| anonim_4396 a întrebat:

Iubitului meu pare sa ii placa mai mult sexul oral decat cel vaginal.Ma innebuneste pur si simplu si cedez nervos.Pur si simplu cere prea mult! Inainte sa o facem, dupa ce o facem, dupa inca 2 ore cand are chef iar.Si nu e vorba ca el nu mi-ar face mie, doar ca eu nu cer niciodata ptc..am complexe, sunt rusinoasa, pudica etc chiar dupa 1 an jum. de relatie.
Igiena si restul sunt toate ok dar pur si simplu m-am saturat, adica ce sunt eu? Ok vrei sex oral inainte de vaginal, bun hai ca iti fac de data asta sa nu ma mai tot stresezi atat, iar dupa 15 min max. ma intreaba ca de ce nu sunt uda sau excitata.Pai cu oralul tau mi-a pierdut tot chefu' de sex. Si i-am spus treaba asta si ca nu-mi convine, dar inca tot insista.
Sau cand sunt in timpul menstruatiei, oral, oral, oral, nu se mai opreste mai omule si chiar si daca il refuz, tot continua si ma dispera tot mai tare.Ok am priceput ca ii place si ca il satisfac si ca il duc pe culmile fericirii dar nu inteleg care e problema lui.O fata cand e pe ciclu fii sigur ca n-are ea chef de oral, ea de abia poate sa stea in pat intr-o anumita pozitie ca sa nu se pateze, iar daca incepi sa o exciti doar ca sa iti faca tie sex oral si sa ai parte de placere, afla ca ea ramane cu ochii in soare; aa da, sa nu mai vorbim si de durerile de la inceputul menstruatiei..Au inceput sa ma deranjeze foarte tare apropourile lui si toate astea legat de oral, simt ca cedez nervos.
Pur si simplu unii baieti ar trebui sa inteleaga la o fata ca pe langa faptul ca e plictisitor sa faci oral,[si umed totodata, fapt care mie personal nu-mi place.Sa nu mai zic de finalizare orala de care nici nu vreau sa aud] fetelor nu le aduce absolut nicio satisfactie.
Sunt unele momente cand am chef sa ii fac oral, sa-l rasfat, sa zicem o data de 2 ori pe saptamana dar cand aud ca ma streseaza atat nu-mi vine sa-i mai fac nimic.
Ce sa ma fac cu el? I-am spus sa nu ma mai streseze si i-am spus si factorii pentru care nu ii fac in timpul menstruatiei, dar bate incontinuu apropouri.Eu nu cred ca ii place sexul cu mine si de-asta cere atat oral.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Ai dreptate, trebuie rezolvată problema, dar această problemă trebuie sa o discuti cu el, deoarece el nu te intelege, el vrea numai lui sa i fie bine, ai procedat bine ca ai pus aici intrebarea, dar rezolvarea situatiei nu o gasesti aici, deoarece numai purtind tu cu el o discutie serioasa ve ti gasi amindoi o cale de mijloc, trebuie voi doi sa va intelege ti din moment ce tu il iubesti el trebuie sa fie constient ca tu il iubesti, si ar trebui sa nu te mai oblige sa i faci sex oral, trebuie si el sa ti faca tie pe plac nu numai tu lui. Este o problemă delicată si sper sa gasesti rapid o solutie, ca sa fie bine pentru amindoi.

20 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mîna! Ai perfectă dreptate, prietenul tau nu te pretuieste deloc, nu te intelege nu te ajută cu nimic, el vrea numai el sa fie satisfacut, egoistul, desparte te de el, nu meriti sa te trateze ca pe o crvă, deoarece clar nu esti, fiind prietena lui, el nu trebuie sa te folosească, tot timpul vrea oral, e scirbos sa tot faci oral, sexul se face in doi, dar aici in situatia ta vad ca doar tu îi faci lui pe plac, el tie i ti face oral? Ce varsta ai? Dar el?

| 2EXA a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

18 amandoi.
si da si el imi face mie doar atunci cand el insista, cum am spus mai sus, eu sunt pudica si timida.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 2EXA):

Bună! Mersi pentru raspuns, numai sta cu un asemenea om, nu te merită, te vei imbolnăvii de atita stres, lasa l si cauta ti pe altcineva e plină lumea de baieti cum e plină si de fete, el sa si gaseasca una care nonstop sa faca ce vrea el, o sclavă ca asta vrea el, esti din Bucuresti? Sănătate multă.

| 2EXA a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu..nu sunt di bucuresti..si,sa stii ca eu nu il discriminez si urasc ca imi cere atat de mult.Da e incomfortabil si e enervanta treaba, dar il iubesc pentru persoana care e, si e un baiat minunat in schimb, nu mi-a gresit niciodata.Nu vreau sa il parasesc, vreau doar sa rezolv problema, de altfel nu mai postam aici, nu?

| KosmosInFlame a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Sunt de acord cu tine!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru 2EXA):

Sarut mîna! Ai dreptate, trebuie rezolvată problema, dar această problemă trebuie sa o discuti cu el, deoarece el nu te intelege, el vrea numai lui sa i fie bine, ai procedat bine ca ai pus aici intrebarea, dar rezolvarea situatiei nu o gasesti aici, deoarece numai purtind tu cu el o discutie serioasa ve ti gasi amindoi o cale de mijloc, trebuie voi doi sa va intelege ti din moment ce tu il iubesti el trebuie sa fie constient ca tu il iubesti, si ar trebui sa nu te mai oblige sa i faci sex oral, trebuie si el sa ti faca tie pe plac nu numai tu lui. Este o problemă delicată si sper sa gasesti rapid o solutie, ca sa fie bine pentru amindoi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Multumesc pentru fundă, sanatate multă.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ii mai oferi sex deloc si aia e... la un moment dat o sa priceapa

