| alinutza_3106 a întrebat:

La ce varsta ar trebui sa iti incepi viata sexuala? Fundisaaa!

Răspuns Câştigător
| Lylly a răspuns:

Eu cred ca cel mai ideal ar fi sa iti incepi viata sexuala 17-18ani, dar nu depinde de varsta trebuie sa o faci atunci cand esti pregatita si cand ai 100% incredere in partenerul tau.

18 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Atunci cand esti pregatit. Dar trebuie sa fie si o varsta normala, eu consider ca dupa 16 ani. happy

| Adorable a răspuns:

Varsta medicala MINIMA este la 17 ani si jumatate.
Viata sexuala ti-o incepi cand doresti, numai sa ai peste aceasta varsta.

| forever4you a răspuns:

Cand o sa fii pregatitabig grin

| Puf a răspuns:

Atunci cand te simtit pregatit si sa fie cu persoana pe care chiar o iubesti pentru a pastra o amintire cat mai frumoasa. Bine, in nici un caz prea repede, dupa 18 ani cred ca ar fi cel mai bine, dar nu uita, trebuie sa fie cu cineva pe care chiar il iubesti, si sa fie din dragoste, nu din placere.

| adrianajollie a răspuns:

17 ani happy cred eu.

| Relax_7124 a răspuns:

In orice caz dupa 10-11 ani nu conteaza la ce varsta conteaza sa o faci din dragoste si sa vrei sa o faci ca sa nu regreti dupa ce ai facut-o :p funda?batting eyelashes

| Delya_6437 a răspuns:

Pai e viata ta... poti sa faci ce vrei cu ea...viata sexuala tio incepi cand vrei uh, cand esti pregatita big grin funda? love struck

| ellalove a răspuns:

Nu exista neaparat o varsta. Cel mai important lucru este ca tu sa fi pregatita si sa ti la baiatul cu care o sa faci pasul acesta si el sa tina la tine. Dar sfatul meu este:sa fi foarte atenta cu cine ti-o incepi ca mai incolo sa nu regreti ar fi pacatstraight face

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Pai majoritatea spun ca dupa 17-18, da` eu zic ca esti pregatit/a fizic dupa 13-14 ani. Dar, cel mai important e sa o faci cu persoana pe care o iubesti, nu doar pentru ca esti curios/a. :]

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dupa casatorie.
Fiindcă plata păcatului este moartea,
Romani 6:23

http://www.gotquestions.org/sex-before-marriage.html

| DenisaBiluta a răspuns:

Cam de pe la 17-18 ani la fete, si la baieti cam de pe la 16whistling

| jordan_6666 a răspuns:

Nu este o varsta anume, viata sexuala se incepe cand te simnti pregatit si cand gasesti pe cineva care merita... poti sa-ti incepi viata sexuala la 15 ani sau la 25 depinde de fiecare

| gabi115 a răspuns:

15-16 ani. funda?

| ursuletumagic a răspuns:

Depinde poti so incei de la 14 ani pana cand vrei
si te simti pregatita
funda?

| Dαиełłe a răspuns:

Pay normal se inceea dupa 18 ani dar acum mai now se incepe de la 14 16 ani unele chiar si al 12winkinglaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la fete la 16 anni si la baieti la 17

| Katy_2076 a răspuns:

Eu cred ca dupa 16 ani deoarece atunci te maturizezi, dar tu cati ani ai? incearca de la 16 ani, numai sa faci din dragoste asta laughing. succes! big grin

| Daniel_3065 a răspuns:

Nu conteaza varsta ci atunci cand simti tu ca el este alesul, jumatatea ta...si atunci cand tu vei fi pregatita...