| Alleeksssaa a întrebat:

Am 17 ani si nu mi-am inceput inca viata sexuala si nici nu vreau s-o fac prea curand insa am o problema cu, colegele fac mereu misto de mine cand vine vorba de virginitatea mea, mereu spun ca nu stiu sa imi traiesc viata ca stau cu un baiat de cand aveam 15 ani si ele mereu se lauda ca si-au gasit pe altul nici ele nu mai stiu cati prieteni au avut pana acum si se madresc cu faptul ca fac dragoste, nu vreau sa imi incep viata sexuala doar pentru ca asa fac majoritatea fetelor de varsta mea dar nu stiu cum sa le inchid gura si sa nu mai rada de mine. Va roog dint tot sufletul ajutati-ma, dati-mi un sfat cum sa le inchid gura fetelor.Va multumesc celor ce imi raspund.:*

Răspuns Câştigător
| madagascar a răspuns:

Ignora-le, ai sa vezi ca in ani ce vor urma ele vor regreta iar tu o sa ai o viata linistita si frumoasa fara prea multe complicati, ai tot timpul din lume pentru asta si nu te lua dupa nimeni, cand vei iubi cu adevarat vei sti ce e de facut, nu se merita sa faci o greseala doar pentru ca lumea face acel lucru, prin simplu fapt ca nu vrei sa fi ca turma denota ca ai personalitate si maturitate in luarea decizilor importante din viata ta, ai grija de tine, fi independeta si nu uita ca nu trebuie sa faci ce spun si cred alti ci trebuie sa faci ce simti tu, lumea nu se invarte in jurul prietenilor si colegilor.nu trebuie sa le spui ceva ca sa le inchizi gura ci pur si simplu trecerea timpului va demostra ca tu ai fost fata desteapta si ele vor regereta greselile facute, trateaza-le cu multa indiferenta, nu e treaba lor ce faci tu cu viata ta, caci nu ele vor suporata consecintele greselilor tale, ci tu o vei face, cu alte cuvinte evita sa faci greselile majore pe care le tot fac copii din ziua de azi.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-le doar ca majoritatea studentelor mele de anul II la Stomatologie sunt virgine. Tocmai fiindca sunt fete preocupare de viitorul lor si de scoala, cum e normal la varsta asta.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da să ieși din grupul lor și să-ți faci niște prietene mai cuminți ce s-ar întâmpla?
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Nu e treaba lor ce faci tu. Ignoră-le că e mai bine.
2. 1% au dreptate cu trăitul vieţii
3. Felicitări pentru relaţia stabilă.
4. Cât crezi c-o să mai stea acel băiat pentru că tu "nu vrei" să-ţi începi viaţa sexuală prea curând?!
5. Cu cât ai să-l ţii mai mult pe băiat că "nu vrei tu" cu atât ai să rămâi doar cu "mândria ta" şi cu un imens gol în suflet căci nu de alta dar în viaţă e nevoie şi de viaţă sexuală.
Cum le închizi gura în afară să le ignori? Hmm...
"Da băi fetelor dar măcar printre cracii mei nu încape expresul de Constanţa şi de Budapesta la un loc!winking "
Sănătate şi gândeşte-te bine că "mă mândresc cu virginitatea mea" şi "nu vreau să îmi încep viaţa sexuală prea curând deşi am relaţie stabilă de doi ani" nu sunt mentalităţi care fac casă prea bună!

| catthshshshs a răspuns:

Nu iti mai complica viata inutil si ignora-le!
Bine faci si sa stii ca te apreciez pentru asta. Eu mi-am inceput viata sexuala la 20 de ani (acum am 21), si nu regret ca a fost varsta asta!
Lasa-le pe ele sa faca ce vor, tu traieste-ti cat mai frumos adolescentawinking

| sasha a răspuns:

Mai rar fete ca tine. ce sa zic im primul rand in calitate de " ucigas " al virginitatzii vreau sa te felicit, iar in legatura cu colegele tale... cum ti s-a mai spus sa le ignori e o ideea dar asta nu le face sa nu mai rada de tine pana la urma tu ar trebui sa razi de ele caci ele sunt toate la fel insa tu esti diferita esti pura si ma bucur sa vad ca te mandesti cu asta. sa nu te lasi cumva influentata de ele sa stii ca majoritatea de asta isi incep viata sexuala pentru ca a devenit ceva la moda, eu unu chiar nu inteleg fetele, nu suporta sa vada pe strada mai multe fete cu o bluza indetica cu a sa dar ii place sa fie ca toate, virginitatea e ceva ce o data " pierduta" nu o mai " gasesti", ca baiat e ok zic eu happy insa ca fata ar trebui sa conteze mai mult pentru ea insasi acest lucru. un raspuns concret ar fi : sti ceva esti atat de puternica incat sa rezisti tentatie de a nu ceva, infrunta-le. spune-le ca tie nu iti pasa ce cred ele despre tine si lor ar trebui sa le pese ce cred baieti despre ele, spune-le si lor ca esti mandra ca esti virgina si nu regreti acest lucru pentru ca te face mult mai speciala fata de ele care sunt la fel ca toate fetele nu au nimic ce sa le faca mai speciale sunt fara importanta si sunt cu mult sub nivelul tau daca rad de tine pe un motiv ca acesta. bv inca o data si bafta in continuare ai grija de tinewinking happy

| marsy a răspuns:

Ele sint niste proaste inconstiente! Este bine cum gindesti si nu ai de ce sa-ti incepi viata sexuala cind tu nu esti pregatita! Probabil ele te invidiaza ca nu mai sint virgine si tu inca esti! happy bravo!

| OanaG a răspuns:

Da ce le pasa lor de ceea ce faci tu!

