| anonim_4396 a întrebat:

La cati ani imi incep viata sexuala? imi place de un baiat jmecher si lui de mine dar nu stiu, sa ii zic eu prima ca vreau sa stau cu el?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si mai vreau sa spun ceva. Daca esti adolescenta, nu-ti incepe viata sexuala cu "un baiat jmecher". Incepe-o cu un baiat care ti-a dovedit ca tine la tine, ca te respecta, ca stie sa-si asume responsabilitati. Cred ca macar un an de relatie inainte de sex ar putea sa te lamureasca. Si cand zic relatie ma refer la intalniri la cofetarie, plimbari inparc, teme impreuna, poate o seara la discoteca dupa care sa te conduca acasa. In tot timpul asta fii atenta la el: daca iti respecta dorintele, daca vorbeste frumos cu tine, daca e politicos, cum vorbeste despre alte fete, ce prieteni are. Nu vrei sa-ti incepi viata sexuala cu un baiat care vorbeste urat de alte fete, povestestein gura mare despre cuceririle lui, incearca sa te forteze sa ii oferi sex, nu stie sa te conduca acasa si sa se retraga dupa un sarut, nu stie sa-ti aduca o floare.
Ziceam si in alt raspun ca viata sexuala implica multe responsabilitati. Va trebui sa gasiti o metoda de a evita bolile (daca sunteti amandoi la prima relatie sexuala si va sunteti fideli, asta e o problema rezolvata, daca el a mai avut relatii sexuale trebuie sa-si faca cateva analize inainte), trebuie sa gasiti o metoda de contraceptie (nu sex pe apucate si dupa aia te descurci tu, ca de aia esti fata), tu trebuie sa incepi sa mergi la ginecolog si daca ai sub 18 ani trebuie sa mergi cu unul din parinti, trebuie sa stabiliti nise reguli de fidelitate si respect (n-o sa-ti placa sa povesteasca in curtea scolii cum ati facut-o).
Succes si daca n-ai macar 16-17 ani, mai bine mai asteapta!

68 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai. eu am 14 ani... si sunt impreuna cu prietenul meu de 2 luni. si mi-a cerut sa fac dragoste cu el.winking si nu stiu ce sa fac? i don't know... da' eu i-am spus de la inceput ca nu am degand sa fac dragoste cu el... si nici nu m-am gandit nikiodata sa imi incepu viata sexuala de la ani astia. ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intai daca este foarte mare nu mrea va merge mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sex

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai am si eu o problema, am 14 ani si imi place de 2 baieti, adica sunt indragostota de ei, unul are 18ani si celalat 17, acul sunt cu cel de 18...lui ii mai place de o fata cred eu pentru ca el a vut o relatie d 3 ani cu o tipa, si el imi spune ca ma iubeste si ca a uitat de andreea adica cu cea care a fost inainte(si mai exista o problema ffff naspa"noi venim neamuri mai departati"dar eu il iubesc fff mult)cum pot sti sigur daca ma iubeste sau nu?big grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu imi voi incepe viata sexuala pe la 16 17 ani. deoarece sunt dezvoltata la ani mei muti baieti au vrut sa stea cu mine doar sa faq dragoste cu ei cea mai lunga relatye a mea a fost de 5 luni jumate vreau sa spun ca baiatu acela nu m-a facut nici o data sa plang. nikiodata nu m-a intrebat dk vrau sa ma culk cu el. eram intr-o zii afara cu el si veniise vorba de sex. si m-a intrebat la ce varsta vreau sa imi incep viata sexuala. eu i-am zis ca pe la 16 17 si mi-a zis sa nu fac ca toate tarfele sa imi incep viata sexuala de la 13 ani eu am 14 ani si vreau sa zic ca sunt prea dezvoltata la ani mei baiatu asta tynea ffff mult la mine de nu mi-a zis nici o data sa ma culk cu el si de acea il stimez si il iubesc multi ::X:X:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iti dau un sfat niciodata sa nu-ti incepi viata sexuala inainte de casatorie stii dc? pentru ca apoi cand ai sa fii pregatita sa te casatoresti barbatul tau iti va reprosa toata viata ca ai fost o usuratica. E decizia ta! eu iti dau un sfat am 15 ani si nu-mi voi incepe viata sexuala decat dupa ce ma voi casatori e mai bine asa.Decizia iti apartine. Tine cont de sfatul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita nu te grabii sa faci pasu asta acum.eu am 18 ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala.si nici nu stiu cand o sa mi-o incepwinkingnu poti sp tu ca azi gata o fac ca nu e asawinkingcand se intampla se intamplawinkingmai usor cu smecherasii astea de cartier care sufera de eihee hee intai sa i-ti arate ca te iubeste cu adevarat si dupa accea sa se ridice cu pretentiiwinkingnu te lasa asa usor cu una cu doua, ca mai tarziu sa nu i-ti para rauwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii zici si tu ca il iubesti mai intai si dupa aia zici ce vrei si daca vrea sa accepte

