| Dearscorpion a întrebat:

La ce virsta e cel mai normal sa fa incepi viata sexuala?

10 răspunsuri:
| Dia a răspuns:

18, dupa ce esti major/a si raspunzi singur/a de tine.

| xXCrystyanXx a răspuns:

De la 16 ani in colo.

| annkaa a răspuns:

Pai fiecare isi incepe viata sexuala cand vrea, dar eu cred ca pe la 17-18 e mai bine ca dupa aia poate refreti ca ai facut-o mai devremebig grin

| GGeorgel a răspuns:

laughing daca asa pui problema, varsta legala e de 18 ani, dar nu cred ca asta conteaza prea mult nu? Dar lasand legea la o parte nu exista o limita de varsta dar in orice caz dupa ce te-ai dezvoltat destul pentru a face acest act. Daca o faci prea repede 15-16 ani poti fi privita destul de urat de catre prietenei, de catre familie dar daca astepti mai mult nimeni nu iti va zice daca ai 19-20 de ani si nu ai inceput, nu e asta ceva rusinos chiar daca uni adolescenti din ziua de azi te desconsidera pentru asta. Dar cel mai important este ce simti tu, daca tu esti pregatita, ti-ai gasit baiatu "perfect" cu care vrei sa iti incepi viata sexuala. Dar oricum ai grija, e o decizie destul de importanta, cu mari responsabilitati dar tot odata un act care aduce placeri uriase (alaturi de partenerul potrivit) poti spune.winking

| danypoli95 a răspuns:

Cand simti nevoia...

| Tinkerbell_5346 a răspuns:

Dupa 18 ani.

| AL3XG0DB0Y a răspuns:

nu conteaza dacat iubirea nu mai legea si alte prosti o poti incepe oricand vrei :d cu cine vrei si :dunde vrei :d sau dupa posibilitatibig grin

| estera a răspuns:

Tentatia incepe de pe la 16, pe la 17 se mentine, la 18-19 ar fi bine sa mai inveti despre si 19-20 esti gata sa incerci...depinde uni care sunt pregatiti fizic si psihic pot face mai devreme chiar 17

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza virsta.Cind te papa rau si nu te mai poti abtine.

| Dragutzz a răspuns:

De la 15 ani eu am inceputa la 14. CUm vrei