| anonim_4396 a întrebat:

La cati ani e normal sa fie primul sarut?

10 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Cand va fi momentul, nu trebuie sa alergi sa te saruti cu vreun baiat daca ai peste o anumita varsta si toate prietenele tale s-au sarutat! Nu, atunci cand simti tu ca esti pregatita, cand e persoana potrivita.Eu la 14 ani si 7 luni!

| ÅñdRa a răspuns:

Eu cred va fi atunci cand te vei simti pregatit.

| DrViorel a răspuns:

Buna! Dupa 14. Dupa varsta de 14 ani incepe maturizarea si pubertatea si la femei si la barbati. Dar daca se intampla mai repede, stai linistita nu e crima cu sarutul, ai grija in rest la contactul sexual la ce varsta il incepi, acela e mai important. O zi buna!

| Doa'Do a răspuns:

Nu exista o varsta pentru primul sarut.
De obicei primul sarut e cu cineva special! Si nu uita : niciodata sa nu ti se ia primul sarut. Fa-o tu din proprie initiativa.

| costyn162 a răspuns:

Depinde de situatie.La un moment dat vei fi pus in fata faptului implinit si pur si simplu se va intampla. Trebuie doar sa astepti.

| faranume a răspuns:

Atunci cand simti!winking

| slayer666 a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti ca daca ai 12 ani nu trebuie sa fii sarutata.
nu exista o varsta normala pentru asa ceva. trebuie doar sa te bucuri sarut. baftahappy

| AllForOne a răspuns:

Dupa parerea mea nu cred a trebuie la o anumita varsta, dar la 14-15 ani e ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand simti tu.
Am 16 si inca nu m-am sarutat. d ce? pentru ca vreau ca primul sa fie cu o persoana la care tin.

| destinyhopecyrus a răspuns:

La 14 ani eu m-am sarutat si la 8 ani