| pantofipantofi a întrebat:

La cate zile se poate face un test de sarcina? pe el scrie ca la 14 zile, da am auzit pe unii spunand 21 zile, deci prospectul testului minte?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate fi facut de la 14 zile, dar iti arata doar daca ESTI insarcinata. Adica il iei in cosiderare doar daca este pozitiv si atunci inseamna ca esti insarcinata. Daca este negativ, nu inseamna nimic, adica poti fi sau nu insarcinata.

greece12
| greece12 a răspuns:

La 14 zile de la ziua in care trebuia sa-ti vina ciclul si nu ti-a venit, la 21 de zile de la data contactului sexual cu bucluc.
Or sa-ti iasa zile diferite.Nu e motiv de neliniste, respecti ziua recomandata de test.Numai sa fi atenta la ce se refera cele 14 zile!
Mult noroc!

| rino90 a răspuns:

1. lol. trebuie sa ai minte creata sa zici ca minte. fara suparare
2. 14-16 zile si se repeta la o saptamana
3. nu el faci cand vrei il faci cant ti se zice pe prospect.
- sunt unele care se fac oricand in tmpul zilei
- sunt care se fac cu primul pipi de dimineata
- etc
4. daca intrebi un farmacist iti va zice el. fara rusine. crede-ma ca pentru el e ceva deja banal si aude probabil in fiecare ziwinking
5. daca e ceva sa fie totul, du-te la ginecolog. el va prescrie ceva si vei scapa de sarcina daca e sa ai. 50 sau 100 lei consultatia. de medicamente nu stiu da e f posibil sa fie scumpe
multa bafta

| xXx_6966 a răspuns:

Pa de regula se recomanda la 2 saptamini dupa aktul sexual

| VladimirPutin a răspuns:

Poți face când vrei?