita, enerveaza uneori, are pretentii sa te comporti ca si cum ai place acea persoana, nu merge si deci.

De exemplu eu cand aveam 21 ani m-a placut una de 16, a venit, m-a invitat la plimbare, dar NU simteam sa o iau in brate, sa o pup, sa o dragalasesc, nu puteam, pentru ca eu nu o placeam. Si nu arata rau deloc, dar nu era genul meu. Damite sa arate si nasol?! Asta o zic si la general.

Sau cand aud prostia aia "eu ce n-am si aia are?" "sau eu ce am si ala n-are", raspunsu e figura!
Ca, corpul, picioare, maini sunt cam la fel, comportament poate la fel, dar figurile atrag sau nu, ori nu mai atrag.
Chiar si intre oameni frumusei, poate ma atrage alta figura adica alt tip de figura, nu ca cealalta e mai urata sau celalalt.
Si daca imi pune aceata intrebare deja nu am ce sta cu un om care nu se prinde de o chestiune simpla, inseamna ca nici in altele nu prea gandeste.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca, conteaza pentru toate, care zice ca nu, minte. Am mai zis, fizicul este proba eliminatorie si pentru femei si pentru barbati. Daca nu le atrage fizicul tau de ex, nici nu le mai intereseaza sa afle mai multe despre tine. Daca fizicu e bun, da, atunci alege in functie de celelalte calitati, altfel nici nu mai discuta, nu conteaza cum te imbraci, inteligenta, comportamentul.

Unele care zic ca nu conteaza fizicul, este ori ca nu il au ele, ori mint, ori nu isi dau seama ca intai fizicul le-a atras cand zic "m-a atras asta dar nu stiu ce anume". Deci raspunsurile pe care le vom primi sunt relative. Cand auzi "aaa, nu fizicu, dar mi-a placut cum vb, cum se poarta", mda, asa a perceput ea, dar real intai a atras-o ceva la fizic, si apoi a vrut sa-l asculte, sa vada ce vb, cum se poarta.

Sa vedem ce se raspunde.

| Clytia a răspuns:

Contează și fizicul într-o anumită măsură. Cum au spus și ceilalți, la început cam asta te atrage la o persoană.
Nu știu cum ai putea sta cu adevărat lângă cineva care nu te atrage din toate punctele de vedere, inclusiv fizicul.

| Mosotti a răspuns (pentru Clytia):

Pai da, dar daca nu te atrage fizicul, se pune stop. Daca te atrage mult fizicul mai poti face putin rabat la altele. Invers nu. Si asta nu vor sa inteleaga multi!

Si ca o comparatie pentru a se intelege mai bine, e ca si cum ai un merzan de lux, mama are casetofon scump, tapiterie, are conditionat, boxe, lumini, DAR nu are rezervor pentru combustibil si nici nu se poate pune. Mai conteaza celelalte?
Dar daca ai combustibil (in cazul nostru fizicul), mai poti sa te lipsesti de casetofonu ala de lux sa pui unu mai ieftin putin ca merge si ala, mai merge o tapiterie putin mai asa dar sa pastrezi aerul condotionat si altele, cred ca acum e mai clar.
Daca nu are rezervor, nu te mai intereseaza si nici nu vrei sa mai afli ce are ca dotari.

Adica in cazul nostru daca nu e super destept, poate fi asa cat de cat, daca nu are haine de lux, merg si alea ieftine dar decente si curate, dar sa aiba comportamenr frumos, sa fie curat. Dar sa aiba fizicul.

Sa dau un ex si voi fetelor stiti f bine..ca asa e.
Vine unu frumusel si spune glume, chestii, radeti, va amuza, va place.
Vine unu neatractiv adica pentru care nu simtiti deloe atractie si incearca cu aceiasi chestie, ziceti "a venit ala sa ma bata la cap cu glume de doi lei, ce penibil, ce redus e".

| Clytia a răspuns (pentru Mosotti):

Personal, mi s-a întâmplat să mă atragă băieți care după unii nu ar fi chiar frumoși... Țin să te contrazic la faza cu "dacă e frumos se poate face excepții" pentru că, după mine, degeaba e Făt-Frumos dacă nu e inteligent, cult, gentleman. Băieți frumoși sunt cam la tot pasul, dar isteți mai puțin.
Acum depinde și de împrejurimi, cum ajungi să cunoști acea persoană, cu ce latură de-a ei ai de-a face, etc. Are și fizicul o importanță, dar nu așa de mare după mine.

| Mosotti a răspuns (pentru Clytia):

Eu am zis ca de baza e sa aiba ceva prin cap, sa respecte si sa stie sa se comporte, dar am zis ca daca nu e ultra inteligent, merge si asa mediu, ca sunt oameni inteligenti, altii mai inteligenti. Nu ma refer la prosti, clar. Rabat la haine asa cum am zis, la astea se mai poate face, atata tot.

Pai conteaza ce te atragea pe tine, nu pe altii, nu conta ca dupa altii nu erau frumosi. Cand am zis fizicul, am zis pentru persoana in cauza doar. Eu ma refeream cand fizicul nu atrage deloc, nu cat de cat, ca daca e cat de cat este okey.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Te contrazici cu o persoana care mi-a cerut poze doar ca sa poarte o conversatie cu mine laughing laughing

| Clytia a răspuns (pentru RAY):

Asta ai tu impresia! laughing

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

Mi ai cerut poze

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Sincer da.Mai intai fizicul te atrage la o persoana si dupa aceea caracterul, sufletul etc.Asa a fost in cazul meu.

| Katie1356 a răspuns:

Cred ca o fata ar fi ipocrita daca ar spune ca fizicul nu conteaza deloc, avand in vedere ca prima atractie dintre 2 persoane e bazata pe modul in care arata. Apoi, pe masura ce il descoperi, inveti sa apreciezi si calitatile sale psihice, nu doar pe cele fizice.