| ririsa a întrebat:

Intrebare pentru fete. Ce parere aveti despre dormitul fara lenjerie intima? De curand cineva mi-a zis cum ca ar fi neigienic dar nu prea stiu ce sa zic, obisnuiesc sa dorm asa de ceva vreme. vi se pare ceva normal sau ceva ciudat chestia asta? Voi cum obisnuiti sa dormiti imbracate? happy

19 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Si eu dorm fara lenjerie intima destul de des. Cred ca tine de igiena personala, gen daca faci baie inainte, cat de des schimbi lenjeria de pat si asa mai departe.

| ririsa explică (pentru Ririru):

Eu una obisnuiesc sa fac dus in fiecare seara, iar lenjeria de pe pat o schimb in mod regulat... dupa parerea mea eu sic ca e destul de okei.
Sper ca nu te super ca intreb, dar obisnuiesti sa dormi fara lenjerie dar cu pantalonii de pijama pe tine sau pur si simplu goala?

| Ririru a răspuns (pentru ririsa):

Si asa si asa. Depinde de cum adormeam sincer.

| ririsa explică (pentru Ririru):

Inteleg happy

| Freya1 a răspuns:

Eu nu dorm cu lenjerie intima de ani de zile in afara de perioadele alea a luni.

| ririsa explică (pentru Freya1):

Doar cu pantaloni de pijama?

| Freya1 a răspuns (pentru ririsa):

Da e mai simplu si comod din punctul meu de vedere si trebuie sa te simti relaxat ca sa te odihnesti bine nu sa te stranga chiloti si sa ti se bage in toate alea big grin

| ririsa explică (pentru Freya1):

Am observat si eu asta happy uneori obisnuiesc sa dorm doar cu un maieu mai lung pe mine care ajunge sa imi acopere cat de cat zona intima in caz ca ma trezesc noaptea si dau de. vreo persoana pe hol laughing Dar in acea perioada a lunii? Cu un abs intern as putea sa dorm la fel noaptea linistita sau ar fi seanse sa patez tot?

| Chichi001234 a răspuns (pentru ririsa):

Sunt șanse foarte mari sa patezi tot. Sora mea mai mare doarme cu mine ( temporar) și ambele obișnuim sa dormim goale pușca și in perioada aia a lunii ea a încercat chestia asta... nu a mers cum credeam... totul era patat

| HadesSs a răspuns:

La avantaje se referea daca doarme boyfriendul la tine si dormi doar cu un maieu devine horny laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neigienic e cand e un baiat sub tine si esti pe stop.
Dar noaptea dupa ce dormi asa cu pasarica goala si ti-o mangai de patura, nu gasesti scame pe buzele ei sau in ea dimineata? - intrebare care pune creierul in miscare.
N-am putut sa ma abtin sa nu raspund.
Cand e vorba de vagin simt nevoia sa ma bag.

| ririsa explică (pentru anonim_4396):

Pai nu prea se intampla asta daca inainte de culcare faci un dus. eventual cand te uzi noaptea putin fara sa iti dai seama sunt seanse sa mai se agate vreo scamalaughing) dar cu un servetel umed se rezolva chestia asta

| Uxellodunon a răspuns:

Neigienic depinzand de cum se intretine persoana respectiva (dus, schimbat asternuturi etc)
Specialisti afirma ca din contra, absenta lenjeriei ar usca si ar aerisi mai bine zona si ar impiedica bacteriile sa se dezvolte necontrolat si anormal, cum se intampla in vaginite si candidoze.
De asemenea ajuta la respiratia prin piele (la om reprezinta 1% din respiratia totala)

| ririsa explică:

Pai ce avantaje ar mai putea fi daca arat bine?laughing oricum nu ma vede nimeni laughing

| JackR a răspuns (pentru ririsa):

"Pai ce avantaje ar mai putea fi daca arat bine? oricum nu ma vede nimeni "

Pacat!winking

| ririsa explică:

Arat normal

| RoxanaRamona96 a răspuns:

Eu am scapat de chilotei de mult timp, chiar si la intalniri iesiri in aer liber sau la alte activitati, merg fara ei, in casa nu mai zic...cand si cand ii mai port, si binenteles in problema lunara.

| anonim23232323232323 a răspuns:

Este ceva absolut normal și natural. Eu sunt băiat și nu mai dorm de la vârsta de 7-8 ani îmbrăcat nici măcar cu chiloți pe mine, pur și simplu nu pot să adorm dacă am vreun articol de îmbrăcăminte pe mine iar pe lângă asta, mă simt foarte confortabil atunci când dorm complet dezbrăcat happy