| adua a întrebat:

Intrebare serioasa - rog raspunsuri foarte serioase! Iubitul meu are diabet, nu prea l-a tinut sub control si credem ca din cauza asta are probleme de erectie. Cum il pot incuraja? In niciun caz nu ii reprosez si nici nu fac glume; incerc sa-i arat ca ii sunt alaturi, ca poate avea incredere, dar cam evita subiectul si inteleg asta. Curand are programare la doctor; as vrea sa mergem impreuna la cabinet, dar el nu m-a rugat deocamdata si nu stiu daca o va face. Imi e teama ca daca deschid eu subiectul si il intreb poate se inchide mai rau in sine. Ceva sugestii? Ce vrea un barbat sa auda in astfel de situatii? Si - mai ales! - ce nu vrea sa auda?

Răspuns Câştigător
| cristy_4404 a răspuns:

Sunt unele persoane care prefera sa nu discute cu cei apropiati sau cu prieteni lor despre anumite lucruri pentru ca afland si alte persoane se simt rusinati sau frustrati cel mai bine e sa fii alaturi de el si sa nu il presezi sa vorbeasca de ceva ce el nu doreste pentru ca atunci cand o sa fie pregatit si o sa vrea sa vorbeasca iti va spune singur ce are pe suflet sau ce il deranjeaza iar unele persoane refuza ajutorul sau un sfat pentru a nu fi considerati incapabili de a rezolva o problema, continua sa ii fii alaturi si da i de inteles ca esti gata sa il asculti oricand doreste pentru ca fiecare la randul nostru o sa avem nevoie de un sprijin sau de ajutor.