| Bianca_papusha a întrebat:

Iubitu meu e in zodia pesti(ca si mama mea)Ea mereu zice ca pesti sunt foarte iubitori si afectivi...in schimb eu sunt in zodia berbec si mereu imi spune ca sunt foarte impulsiva si totul trebuie sa iasa dupa dorinta mea ca de nu e de rau... Oare e adevarat ce zice mama despre pesti?

9 răspunsuri:
| Blue_2059 a răspuns:

Aceiasi problema e si la mine.:]
Da.pesti sunt calmi, poate veni Apocalipsa ca pe ei nu îi intereseaza.
Si eu sunt impulsiva, uneori rea.laughing
Pestii sunt sensibili, iubitori da, dar uneori nu prea stiu sa se exprime.
Ei sunt asa, dar depinde si cu cine.

Pupici:*

| Strawberry_3130 a răspuns:

Cea mai mare idiotenie pe care poti sa o faci e sa crezi ca daca o persoana are zodia "x" este egoista, impulsiva sau mai stiu eu ce. Daca personalitatile noastre ar insemna sa depinda de zodii atunci am fi cu totii la fel, si ce vezi? Nu suntem happy Eu zic sa te cunosti mai bine si sa nu te preocupe atata ceea ce cred altii despre tine. Daca te iubesc cu adevarat atunci te vor accepta exact asa cum esti, indiferent de ce defecte ai avea!

fundita? :3

| bluepuff a răspuns:

Da. e foarte adevarat.
Prietenu meu e pesti si e iubitor, afectiv, sufletist, tandru, bun etc. Pot spune ca pestii sunt iertatori dar cu limite, iarta odata, de 2 dar a 3 oara nu mai au pic de mila indiferent cine ar fi persoana respectiva. Cand iubesc fac orice pentru persoana iubita, se daruiesc total si uneori pot fi foarte sensibili.

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Nu mereu este adevarat cea ce se spune despre zodia respectiva...

| dana_6335 a răspuns:

Da... e adevarat.Si eu sunt in zodia pesti, noi ne atasam foarte repede de anumite persoane mai ales cand totul ni se pare perfect si suntem fericiti. O intamplare ciudata face ca si prietenul meu sa fie in zodia berbec.Crede-ma ca nu e deloc impulsiv nici rautacios, e chiar mai sensibil decat mine in unele cazuri.Deci nu are rost sa mai crezi in zodiac si horoscop.Traieste-ti viata asa cum iti doresti, gandeste-te si la dorintele parteneului si la ce l-ar face si pe el fericit.Nu conteaza ca astrele sau nu stiu ce persoana iti zic ca azi maine sau peste 1 luna te vai despartii de prietenul(a) tau(a), importante sunt sentimentele...

| savingyou a răspuns:

Spre exemplu eu sunt la fel pesti! am multi prieteni berbeci si intre noi se ma intimpla neintelegeri! pestii:Cuvinte cheie: compasiune, sensibilitate, altruism
Semn de Apa: negativ, feminin, dublu, fecund, nocturn, tacut
Planeta guvernatoare: Jupiter si secundar Neptun
Simbolizeaza: apa si marea, oceanul, aspectele si fenomenele mobile, variabile; persoanele tacute, discrete, linistite, ascunse, enigmatice; ospitalitatea, bautura si mancarea buna, animalele mari, pericolul de pierdere a reputatiei si libertatii; generozitatea si filantropia
Culorile specifice: violet, purpuriu, acvamarin
Pietrele pretioase: opal alb, perla, ametist
Metalul: cositor
Propozitia cheie: "Eu cred"
Calitati: interiorizare creatoare, adaptare rapida, senzatii intuitiv-empatice; inspiratie, trairi mistice, putere de sacrificiu, spiritualitate; puternice tendinte mediumnice, elevare, romantism coplesitor, intelegere, prietenie, receptivitate sublima, imaginatie uluitoare, generozitate, modestie, intelepciune, aspiratie catre iluminare spirituala, sentimente pure, idei geniale
Trebuie sa dezvolte: vointa, realismul
Trebuie sa evite: alcoolul, drogurile, fluctuatiile emotionale, ingaduinta excesiva fata de propriile slabiciuni si defecte! sper ca te-am ajutat! fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal nu cred in zodii si nu cred ca trebuie sa ne luam dupa ele.Sunt diferente de caracter, unul mai asa altul mai asa, asta nu inseamna ca de vina e zodia in care suntem. SI FAPTUL CA TREBUIE SA-TI IASA TOTUL DUPA BUNUL PLAC CA DE NU E DE RAU pe mine ma amuza. Asta e o hambitie de-a ta cu care esti invatata de mine sa t-i se faca toate poftele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este adevarat.Este foarte adevarat

| Bibbi_1014 a răspuns:

Dap e adevarat pentru ca eu sunt Rac...si sunt senisbila si afectiva findca sunt zodie de Apa la fel ca si pesti.si am prietene in zodia Berbec nu toti berbeci sunt la fel. dar ce se zice de pesti este adevaratwinking.