Pentru ca sunt invidioase, ele sunt panarae care umbla azi cu unu, maine cu altu`

Si ce daca esti virgina, ar trebui sa fii mandra ca esti curata! Ignora-le...lasa-le pe ele cu sex`u si cu iubitii lor...

| andreii2 a răspuns:

Astea nu se pot numi prietene.Asa cum ai spus si tu, sunt panarame. Ignora-le.

| lilstar a răspuns:

Ar fi bine sa o faci numai cand esti pregatita, nu trebuie sa fi presata de nimeni si nu lua in seama ce spun prietenele tale, sunt geloase pe tinehappy

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Da care e problema lorraised eyebrows ce daca esti virgina e o rusine? sa stii ca nu...si f bine ca inca esti, sunt proaste daca vorbesc asa vor sa se dea mari, cu ce? sunt naive laughing) se lauda dar nu`si dau seama ca sunt josnice.nu le baga in seama draga mea. spune-le ca nu esti parasutaoh go on. aa si mai nou trebuie sa schimbi iubitii ca pe ciorapei?laughing) pai bv tie daca staui cu un baiat de la 15 ani.se ofticaoh go on

| gabriela a răspuns:

Ignorale! Zambeste cand intra subiectul in discutie, asa atitudine ta va fi cu dublu inteles, ori derutant!

| dragosh a răspuns:

Stii vorba aia:"spune'mi cu cine umbli ca sa iti spun cine esti", n`ar mai trebui sa stai cu ele.

| thealc a răspuns:

Ai niste colege curve hahahhahah

| asdfghjkl_1325 a răspuns:

Iti doresc sa iti incepi viata sexuala la 30 de ani. happy Sa vedem daca o sa mai zici atunci ca nu aveau ele dreptate cand iti spuneau sa iti traiesti viata. Daca nu o faci acum ce crezi ca ai de castigat? Sexul nu e ceva rau, nu e ceva neplacut, ci din contra, te face mai bine dispus, mai energic, mai echilibrat si din moment ce ai spus ca ai pe cineva special, nu vad de ce nu.

Esti fraiera ca, gandesti asa si daca ceilalti iti zic sa incepi la 47 de ani nu inseamna ca asa e bine, inseamna ca asa gandesc ei si nu ei ar trebui sa gandeasca pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna...` am 19 ani.inca nu mi-am inceput viata sexuala, insa prietenul meu vrea si nu stiu nu ma simt pregatita pentru asta. suntem de 2 ani si 7 luni impreuna... el are 22 de ani, si sunt constienta de faptul ca ii trebuie ca la orice barbat ajuns la varsta aceea de astfel. dati-mi un sfat va multumescbatting eyelashes:*

| LadyPink123 a răspuns:

Buna happy
Sincer ele vor regreta la urma nu tu
Cel mai bine este sa astepti momentul oportun ca sa iti incepi viata sexuala nu sa o incepi cu nu stiu cine si apoi sa regreti toata viata.Colegele tale daca se comporta asa inseamna ca (scuze pentru ce va urma) sunt niste tarfite ieftine straight face
Tu sa fi sanatoasa si fericita :*

| lavyy a răspuns:

Daca ti-e frica sa te certi cu ele nu stiu raspuns. daca nu. poti sa le spui ca tu nu esti o tarfa ca si ele.sa te culci cu cine apuci.

| Alleeksssaa explică:

Sunt cea care a postat intrebarea si vreau sa va zic ca nu imi e rusine ca sunt virgina ci chiar ma mandresc cu virginutatea, insa ma enerveaza ca fac misto de mine si rad ca niste proaste de parca sunt mai interesante daca se culca cu toti in plus eu sunt constienta ca toti stau cu ele doar pentru sex ca toti le stiu de panarame (scuze de expresie) i

| Rosa a răspuns:

Nu este un luc ru cu care sa te jenez si eu mi-am incput viata sexuala la 21 de ani si nu imi apare rau, nu fa un lucru daca nu te simti pregatita pentru asa ceva, nu trebuie sa faci pentru ca rad cei din jurul tau, iti spun din prorpria experienta cu cat mai tarziu cu ata mai bine atunci vei intelege mai multe lucruri crede-ma te pup si candeste de 10 ori si fa odata

| moonlight_8681 a răspuns:

Tu poti oricand sa fii ca ele, dar ele ca tine -niciodata!