| Ema3 a întrebat:

Iubitul meu evita conversatile despre dragoste, mai exact sex, am incercat de mai mult de 5-10 ori sa port discutia asta cu el. Mereu zice ca el nu evita, desi o face, nu am facut-o niciodata, desi eu as vrea dar niciodata nu "initiaza" asta nici cand exista ocazia. Ce e de facut? Am vorbit de mai multe ori pe tema asta dar fara niciun rezultat. (suntem impreuna de aproape 2 ani)

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil nu are incredere de sine, poate chiar virgin. Se gandeste ca nu te poate satisface.
Sau are probleme cu instrumentul.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate vrea sa se insoare virgin... sau poate are un cuc foarte mic si ii este rusine sa faca sex.

| Ema3 explică (pentru Violleta2022):

Nu vrea sa se insoare virgin, chiar recent planuisem da o facem, dar s-a anulat din cauza unei probleme de familie, si nu, nu ii este rusine pentru ca am mai facut chestii sexuale de exemplu sex oral (amandoi am facut asta)

| Cavaler001 a răspuns (pentru Violleta2022):

Poti sa nu-i mai bagi in cap idei gresite?
Toti avem cucu' mic pana se trezeste, dupa cum stii si tuhappy
Si numai asiaticii au cucu' foarte micwinking
Poate nu i-e rusine, ci are alte ganduri/planuri pe care evita sa le discute cu iubita lui.
Daca va continua asa, ea pierde timpul cu el, parerea mea. Nu-l inteleg cum au facut sex oral si mai departe nu vrea sa mearga. Probabil are prejudecati bisericesti sau alte idei gresite.

| dullcat a răspuns:

Cati ani aveti?

| Ema3 explică (pentru dullcat):

Anul asta facem 19 amandoi

| dullcat a răspuns (pentru Ema3):

Aa, atunci mai aveti destul timp pana la sex.Incearca sa-i respecti decizia, fiindca daca il fortezi nu rezolvi nimic.

| VoidEternal a răspuns:

Cam bizar... Poate îi e frică de o performanță slabă. Ciudat.

| Cavaler001 a răspuns:

Cam ciudat comportament, dar daca e virgin il inteleg, desi e barbat totusi si spuneti ca ati experimentat sexul oral.
Ia tu initiativa si incurajeaza-lwinking
Incepeti sa va jucati si va prinde si el curaj si veti fi amandoi multumiti apoi (chiar daca nu din prima, dar aveti timp sa va perfectionatiwinking

| Bogdan0783 a răspuns:

Deschide tu subiectul si nu ii da ocazia sa se mai fofileze. Poate ii e teama ca nu vei fi satisfacuta si prefera sa dea bi cu fugitii

| LovelyWolf a răspuns:

Daca ai putea sa dezvolti ideea poate te-am putea ajuta.
La ce te referi discutii despre sex?
Stie sau nu subiectul pe care vrei sa il dezbati cu el?