| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Intrebare pentru fete: Ce va place voua la un baiat( fizic vorbind, de ex va plac baietii mai grasi s-au slabi)? Am vazut in filme si seriale ca astia grasi si slabi nu au noroc deloc la fete, ba chiar si in viata ( locul de munca, treburiile pe acasa, familia etc.) pentru ca mai doriti sunt cei inalti cu constitutie atletica spatele si umerii drepti si masa musculara bine definita. Chiar asa de mult conteaza aspectul fizic?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul se foloseste de sistemul vizual in proportie de 80%,asta inseamna foarte mult, cand vezi un om creierul tau trage niste concluzi despre el,asta se numeste efectul hallo, indiferent de sex, repet indiferent de sex, inaltimea ofera siguranta, asta e adevarul, dar, conteaza forma fetei, fata simetrica inseamna fumusete, ceea ce atrage sexul opus, repet iar ca atractia este involuntara iar intrebarea nu are logica din moment ce e ceva involuntar

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Auzi RAY da tu la fizic cum esti gras, slab, atletic?
Si inca ceva cum stai cu femeile?

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Grasut,trebuie sa slabesc, daca ele nu ma plac, de ce sa imi consum timpul sa ma gandesc la ele? am alte preocupari in ceea ce priveste timpul meu

| Plato a răspuns:

Cred ca le plac baietii care scriu "sau" cand are sensul de "ori", si nu "s-au".

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Plato):

Ba, nici pe Tpu.ro nu scap, tara asta e plina de corectori ai "gramaticii" deja incep sa ma satur, pe bune acum.

| Plato a răspuns:

Invata sa scrii, ca sa nu te mai saturi. E o chestie de bun simt, e limba tarii tale.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Plato):

Sincer stiu sa scriu dar mai fac din cand in cand greseli ca toata lumea. "E o chestie de bun simt, e limba tarii tale." total gresit nu e tara mea eu doar am avut ghinionul sa ma nasc aici in "Rromania" nu Romania pricepi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mare e prostia ta doamne. Nu te lasã influentat de ce vezi in filme.

Inaltimea poate fi sigur un punct forte.
Dar masa musculara nu intodeauna, chiar si cei care au masa musculara nu se vede prin haine doar când sunt dezbracati. Adicã majoritatea timpului nici nu se observa vreo diferenta.

Atât timp cat nu esti anorexic si nu iti atarna suncile pe tine sigur esti ok.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Eu m-am referit la faptul ca de ce pun asa de mult accent pe aspectul fizic adica ce are daca e gras s-au slab tot om e pana la urma.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Noi punem ceva mai mult accent pe aspectul lor. Decât ele pe al nostru. Deci...

Poate fi si slab/gras si sa aibã o personalitate interesanta, dar la fel pot fi si plictisitori poate chiar dubiosi unii.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Minciuni lucruriile stau altfel ele nu ar merge pe strada cu un bubos gras s-au cu un slabanog laudaros si increzut ele il vor pe zeus cu bani. E adevarat ca noi romanii suntem mai rai si mai needucati dar noi nu ne luam de aspectul lor fizic spunand "ce grasa e" s-au ce "urata e".

| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Esti frustrat nu te da baiatu sufletist ca nu jignesti fetele.

Fetele nu se uita la "corp de Zeus" sau la bani, efectul e urmatorul aia au incredere in ei ca pot avea pe oricare prin simplu fapt ca au ajuns sus din toate punctele de vedere. E un aer pe care il emana, nu suprafata si chestiile superficiale le atrag.

Dar un gras plin de cosuri, care singurul lucru care il face in viata e sa dea laba si sa joace LoL? Ce fata sa aibã?
E adevarat ca Romania e o natie de oameni prosti, dau vina pe unu si pe altul pentru rahatul lor, dar nici nu au tupeu sa se uite in oglinda si sa-si vada propriile defecte.

| Alexxiax98 a răspuns:

Nu, nu conteaza asa de mult, filmele sunt filme. Fiecare are preferintele lui/ei, nu poti sa vorbesti atat de general numindu-i grasi si slabi. Eu nu cred ca doar oamenii inalti si atletici si-au gasit pe cineva in viata asta. Tu crezi? Toti cei pe care ii vezi tinandu-se de mana cu cineva sunt inalti si atletici?