| IStefania a întrebat:

Iubitul meu a ejaculat pe mine (in zona sanilor) si a curs putin. Imi e frica sa nu fi intrat langa/ in vagin. Daca a curs langa vagin pot ramane insarcinata?
Va rog, seriozitate. Sunt destul de speriata.

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca a curs langa iti dai seama ca nu, problema e daca a curs in... dar asta nu ai de unde sa stii nu? ca spermatozoii sunt atat de mici incat nu ai sa ii observi cu ochiul liber

| IStefania explică (pentru suntserios):

Nu am mentionat ca sunt inca virgina. Am citit pe multe site-uri ca nu conteaza daca mai esti sau nu virgina si asta ma cam sperie.

| suntserios a răspuns (pentru IStefania):

Pai normal ca nu conteaza. Creze ca spermatozoizii aia stau si se gandesc daca tu esti sau nu virgina?

| Emilian65 a răspuns:

Daca sperma a ajuns la vagin, ai toate sansele sa fi ramas gravida.

| cristimihailov a răspuns:

Scuza-ma, dar sunt putin nedumerit...

Nu este mai usor sa citesti si tu cateva linkuri despre asta si sa intelegi care este situatia in loc sa stai asa speriata?

| IStefania explică (pentru cristimihailov):

Am cautat, dar nu am gasit nimic in legatura cu acest lucru.

| cristimihailov a răspuns (pentru IStefania):

Cand nu gasesti, poate intrebarea pe care o pui nu prea are sens.
Eu ma refeream la a citi si a intelege fenomenele nu situatia cu care te confrunti tu.

Oricum din ce ai relatat, stai linistita. Nu e nici o problema. Absolut niciuna.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Ti-a curs si in gura?

| NoName0x0 a răspuns:

Nu, normal, iti zic sincer si serios!

| Quassaar a răspuns:

Stai liniștită, nu se va întâmpla nimic. Nu este chiar atât de simplu sa ramai insarcinata. Oricum aveți grija cu jocurile erotice. Cel mai prudent ar fi sa ocoliti zona vaginala daca nu folosiți prezervetiv

| eduard1 a răspuns:

Poţi rămâne însărcinată NUMAI dacă spermatozoizii ajung în vagin şi eşti în perioada fertilă.
Dacă a ejaculat în zona sânilor spermatozoizii nu au cum să ajungă în vagin decât dacă, spre exemplu, iei spermă cu degetele şi o bagi în vagin, altă cale nu văd. Ai făcut asta? Ai luat sperma şi ai băgat-o în vagin?

| Quassaar a răspuns (pentru eduard1):

Cum sa și-o introducă cu degetele in vagin, daca este virgina? ...haha