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai spui ca al yubesty si ca ai vrea sa fii cu el si daca el spune ca da si tu zici tot da si o sa stati anpreuna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io as zice sa mai astepti ca sigur nu vei ramane u cu el si apoi o sa regreti ca asa suntem noi fetele depunem mult suflet. fa-o cu cineva care sa te merite nu toti pamfletii care gandesc cu kapu de jos...ai rabdare... pop

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pan' nu ai o relatie stabila nu ai dupa ce sa faci prostia asta ca faceti dragoste si dupa aia te lasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar daca ai incredere in el si in tine...trebuie sa fii incarezuta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

D pind si catzi ani ai da daca esti mai tupeista ai zic ma baiatule sau cum ai zic uh ai zic m unu si cu una fake doua zai vrei sa o faci cu mine si asta elaughinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 12 ani imi facea gajik sex oral acum la 14 ani \facem sex tu faci ke vrei!happy dar nah daca vrei puteai incepe ca minebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu daca esti convinsa ca lui intr-adevar ii place de tine si te iubeste mult, lasa mai degraba sa mearga lucrurile de la sine tu nu trebuie sa te simti obligata sa o faci daca el te iubeste si vrea sa aiba ceva serios cy tine apai el va face primul pas ear tu daca te vei simnti pregatita poti sa o faci. dar mai intii de a o face sa te gindesti la cosecinte si sa-ti pui intrebare daca el te merita cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EoO am 15 ani si mi-am inceput viata sexuala la 13 anistraight facesi imi pare foarte rau...ca mo imbatat niste baieti si o profitat de mine...mai bine mai astepta si sa stii ca si eu am stat cu multi semecheri in ghilimelelaughingstateam 2 zile cu ei daca nu vroiam sa facem sex ne despoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da asta asa-i cum zic si celelalte pers viata sexuala se incepe mai exact sati zic se icepe cand ai deplina incredere in ea eu m-am **** la 13 ani si acumaam 3 copii si am 22 crying am fost proasta ca m-am ****

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 13 ani, am stat cu cel mai jmeker baiat din scl pana cand a zis ca vrea sa faca dragoste u mine, am zis nu si s-a suparat si ne-am despartit ( 2 luni jum am pierdut si pentru ce?)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu mi am mai inceput viata sexula de 7 ani mai sunt virgina? adica.,., daca nu m-am mai culcat ca un baiat de 7 ani si...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Brigaela m-ai facut sa plang crying Ai toata dreptate! Nu sunt singurul care crede asta. Eu tocmai asa am pierdut! Tineam la o fata, i-am dat flori, am fost politicos, iar baiatul jmeker a fost cu ea. Si chiar se placeau, dar doar la aspect. S-au despartit cand jmekerul i-a propus fetei sa se linga (aiurea expresie zau!). Oh si am uitat! Baiatul asta nu i-a dat flori, nimic. Vai ca plang si acum cat imi amintesc! Ce amintiri! Aveam 13 ani...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

15 fha

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa nu faci u primul pas, si am auzit ca daca iti incepi viata sexuala fara acordul parintilor se afla, nu este adevarat am 14 ani si mi-am inceput viata sexuala de la 13 ani si nu au aflat parintii dar cel mai bine ar fi sa faceti protejat...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se incepe la 19 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ii zici asa iubire hai vrei sa ma dezvirginezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani si ma intilnesk cu prietinul meu 3 luni si el miapropus sa fac dragoste ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

fdsas

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are drepatate ana si eu tot la 12 mi-am inceput viata sexuala si mai ales acuma daca stau cu o fata 1 luna ii cer sa facem sex daca nu vrea pa...care vreti sfaturi mai multe contactati id meu numa fetele:bolack_nalod va ast

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are drepatate ana si eu tot la 12 mi-am inceput viata sexuala si mai ales acum daca stau cu o fata 1 luna ii cer sa facem sex daca nu vrea pa...care vreti sfaturi mai multe contactati id meu numa fetele:bolack_nalod va ast