| nicoleee30 a întrebat:

Iubitul meu indeplineste toate aceste semne http://www.acasatv.ro/......1.html,dar cand il intreb daca vrea sa ne despartim el spune ca nu vrea asta, ca ma iubeste mult. Am citit multe articole de genul : 'semne ca nu te mai iubeste' sau 'semne ca vrea sa se desparta de tine' si le indeplineste aproape pe toate, dar in ciuda acestui fapt el continua sa fie cu mine si sa imi spuna ca nu vrea sa ne despartim. De ce?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca semnele alea si articolele alea sunt niste tampenii scrise de persoane care nu au nici o legatura nici cu psihologia, nici un intelegerea vietii de cuplu, pur si simplu prea proaste ca sa scrie altfel de articole. Si atunic, seful le pune la o masa si spune: scrie si tu ce-ti trece prin cap pe tema asta, sa umplem paginile. Si ies niste idiotenii de te miri de ele.
Probabil tu nu-l mai iubesti de cauti articole si mai si crezi in niste idiotenii de care rad pana si copiii. El nu vrea sa te paraseasca, probabil te iubeste si te respecta. Tu insa nu-l mai iubesti si nu stii cum sa-i dai papucii dar sa pari si martira in acelasi timp.

| nicoleee30 explică (pentru Brigaela):

Eu il iubesc mult si bineinteles ca nu vreau sa ne despartim dar inainte era asa apropiat si dulce cu mine si incetul cu incetul a devenit mai rece si distant. inainte isi exprima dragostea in public dar acum cand iesim undeva nici macar numai sta langa mine...

| Brigaela a răspuns (pentru nicoleee30):

Soncer, tu citesti prostiile alea si le aplici in relatia ta. 99 di 100 de barbati ar fugi de langa o femeie care face asta. Nu stiu cum te porti cu el, dar daca il cicalesti, il bati la cap cu tampneii de genul ala, il supui la tot felul de teste imagiante de minti bolnave, atunci este normal sa-l indepartezi de tine. In loc sa-ti pierzi timpul citind asa ceva, mai bine i-ai face ceva bun ca surpriza cand vine acasa (prajitura preferata, de exemplu) sau ai face o cinima romantica, cu mancare gatita de mana ta, lumanari, flori, etc, intr-o seara speciala. Intreba-te, tu cat de des il surprinzi cu o dovada de dragoste adevarata?

| Brigaela a răspuns (pentru nicoleee30):

Si inca ceva: nu intrebi niciodata: vrei sa ma parasesti decat daca tu vrei sa-l parasesti. Sa zicem ca intr-o situatie extrema il intrebi o data, dar nu ai nici o scuza sa-l mai intrebi si a doua oara intr-o viata de om. Daca tu il bati la cap cu chestia asta si il intrebi o data pe an: ma mai iubesti, vrei sa ne despartim, fii sigura ca el se va indeparta de tine, e normal.

| xCarolina a răspuns:

Tu crezi in articole de pe net, sau in iubitul tau? Sigur ca acele semne reprezinta un adevar general valabil pentru majoritatea persoanelor de sex masculin, dar fiecare e diferit si se manifesta in propriul sau mod. Poate a avut si el o perioada mai dificila si de aceea parea ca se distanteaza de tine.

| SaveTheNature a răspuns:

Vezi k in linkul pe care l-ai trimis s-a legat si cuvantul "dar" si din aceasta cauza linkul nu ne duce la pagina dorita. Incearca sa accesezi linkul trimis de tine sa vezi k da eroare.

| hideaway a răspuns:

Semnele acelea de la artiole sunt nişte tâmpenii, scrise de oameni care nu au habarn ce este viaţa reală.
Tu în cine crezi? În iubitul tău sau în articole?
Poate a avut o perioadă mai dificilă, probleme în familie şi a fost nevoit să se depărteze de tine.
Fii mai încrezătoare în el! Dacă tu o să continui să crezi în acele tâmpenii, normal că nu o să mai fiţi împreună!
Este iubitul tău şi te iubeşte.

| positivity a răspuns:

Poate pentru că te iubeşte. Hm, nu crezi că e un motiv bun pentru a nu te despărţi de o persoană?

| anonima3389 a răspuns:

Nu te mai lua dupa tot felul de articole care apar pe net. poate are o perioada mai proasta si se comporta mai urat, poate i-ai facut tu ceva ce l-a deranjat sau poate ai devenit prea insistenta si de accea se poarta asa cu tine..si mie mi s-a intamplat, dar a revenit la normal cand am inceput si eu sa ma comport mai normal, sa nu mai fiu posesiva sau prea geloasa.