| Alintttt a întrebat:

Iubita mea are vaginul prea stramt iar cand o penetrez face o rana la intrare ce sa fac? de ce apare cea rana?

Răspuns Câştigător
| iStarGaming a răspuns:

1. Esti crispata
Daca esti crispata, anxioasa, tematoare pentru ca esti virgina (inca) ori pentru ca este un partener nou si este prima ta partida de sex cu el, pentru ca iti doresti mult sa fii cu acest barbat si vrei sa fii atat de buna pentru el incat efectiv te pierzi cu firea, muschii nu se relaxeaza. Asadar, tu nu te exciti, vaginul este foarte stramt, poate chiar si uscat.
Ideea este ca ai prea multe de pierdut daca te lasi prada emotiilor negative. Teoretic, esti in pat cu barbatul respectiv pentru ca asta ai vrut si pentru ca il doresti. Atunci de ce risti sa fie totul interpretat gresit si sa devina o experienta neplacuta? Nu ar fi mai bine sa te lasi purtata de val si sa ai mai multa incredere in tine?
2. Preludiul a durat prea putin
Chiar daca nu esti la prima ta experienta sexuala, cand preludiul dureaza putin, sunt slabe sansele sa iasa ceva bun. Fara suficienta stimulare, organismul, respective zona genitala nu raspunde asa cum ti-ai dori. Deci, nu te exciti, nu te lubrifiezi si vaginul ramane stramt si uscat. Evident ca nu puteti face nimic si va simtiti amandoi ciudat.

Asadar, invata sa ai rabdare si invata-l si pe el sa aiba. Barbatii sunt de cele mai multe ori "vinovati" pentru un preludiu mult prea scurt, care sorteste esecului partida de sex. Bineinteles, nu trebuie sa dam vina tot pe ei cand noi, femeile, nu avem chef de sex (da, se intampla si asta, sa recunoastem) si normal ca nici lubrifierea nu prea are loc.
Oferiti-va timp pentru un zambet si o imbratisare stransa, pentru saruturi blande si lungi alternate cu unele pasionale, pentru atingeri foarte foarte placute. Degeaba muschii vaginului sunt elastici de la mama natura daca tu nu esti suficient de relaxata si de excitata incat sa te bucuri de elasticitatea lor!
3. Oare suferi de vaginism?
Vaginismul poate fi si el o cauza, insa una destul de rara. Iar daca ar fi sa suferi de aceasta afectiune, ti-ai da seama cu mult inainte de a face sex, de exemplu, cand te masturbezi sau cand introduci un tampon. Vaginismul presupune spasme involuntare ale muschilor vaginului, ceea ce face ca orice tip de penetrare sa fie una dureroasa.

Vaginismul necesita o vizita la medic si un tratament ce imbina exercitiile Kegel, medicamentele si, in unele cazuri, cateva vizite la psiholog, deoarece pot exista cauzse emotionale.

4. Poate, totusi, are penisul prea mare?!?
Teoretic, da, practic, nu! Pentru ca, desi poate fi prea bine dotat pentru vaginul tau, disconfortul va aparea doar in primele partide de sex, dupa care, odata ce corpul tau se obisnuieste cu el si inveti sa iti placa, sa te relaxezi, sa il primesti ca atare, vei simti ca vaginul tau se poate adapta perfect situatiei.

5. Cele mai bune pozitii sexuale pentru femeile cu vagin stramt
Pe scurt, de ajutor pentru tine sunt toate pozitiile sexuale in care iti poti relaxa mult zona bazinului si ii poti oferi lui multa libertate de miscare. Incercati cu incredere pozitia Misionarului, pozitii in care stai pe spate cu picioarele ridicate sau pozitii in care tu te asezi la marginea patului si el in fata ta. Folositi un lubrifiant pe baza de apa, relaxati-va zona bazinului si aveti rabdare unul cu celalalt!
Daca vaginul tau este stramt si te simti norocoasa pentru asta, fa tot posibilul sa il mentii asa, pentru placerea ta si a partenerului tau. Daca, insa, simti disconfort si ai permanent senzatia ca partida de sex este ratata din cauza vaginului tau stramt, invata sa te relaxezi, discuta cu partenerul tau daca se grabeste si nu esti suficient excitata sau, in ultima instanta, mergi la medic!

Luate de pe https://www.divahair.ro/......gin_stramt
jos pe pagina.

| T0T a răspuns (pentru iStarGaming):

La 1 mi-ai amintit de niște cazuri când unii rămân blocați în vaginul partenerelor, ce situație... laughing

| Alintttt explică (pentru T0T):

laughing) s-a intamplat asa ceva?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inainte de a se incepe un sex real intravaginl prin penetrare, se constata ca de obicei muschii vaginului sunt destul de rigizi si din acest motiv largimea vaginului poate fi mai mult sau mai putin stramt si uneori chiar impropriu penetrarii. In asemenea situatii dar nu numai, estestrict necesar sa fie intretinut ori un petting, ori un preludiu "meserias" suficient de lung prin care sa se urmareasca si reuseasca destinderea si relaxarea cat mai accentuata atat a femeii, cat mai ales a muschilor vaginali si de asemenea o umezire/lubrifiere cat mai buna a vaginului in vederea obtinerii unei penetrari reusite, usoare, placute si satisfacatoare. In concluzie NU uita de petting sau de preludiu, si totul se va rezolva si sexul ceva urma de fiecare data va fi, deveni o activitate placuta pentru amandoi. Multa sanatate!

| Alintttt explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc mult, la noi preludiul este destul de lung, dar tot nu reseste sa se relaxeze, ma gandesc acpoate fac eu ceva gresit

| MaTeOGG a răspuns:

Poate nu este destul de lubrifiat!