| DiannaDi a întrebat:

Iubitul meu ma suna si imi scrie des dar mi se pare ciudat ca vorbim ca si amicii. Gen ce face, ce a facut, chestii banale. Oare nu ma iubeste cu adevarat? E atent cu mine cand ne vedem, dar nu romantic. Nici pupacios. Oricum, suntem demult impreuna, doar ca nu stiu daca e normal cand discutam, sa discutam doar banalitati! Ce parere aveti? Exagerez eu sau asa e normal?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca tu faci confuzie intre termenul de "prieten" si "iubit".
Ceea ce ai descris tu mai sus, este "prieten", ca iubitii se manaca cu sentimente puternice si cu sex, ori voi nu ati ajuns la nici unul din ele.

| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa o relatie mai indelungata, de obicei dispar romantismele siropoase, Relatia in cazul vostru se pare ca a devenit mai pragmatic, directa insa in mod cert serioasa. Ar trebui sa fii fericita si multumita de el in ciuda faptului ca nu-i pupacios, dar din al sau comprtament reiese ca iti este credincios si sigur fidel. Da este cat se poate de normal ca sa iti pui asemea intrebari. Multa fericire si sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca asa era de la inceput asa o fi el, dar daca nu era incearca sa reaprinzi flacara, sa-i starnesti din nou interesul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii barbati asa isi arata iubirea, totusi ar fi bine sa fie putin spatiu intre voi doi, sa vorbiti mai rar.

| ovidiu123432 a răspuns:

Poti vorbi chiar tu cu el despre asta, poate e normal, poate asa este el, daca inainte era romantic si etc. atunci nu e deloc normal si cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el prima data iar dupa sa iei decizii si etc, poate are probleme sau poate nu mai esti cum erai inainte ca sa fie si el ca si inainte sau poate nu mai aveti atat de mult timp unul de altul, sunt multe lucururi care l-ar putea face asa si de asta este cel mai bine sa vorbesti cu el prima data si poate asa o sa-si revina sau o sa-ti spuna de ce e asa si etc.

| AwGenetix a răspuns:

Si ce credeai ca in fiecare zi va fi Titanic?
fara doar si poate, exagerezi tu.
si fi atenta. daca vrei sa nu fi genul de femeie "nasoala" renunta la ideea ca EL face actiunea. Nu EL, ci EA face o relatie sa straluceasca sau sa fie porc parlit. Deci daca o relatie nu merge, si tu esti Femeia in relatia curenta, esti vinovata.

Si inca ceva. Nu am facut eu lumea, iti spun doar rezumat din exemple din viata mea/cunostinte