| MihaiIoan3 a întrebat:

Iubita mea vrea să ne separăm fiecare la casa lor după aproape un an jumate de relație care am stat împreună în propia noastră casă (chirie) ea zice ea să se ducă înapoi acasă la ea și eu acasă la mine și să muncim eu aici și ea acolo. Vi se pare normal ca după un an jumătate să zică așa?
Nu e neapărat de la certuri
E mai mult ca nu stăm foarte bine ( financiar ) noi stăteam în aceiași casă propia noastră chirie acum stăm la părinți mei până ne vom strânge o sumă de bani să ne mutăm înapoi singuri.
vouă vi se pare normal să ne separăm drumurile după un an și jumate stand împreună?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Faptul ca stai in chirie nu inseamna ca stati in casa voastra, casa voastra ar fi daca a ti cumpăra voi un apartament si ati platii rate amindoi, este o prostie cum te ai exprimat propria noastra chirie, ea te a părasit deoarece vede ca nu esti bun de nimic, o femeie vrea sa aiba casa ei nu sa stea in chirie toata viata, nu îi poti oferii nimic s-a saturat de tine, cand vei fi tu in stare sa iti cumperi casa ta vei avea si femeie, altfel ele nu accepta asa ceva, ce varsta ai? Ai serviciu sau stai degeaba, dar ea ce varsta are? Munceste sau sta degeaba.

| ania a răspuns:

Nu mi se pare normal să stati un an și jumătate impreună fără casatorie. Sexul fără căsătorie nu e binecuvântat de creator, e o incălcare a poruncilor lui, păcatul curviei nu aduce nimămui fericire pe termen lung ci frustrare, mustrări de constiință, tensiune, nefericire.Barbatii adevărati nu isi iau iubite pentru sex ci isi asuma raspunderea unei familii, se casatoresc si sunt fideli si dedicati sotiei lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum stăm la părinți mei

Aici cred că a apărut problema.

| Simpatic a răspuns:

Daca nu este decat ceva temporar cum ai si zis, atunci respecta-i decizia
daca nu cumva aceasta decizie s-a luat in urma racirii relatiei dintre voi

| Violleta2022 a răspuns:

Cand sentimentele au disparut este evident ca cel care nu le mai simte, sa ceara o separare sau pauza in relatie care preceda o rupere definitiva a relatiei.

| Furnicuta000 a răspuns:

Voi in loc sa evoluati spre casatorie, familie etc dati inapoi? Daca o femeie zice asa ceva inseamna ca nu prea mai e interesata de tine. Daca tu vrei ceva serios mai bine o rupi cu ea pentru ca exista riscul sa apara altul in peisaj. Ea zice ca e doar pana strangeti bani? Asigura-te ca asta e motivul, eu nu prea cred ca e. Daca intr-adevar asta era motivul, iti propunea sa va mutati amandoi ori la ea ori la tine, asa nu are nicio logica

| tunoi88 a răspuns:

Ceva nu e bine cu ea, eu zic sa cercetezi putin pentru ca este posibil sa existe si a 3 a persoana in peisaj.

| AntonIacobescu619 a răspuns:

Tinere! Pune mana la treaba si fa bani! Deschide o afacere fii un antreprenor de succes! Lasa ti parintii sa se pensioneze! SI FA BANI PUSTIULE!