| Caramida56 a întrebat:

Își poate explica cineva următoarea situație de pe aplicațiile de dating? Eu folosesc Tinder și Bumble, am match-uri destule, ajung sa vorbesc cu fetele respective 2-3-4 zile și apoi trec la pasul urmator- le întreb dacă vor să ne cunoaștem în viața reală. Asta e momentul in care ele nu mai răspund. Nici măcar nu mă refuza direct, pur și simplu nu primesc niciun răspuns. Chiar nu reușesc să explic situația asta, adică vorbesc cat se poate de politicos, fara jigniri, fara glume proaste, incerc sa fac totul cum trebuie. Și am întâlnit situația asta de zeci de ori. Oare asta e momentul in care își primesc ele doza maxima de validare și apoi se retrag? Altfel nu prea pot sa îmi explic...

13 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu fii extrem de amabil, ca ajungi in punctul in care le "usuci" de tot laughing Nu ma refer sa ai un limbaj colorat, ma refer sa nu fii foarte formal, fii relaxat, mai fa o gluma, mai tachineaz-o, cine nu adora sa rada?

| Violleta2022 a răspuns:

Cu cat vorbesti mai putin online, cu atat vei avea succes mai mare in viata reala!
Nu mai pierde vremea, apeleaz-o si invit-o afara, sa va cunoasteti pe real.
Ca online epuizati totul vorbind atata si nu mai prezinti interes pentru nimeni.

| Caramida56 explică (pentru Violleta2022):

Pai exact asta am incercat sa fac. Dar fix când le invit afara nu primesc niciun răspuns. De ce sunt femeile atât de superficiale?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Caramida56):

Ti-am spus doar, petreci prea mult timp vorbind cu ele online, de aia.
O contactezi si o inviti afara, fara sa vorbesti cu ea!
Superficial esti tu ca nu intelegi ca flirtatul online este un mare dezavantaj pentru tine.

| Caramida56 explică (pentru Violleta2022):

Se vede că ești femeie și nu trebuie sa îți bați capul cu chestii de genul?

| dullcat a răspuns:

Buna.Te sfatuiesc sa stergi aplicatiile respective deoarece aduna cele mai superficiale persoane care numai de relatii nu au chef. Daca respectivele aveau bun simt te refuzau si atat. Fenomenul se intampla deopotriva barbatilor cat si femeilor.Deci nu trebuie sa pui la suflet.

Poti citi si despre ghosting, care la fel e de interes cand vine vorba de online dating.
https://www.yousoon.com/......a-situatia

https://smartliving.ro/......xplicatii/

| Caramida56 explică (pentru dullcat):

Dar atunci cum as putea sa îmi găsesc și eu pe cineva? Mi se pare din ce in ce mai greu...

| FindMyName a răspuns:

De ce doamne totul in online? Ieși la aer liber, cunoaște fete sa le vezi tu în fata ta si ce comportament au, atitudine și așa...pe online mi se pare prostesc

| Caramida56 explică (pentru FindMyName):

Sincer, la cum sunt fetele din ziua de azi, nu mai e nicio diferență.

| wildthing a răspuns (pentru FindMyName):

Pai unde sa le cunoasca in alta parte? Zilele astea, daca "iesi la aer liber" si incerci sa abordezi pe vreuna, apare imediat pe TPU o postare plina de furie feminista, cum ca "un disperat" a avut teribila indrazneala sa intre in vorba cu ea pe strada, desi nu l-a mai vazut niciodata si nu stie nimic despre el. Nu-ti suna cunoscut?winking

| HarryM77 a răspuns:

Pentru ca femeile din ziua de astazi nu mai sunt serioase de la atat atentie pe care o primesc de la toți bărbații (tot noi le stricam),și atatea fumuri care le au ele in cap,ele nici măcar nu folosesc aplicațiile astea cu scopul de a forma o relatie,le folosesc doar pentru, atentie și validare, să isi creasca conturile de socializare, cu follow, like, inimioare până se trezesc și ele batrane pe la 50 de ani, și se intreaba ce au făcut cu vietile lor, și nu o sa mai aiba atentie de la nimeni ca d, deja sunt prea batrane, și bărbați or sa se dacă iar sa le valideze pe cele tinere și asa se repeta istoria(prostia)
Voi nu intelegeti ca nu după ala care e in limba după ea o sa fuga, ci fix după ala care nu ii da atentie, caruia iar fi imposibil sa se vada cu el după ala fuge

| Caramida56 explică (pentru HarryM77):

Ai dreptate, sunt mega superficiale, in special cele de până în 30 de ani. Obsedate de like-uri și atenție.

| HarryM77 a răspuns (pentru Caramida56):

Chiar și cele după 30 de ani, asta până ce incep sa isi piarda frumusetea, tinerețea și sa constientizeze ca de fapt nu au realizat nimic pana la vârstă aia ca multe reusesc sa isi intemeieze și ele o familie până la vârstă aia, și după se intreaba și ele ce au făcut până la vârstă aia.Si se asteapta sa îl gaseasca pe barbatul respectiv fara ca ele sa depuna un minim de effort, gen de ce sa ii dau eu primul mesaj ca sunt Femeie. De parca asta ar conta, ca pana la urma dacă sunteți împreună va bucurați amândoi indiferent de cine face primul pas.Si asa ele au o sansa de reusita mai mare ca noi, in schimb tot noi facem chestia asta care avem 1% sanse.Si plus chimia care trebuie sa fie între voi ca degeaba ești frumos/frumoasa, bogat/bogata dacă nu sunteți compatibili adica nu e asa usor sa iti gasesti pe cineva. Asta e societatea.
Și în final trebuie sa realizati toti barbatii ca nu merita timpul pierdut de pomana sa le mai dati lor follow, mesaje, like, inimioare doar ca să le crești lor atentia
Dacă toți bărbații ar face aceasta schimbare ar fi perfect, dar ca să se întâmple asta mesajul asta ar trebui sa ajungă la cât mai mulți, nu vă mai pierdeți timpul ca nu merita nici una atenția noastra