| Leo0008 a întrebat:

Salut.
Vreau sa va spun o problema pe care o am cu iubita mea si vreau niște păreri.
Ma cunosc cu iubita mea de vreo 5 luni, doar ca acum am vrut sa fim împreună.
Suntem de 3 săptămâni.
Ea este mai înaltă decât mine și sunt puțin scund.
Cand am iesit cu ea la întâlnire cu încă 2 persoane (verisoara mea și iubitul ei) m-au deranjat niște lucruri.
Nu ma baga în seama, statea numai pe telefon și când ne plimbam nu voia sa ma tina de mana, o baga în buzunar. Când am stat cu ea intr-un foișor i-am zis sa lase telefonul, dar ea a zis ca sta pe el încontinuu.
Cineva a intrebat-o pe Tellonmy dacă e importanta părerea prietenilor ei despre actuala ei relatie și a spus ca e.
Eu am întrebat-o și a zis ca e importanta.
Am mai întrebat-o ca daca era o persoana perfecta langa ea, ii mai pasa si ea a spus "Nu".
Când trebuia sa plecam, a spus ca o aduce tatăl ei și am zis sa stau cu ea pana vine tatăl ei.
La un moment dat imi spune sa plec, ca stau degeaba, sa merg acasă ca e târziu.
I-am zis ca nu plec, dar tot ea intenționa si statea cu ochii în telefon. Nici măcar nu se uita la mine.
Nici măcar nu m-a lăsat sa o pup pentru a 2 oara.

Ii e rușine cu mine, iar eu am făcut atat de multe, ea în schimb m-a neglijat.
Nici măcar dimineața nu îmi trimitea mesaje cu un amarat de "neata" Nici măcar o data pe săptămână. Nu am cerut nimic.

Am avut o discuție cu ea și mi-a spus ca s-a gândit și ca nu ne potrivim fizic și ca ii era frica sa nu fie judecata de alții, tot timpul auzea ca nu ne potrivim.
Ea a spus ca se schimba, ca nu mai tine cont de părerilor altora ca și-a mai dat seama ca m-a neglijat.
A început mai nou sa fie mai atenta cu mine și mai dulce, dar eu nu mai simt nimic, ma simt nașpa, la început nu era asa, acum se comporta frumos și simt ca e totul e grabit si forțat. Nu ma mai simt bine.
Sa ii mai dau sansa?
Sau sa renunț la ea?
Ce ma sfătuiți?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Las-o să se chinuie.
La 1.67 nu ești chiar pitic, ar trebui să găsești una lângă care să te simți bine. Multe fete abia au 1.60

| Mosotti a răspuns:

Pai intrebarea ta are sens?
Daca se poarta asa si ii e rusine cu tine, nu e clar ca nu te place? Si de ce sa stai cu un om care nu te place?

Nu conteaza ca a devenit putin mai dulce, cu prima ocazie va face la fel ca inainte.
Alta la rand care te place cu adevarat?
Daca-i mai dai o sansa, o sa-i dai o sansa sa-si bata iar joc de tine, caracterul nu se schimba.

| Frank51 a răspuns:

Adică, un străin, să-ți zică ce să faci, într-o situație în care tu știi ce ai lângă tine? Ok, eu zic să îi mai dai măcar 7 șanse.

| Sofer a răspuns:

Dai o șansă dar sa ai grija cu ea. Dacă începe iară cu din alea. E clar. O lași și gata.
Ce înălțime ai tu și ea?

| Sekim a răspuns:

Pai daca ceri sfatul altcuiva și chiar îl asculți in ceva ce tine strict de sentimentele tale, ești un om de 2 bani. Daca ii mai dai o șansă și nu simți nimic pentru ea, idem. Cea mai bună soluție ar fi să renunți la relația asta pentru că din cate se pare nu mai simți nimic pentru ea și aia e. In modul asta nu o chinui nici pe ea, îi explici ca din cauza nepăsării tu nu mai simți nimic pentru ea și mult noroc in continuare. Nu trebuie sa întrebi aici daca sa îi mai dai o șansă sau chestii de genul, daca o iubești ii mai dai o șansă, daca nu, nu. Spor.

| Mopmop a răspuns:

Nu exista "iubita mea" si/sau "iubitul meu"
Ce sunt astea, valize?
Revenind. Daca la o intalnire a preferat sa stea pe telefon decat sa acorde atentie celor prezenti asta denota proasta crestere si solutia imediata este sa ii dai eject si block pe toata linia.
Simplu.
Restul sunt povesti.

| slayer09 a răspuns:

Trebuie sa va ganditi bine ce vreti unul de la altul. Du-te si vorbeste cu ea despre ce ti se intampla tie, vorbeste deschis cu ea, spune-i ce simti, poate o sa se deschida si ea catre tine si va veti povesti amandoi neajunsurile voastre sufletesti si daca le acceptati, poate iesi ceva frumos, daca nu...lasati timpul sa treaca si vedeti-va de viata voastra, separat.

| Ava1231 a răspuns:

Renunță.
Tu pari un baiat ok si ai nevoie de o fata pe masura care sa merite eforturile pe care le faci.
Nu e atrasa de tine. Daca ii plăcea de tine iti oferea atentie din prima si nu statea in niciun caz pe telefon.
E mai ușor sa renunti acum, deoarece ai zis ca nu mai simti nimic... daca pui iar sentimente vei fi ranit mai rau a 2a oara