| anonim_4396 a întrebat:

La cati` ani ar fi normal sa ai primul sarut?

>frunditssa`:

18 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu exista o varsta, dar trebuie sa te gandesti ca din momentul ce te-ai sarutat cu un baiat inseamna ca sunteti impreuna[nu e o regula, dar asa se spune acumhee hee]Deci un sarut presupune relatie iar relatia [de cele mai multe ori presupune sex].
so. tu alegi care-i varsta potrivita.

pa, pa.

| Bacemi a răspuns:

Eu spun ca pe la 14-15 ani e cel mai bine sa ai prima relatie. O relatie care inseamna cate un sarut, imbratisari, tinut de mana, plimbari, chestii facute impreuna. Orice iti face placere atata timp cat lasi relatii sexuale pentru mai tarziu, pe la 17 ani macar.

| Derye a răspuns:

Atata timp cat pui suflet in acel sarut poate sa fie si la 25 de ani, nu e graba.

| Cătălina a răspuns:

Cand intalnesti persoana potrivita. Daca o sa fie iubitul tau, atunci e foarte bine, daca nu, asta e.Depinde.In cazul meu a fost ceva intamplator, pot sa zic ca baiatul care m-a sarutat prima data a fost si este la ora actuala un badaran, si nu zic asta pentru ca mi s-a intamplat mie sa ma intalnesc cu el, spun pentru ca asa este in realitate. Oricum e ceva unic, la fel ca si prima data cand faci sex.

Nu exista o varsta specifica pentru a avea primul sarut, nu trebuie sa fii specialista, stii cum e, nimeni nu s-a nascut invatat. Nu trebuie sa te temi de primul sarut, sau sa fii complexata de ideea ca nu stii sa saruti, totul sta in atitudine, fii tu insati.

Succes! :*

| Denisa a răspuns:

La varsta la care cunosti persoana potrivita. La varsta la care cunosti baiatul pe care il iubesti. Nu are rost sa te saruti cu o persoana numai asa de chestie. Mai bine asteapta sa cunosti o persoana potrivita. Am avut cunostinte care s-au sarutat prima data la 17 ani. Nu conteaza varsta. Conteaza persoana cu care te saruti.

| bOse a răspuns:

Nu exista practic o lege sau o regula sociala care sa-ti impuna sa nu te saruti pana la o anumita varsta.

| KeepCalm a răspuns:

Daca nu azi, mainelove struck

| Denisa_3969 a răspuns:

Eu nu cred ca exista o varsta, lucrul asta vine singur, nu trebuie fortat.

| Marius_7427 a răspuns:

NU exista varsta pentru asta cand va veni momentul va veni dar in zilele noastre intre 12-15 ani cam asa e de multe ori si mai devreme...

| cazzo a răspuns:

6 ani

| tototo a răspuns:

Se spune ca dragostea nu are varsta eu m-am sarutat la 12 ani jum acum 2 luni fa asta cand vine momentu... te pupick cu balootse

| Cerasela001 a răspuns:

Pai eu m-am sartuat prima data la 11 anibatting eyelashes
Si mozol tot la 11.
Acuma am 16!

| alessutz11 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic... din cate stiu eu, dragostea nu are varsta. Pot sa spun ca primul meu "sarut" a fost pe la 4 ani, cu un baietel foarte simpatic. big grin

| υη נσ¢ ∂є ¢σριℓℓ a răspuns:

Nu conteaza varsta cat conteaza persoana...asta e parerea mea. Primul sarut ar trebui sa fie magic si sa fie cu persoana care crezi tu ca iti merita primul sarut prima alinare prima iubire:X:Xsad

| KiduJoJole a răspuns:

La orice varsta simntsi ca ai intalnit persoana potrvita si vrei neaparat sarutarea luilove struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu ce sa-ti zic si ew sunt in acceasi situatiesad

| BadBoyy a răspuns:

Eu cred ca la 15 ani ar fi cel mai bine sa saruti prima data.

| ramona098 a răspuns:

Nu este o varsta anume

ci cand intalnesti persoana potrivita