| sexmydefice a întrebat:

De la ce virsta e normal ca o fata sa-si inceapa viata sexuala?happy

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

18 ani.

| Gaviota a răspuns:

E bine sa-ti incepi viata sexuala atunci cand simti ca esti pregatita...dar te-as sfatui sa astepti pana la 17-18 ani..depinde cati ani ai.happy

| Azµre a răspuns:

18 +
1) Să fie complet dezvoltată
2) Să fie în toate facultățile mintale și să nu vină după aceea să pună 1000 de întrebări sunt însărcinată, de metodă de protecție să folosesc și așa mai departe.
3) Să fie bine informată de riscuri!

| Vix999 a răspuns:

Minim 17-18 ani

| Ycu a răspuns:

Nu exista un standard, cand si fata si baiatul sunt pregatiti complet atat fizic cat si psihic, si sa se protejeze evitand eventualele boli cu transmitere sexuala sau sarcini nedorite.Bafta.

Răspuns utilizator avertizat
| Keith a răspuns:

De la 16-17 ani dar nu e obligatoriu, o faci cand te simti pregatita si cu baiatul care merita.Bafta!

| availablehandyman a răspuns:

Cand ai pofta! laughing

| availablehandyman a răspuns:

De cand simte nevoia!

| Nelamuritul a răspuns:

| Bibbi1912 a răspuns:

Pai o faci cand simiti, dar nici prea devreme. Eu zic ca cel mai devreme ar fi 16..si cel mai bine ar fi la 18 ani.

| pinkhanny a răspuns:

Viata sexuala se incepe cand ai o varsta mai mare..peste 15 anihappy.Nu este recomandat sa incepi viata sexuala la o varsta mai frageda deoarece corpul nu este destul de dezvoltat, sau dupa aceea regreti acest lucru.happy. Este doar un sfat!