| XatomisX a întrebat:

Iubita mea a fost aseara la o petrecere cu prietena ei si iubitul ei. Apoi dimineata mi-a spus ca nu a vazut niciodata un baiat care sa se poarte mai frumos cu o tipa decat cum o face el, va dati seama ca dupa ce mi-a spus asta m-am simtit ca naiba sad pentru ca si eu ma port frumos cu ea sad si stiu ca nu am facut nimic rau. Chiar m-a deranjat ce a spus adica eu de ce nu sunt asa de bun? cel putin eu o vad perfecta si ii spun tot timpul ca nimeni nu e mai bun decat ea.Credeti ca m-am suparat degeaba?

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Eu, cred ca te-ai suparat degeaba. Arata-i, prin comportamentul tau, ca esti mai presus decat baiatul care l-a vazut ea la petrecere.

| OoBunnyoO a răspuns:

Poate comentariul ei a fost putin insensibil, insa nu inseamna neaparat ca a fost facut cu intentia de a va compara sau de a insinua ca tu nu te comporti frumos cu ea. Evident este cu tine. Oricum, nu este cazul sa te superi foarte rau. Ii poti spune ca te-a deranjat comentariul ei pentru ca ti s-a parut ca a batut apropoul ca tu nu ai fi asa si discutati impreuna problema.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Te-ai suparat degeaba.
1 Depinde ce intelegi TU prin a te purta frumos. Altii au alte standarde.
2 Degeaba ii spui din gura ca este buna, daca nu ii dovedesti ca esti convins de asta.
3 Cred ca a fost o observatie facuta si pe care ti-a spus-o tie, ca doar cui altcuiva sa spuna?

| 4StarLight a răspuns:

Nici nu și-a dat seama că este posibil să te deranjeze ceea ce a spus! A spus-o doar pentru că aprecia atitudinea acelui băiat, nu ca să te supere pe tine! Îţi spun sigur că nu a spus-o intenţionat, pentru că îl place sau altele.
Nu ai de ce să îţi faci griji, ea a uitat deja, ești singurul care stă și se frământă din cauza asta!
În niciun caz nu spus-o din răutate, şi cu atât mai puţin să te jignească!