| ArinaDeDe a întrebat:

Intrebare pentru fete. Ce parere aveti despre baieti ca va platesc la intalniri consumatia? Sau ce parere aveti despre gest?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Bine ar fi sa se abtina,e cel mai direct mod sa invete prost o fata!
Fiecare isi plateste consumatia,nici unul nu datoreaza nimic celuilalt si,ofera unul celuilalt doar sentimente sincere,fara datorii "morale", fara "calcule" gen Monica-Irinel!
In vremurile pe care le traim, cavalerismul e gresit inteles!

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

@greece12 - buna raspuns.
Ti-au raspuns mai sus, in afara de greece bineinteles, toate pustoaicele de 16-17 ani maxim care au pretentia ca baiatul sa plateasca tot, pe-o conceptie pitiponceasca: asa e cavaleresc. Acum, aceasta conceptie a devenit: asa e normal. Ha? What? Cum? Dar? Pai stai...
Da, ma ofer mereu sa platesc consumatia si insist pentru acest lucru, dar asta numai fiindca a fost placerea mea de-a iesi cu persoana respectiva. Insa conteaza mult gesturile fetei de la acel moment, reactiile ei. Daca observ ca nu se sinchiseste si gandeste ca plodarimea de mai sus, bag si eu o pastila, asa, din feeling: ''bine, data viitoare platesti tu.''

| dafy a răspuns:

Hmmm.este destul de dragut gestul si e frumos faptul ca se gandeste si la tine atata timp cat plateste el si in plus ar fi un pic ciudat sa te puna pe tine sa platesti

| Amelya02 a răspuns:

Buna!

Eu una as indraznii sa imi platesc consumatia mea,iar el pe a a sa, dar daca ar insista sa plateasca el tot, atunci gestul ar fi bun venit deoarece mi se pare mai politicos asahappySuces!

| Bogdana1990 a răspuns (pentru Amelya02):

Asa e cel mai bine pentru a nu exista reprosuri. dar un barbat cand face o invitatie unei femei undeva e de bun gust sa plateasca consumatia.

| Ana94 a răspuns:

Mie mi se pare chiar un gest drăguţ deşi eu,personal, mă simt prost după aia că a plătit el tot, dar gestul în sine e drăguţ happy

| nyko06 a răspuns:

Ai putea plntr-un fel mai bineati odata el o data tu si asa merge happy ca mno e ai bine asa sa nu-ti faca reprosuri dupa aia sau sa-ti ceara ceva in schimb.

| Aduutza1993 a răspuns:

Pai asa ar trebui sa fie toti baietii.Lor mereu o sa le fie usor sa acstige un ban...si nici nu li se par cine stie ce sa plateasca la o intalnire,dand ei banii si pe alte chestii cum ar fi pariuri, biliard, tigari big grin.

| mimiwewem a răspuns:

E un gest foarte drăguț din partea lor.[mai ales când refuzăm, și tot insistă ] Asta înseamnă că ne răsfață. Părerea mea.
Pa-pahappy

| AlexGDW a răspuns:

Sa stii ca eu unu fac asta desi prietenii mei zic ca ar fi un gest care l-ai face doar la prostituate. dar tot raman la parerea ca e frumos.

| ArinaDeDe explică (pentru AlexGDW):

Pai asa sa faci. Din cate vezi si raspunsurile de aici sunt cu tine.

| AlexGDW a răspuns (pentru ArinaDeDe):

Yeee toate fetele sunt cu minelaughing bine eu unu nici nu aveam problema numita banilaughing daca consumam 200 de lei era tot una ca si 20 de leilaughing deci succes baieti nu fiti nesimtiti daca iesiti undeva cu o fata

| AlexGDW a răspuns:

Adelina un pariu scoate sucu acum na si tu laughing