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar trebui sa fii cel putin multumita daca nu chiar super fericita pentru atentia si modul in care esti perceputa si tratata de iubitul tau. Ar trebui sa intelegi ca unii barbati pot sa aiba anumite fantezii sexuale sau unele dorinte mai "perverse" care uneori pot fi destul de greu intelese si/sau de acceptat. Sanatate!

| 2EXA a răspuns (pentru corbulalbrosu):

N-am zis ca nu sunt multumita, doar ca e prea in exces.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cum adică să fie super fericită când ei nu-i provoacă nicio plăcere să facă oral?

| mihai69 a răspuns:

Trebuie să stai serios cu el de vorbă. Dacă tot nu va pricepe... e timpul să-i spui că ar putea fi un motiv bun de despărțire.
E clar că nu vi se suprapun perfect dorințele - și dacă nu reușiți să ajungeți împreună la un compromis reciproc convenabil... La un moment dar frustrările adunate vor exploda între voi. Și ar fi păcat să ajungeți acolo.

| Nemessys a răspuns:

Vad ca celelalte raspunsuri contin deja ceea ce voiam eu sa-ti zic. Insa mai vreau sa adaug ceva.
Renunta la el... Tu chiar nu iti dai seama ca te vrea numai si NUMAI pentru sex? Adica. pe asta NU il poti numi,, iubit", daca relatia voastra se bazeaza pe sex. El ar mai vrea sa fie impreuna cu tine daca nu mai faceti sex DELOC? Nu te iubeste cu adevarat, vrea doar sa-i faci placerile, isi bate joc de tine, profita de tine. Tu chiar nu realizezi acest lucru? Ca tu daca nu i-ai mai face toate poftele, te-ar parasi? Ce fel de relatie e asta? Eu nu pot sa inteleg. Te sfatuiesc sa nu mai faci sex cu el DELOC, sa vedem cat timp o sa stea langa tine. Si daca rezista. hai sa zicem o luna sau doua, atunci ramai in continuare langa el. Oricum, daca e tot asa de insistent nu-l vad eu ca fiind el un baiat destept, mai calm, linistit si intelegator, il vad ca pe un profitor care se gandeste doar la el si nu stie sa iubeasca o fata cum trebuie. Daca ar fi fost asa, nu te-ar fi obligat sa-i faci oral foarte des. Tu chiar vrei asta? Adica, gandeste-te putin. tu ce preferi? Un baiat care sa te iubeasca cu adevarat, sa te respecte sa aiba grija de tine, sa-ti fie alaturi in momente grele SAU un baiat care te vrea doar pentru sex, isi bate joc de tine, profita de tine si inloc sa-ti alunge tot stresul de langa tine, mai mult iti provoaca stres pentru mofturile lui. Eu in locul tau ii dadeam papucii de mult timp. Renunta la el... daca nu, atunci suporata-l in continuare happy

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Nemessys):

Să nu exagerăm... Nici femeile nu ar trebui să stea cu un bărbat care nu îi oferă sex, la fel nici bărbaţii nu au cum şi de ce să stea fără sex.

| Nemessys a răspuns (pentru Necunoscut112):

Nu am exagerat, insa in locul ei asa as face. Daca as fi fata, bineinteles ca i-as oferi iubitului meu asa ceva, insa. doar cu conditia ca relatia noastra sa fie una bazata pe iubire (cum ar fi normal), nu pe sex. Din ce mi-a scris rawen, eu consider ca baiatul ala profita de ea. Si ca o face cu ea numai pentru chef-ul lui, nu din iubire...

| aumih16 a răspuns:

Pai daca este! ar fi bine sa il pedepsesti!

| JustStitch a răspuns:

Se pare ca iubitul tau a devenit atras de sexul oral mai mult de cel normal si nu e bine, el iti cere din ce in ce prea mult si tu trebuie sa fi tare si sa spui gata, renuntam la oral daca mai continuua asa atinci schimbati iubitu, cu unu care pune placwrea ta inaintea lui

| OMFGConrad a răspuns:

De când ați început să o faceți? Întreb pentru că este normal ca la început să fie mai arzătoare dorința, ca mai apoi să se echilibreze.

| KEiGHT a răspuns:

Efectiv te... in gura si atat!

| ValentinGeorge a răspuns:

Iti trebuie o persoana care pune placerea ta inaintea lui, asa cum o faci si tu cu el. o persoana care se gandeste la nevoile tale, te asculta, te intelege, are grija de tine pe menstruatie. el nu face decat sa te foloseasca pentru ce are el nevoie. nu inteleg cum de ii place mai mult oralul decat sexul vaginal, preludiu nu aveti? oricum stiu de ce zici, si mie mi s-a intamplat. nu stiu cum de dupa 1 an jumate nu esi confortabila cu el sa-o spui orice, cu ce fel de om stai?

| Jason13 a răspuns:

Probabil nu e satisfacut. Daca are orgasm atunci este. Incearca intr-o zi cand ai chef sa o sugi de 15 ori si dupa gata, pauza pana iti vine tie chef si explica-i ca n-ai chef sa sugi toata ziua un penis si gata. Sugi doar cand ai chef.