| PuStOaIcA97 a întrebat:

Voi ce ati alege intre bani si iubire? eu sincer iubirea ...bani se pot duce si sa ramai fara nimichappy dau fundita pentru cel mai explicit raspuns

Răspuns Câştigător
| criss:) a răspuns:

Iubirea...poti sa fii cel mai bogat om din lume,dar daca nu ai cui sa dai, sa primesti si cu cine sa imparti dragostea, banii sunt inutili.Se spune oricum,''banii n-aduc fericirea,mai de pret este iubirea'',si iubirea are mai multe avantaje in fata banilor, de ex.: banii nu pot cumpara iubirea; prin iubire facem oamenii din jurul nostru fericiti; iubirea ne transforma in niste oameni mai buni; iubirea ne face sa vedem oamenii pe care ii iubim perfecti, sau macar sa ii acceptam asa cum sunt; iubirea ne da forta de a trece mai departe; iubirea vine de la Dumnezeu; a iubi este un miracol care e invizibil celor orbiti de bani; dragostea este primul lucru capabil sa schimbe total viata unei persoane de la o clipa la alta.Si o lista foarte, foarte lunga ar putea continua.P.s.tongueentru mine, viata fara dragoste ar fi ca si anul fara vara.happy

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Si iubirea se duce din cauza baniilor, oricum fara bani nu traim deloc asa ca banul la putere si iubirea e data pe brazda deja.

| croissant a răspuns:

Iubire, pentru simplul motiv ca banii nu pot aduce fericirea adevarata, in timp ce cu dragostea poti infrunta orice obstacol...happy pup si bine ai facut ca ai ales iubirea Numai bine si noroc in iubire

| Dσℓℓу a răspuns:

Si iubirea poate pierii si ramai ca ochii in soare. Daca iubirea n`ar fi nimeni n`ar mai suferii X_x...Cu bani poti cumpara aproape ceva.Eu vreau sanatate, doar atat. Dupa iubire, bani.Ca si sa alegi iubirea si sa nu ai din ce manca e jalnic.Sa ai o casa unde sa stai, haine sa te imbraci si mancare sa mananci.Restu vin de la sine

| Dianaa94 a răspuns:

Gandeste-te ca nu prea poti sa alegi.Si eu optez pentru iubire dar daca nu ai bani cf in lumea asta? Si daca ai bani si nai iubire ...degeaba traiesti. Deci nu prea poti sa alegiwinking.Cu iubirea nu te poti hrani, iar banii nu iti aduc dragoste.

| Flöricicä a răspuns:

Ambele sunt destul de importante deoarece in ziua de azi nu faci nimic fara bani si totusi fara iubire esti distrus.Nu as intelege pe cineva singur,sa nu aiba si el pe cinava sa stie ca e cineva acolo si il/o apara, iubeste, ingrijeste la nevoie.Mai importanta ar fi iubirea deoarece acum mii de ani oamenii se hraneau din natura traiau in natura deci se poate si fara bani.

| SunShine_5894 a răspuns:

Da,asta credeam si eu candva. Dar incearca sa-ti imaginezi un scenariu: cum ar fi sa ai un barbat care nu produce, nu aveti cu ce trai, crezi ca iubirea dureaza la nesfarsit? Intr-un final te saturi si o sa vrei un barbat care iti poate oferi ce iti doresti si probabil o sa il si accepti. Femeile sunt atrase de barbatii Alfa, asta-i realitatea. Nu aleg banii, aleg doar barbatul cu care pot construi un viitor, producand amandoi.

| Kiddadx a răspuns:

Iubirea,pentru ca banii se termina la un moment dat. insa iubirea o poti traii si fara bani, chiar daca mai greu.

| alexgabyy29 a răspuns:

Eu as alege banii, deoarece stiu sa ii investesc si sa nu ii irosesc. Daca ai bani o sa ai sigur si iubire.

| cнσcσ a răspuns:

Sincera sa fiu as alege iubirea.
A iubi este insasi legea vietii, asa cum reiese din articolul legea iubirii. Este una dintre cele mai sublime actiuni pe care o poate realiza o fiinta umana.

Insa daca ai bani si nu ai iubire, nu prea iti ai rostu in viata si totusi bani pana la urma urmei se duucc

| crysstyann a răspuns:

Ai dreptate intodeauna sa alegi iubirea. Daca ai iubire esti fericit ai de toate si poti trece peste greutati mai usor alaturi de persoana sau persoanele iubite si sa ai iubire nu numai fata de apropiatii tai ci si de toti oamenii orice om de pe acest pamant pentru ca asa a lasat Dumnezeu.In schimb daca iubesti mai mult banii si averile aceste iti vor aduce nefericire daca te casatoresti numai din interes vei fi nefericita si tot pana la urma te vei desparti de acea persoana asa ca bine faci sa alegi iubirea.

| byy a răspuns:

Pai iubirea...pentru ca e cel mai profund sentiment al oamenilor, dupa parerea mea si trebuie sa traiesti nu sa stai cu niste hartii in mana care pana la urma te vor innebuniiwinking

| Danzzz55 a răspuns:

Iubirea se duce la un moment dat si bani se duc la un moment dat dar sincer iubirea nu tine de foame.

| Alina_7061 a răspuns:

Sincer iubirea. De ce? Pur si simplu pentru ca ea presupune fericirea.Iar atunci cand esti fericit sau ai persoana draga alaturi grijile si problemele parca treci mai usor peste elewinking
Evident si banii sunt importanti, insa degeaba ai bani! o sa ajungi as te plictisesti de ei pana la urma ce o sa afci bine o sa iti tot cumperi o gramada de haine de exemplu cele mai scumpe cele mai la moda cele mai cele.o sa mergi al petreceri luxoase si alte chestii. Na si ce ai rezolvat o sa stai la aceea petrecere cu super hainele tale si o sa-ti plangi amarul ca nimeni nu te iubeste si o sa vezi acolo cupluri fericite si tu ce? ai bani! ok si? sau eventual o sa ai un partener pe interes ceea ce nu e prea ok!
Deci clar aleg iubirea ♥ Bruschette Maretti, un' amore grande!