| deutza8 a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa incep o relatie sexuala?

12 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Ideal ar fi dupa varsta de 18 ani insa o poti face cand esti tu pregatita insa sa nu fi prea micuta nu e bine! risti mult! ai grija de tine! pup

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Cand te simti pregatita si fizic si psihic si bineinteles, atunci cand iubirea si respectul exista din ambele parti in relatie.

| Seline a răspuns:

Macar 16 ani sa ai, conteaza mai mult persoana cu care ti-o incepi decat varsta, si relatia pe care o ai cu acea persoana, sa fie o relatie bazata pe iubire, respect, comunicare, iar asta nu o gasesti la 14 ani deoarece nu esti suficient de matura happy

| Gabbitzu a răspuns:

Cand esti pregatit-a poti incepe, nu trebuie neaparat sa ai o varsta...

| Spintecatorul a răspuns:

Atunci cand te simti pregatit.

| GabiCh93 a răspuns:

Normal de pe la 18 ani...winking

| Lilik a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi dupa 18 ani.

| Okia a răspuns:

Cand te simti pregatita pentru viata sexula atat pshic cat si fizichappy...
cel mai ok ar fi pe la 18 atunci esti pregatita fizic, iar pshic ai mai multe counostinte, si daca o vei face cu cineva care te iubeste si esti iubitahappy nu vei regreta...la varste fragede poti face alegeri total gresite de care regreti mai tarziu.si astfel esti afectata pshic. Ai grija de tine:*

| moftuliki a răspuns:

Pai cand esti uh pregatita happy dar normal ar fi la 18 ani happy

| casy14channel a răspuns:

Dupa 17-18

| crisstzik a răspuns:

Cred ca pe la 18 ani...ar fi cel mai indicat.nu mai devreme.big grin...

| miimi. a răspuns:

Cand esti tu pregatita! cel mai bine ar fi sa astepti macar pana la 16 ani