| MsD a întrebat:

Care-i virsta cind ar trebui sa-ti incepi viata sexuala?

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Viaţa sexuală e bine s-o începi, când te simţi pregatit/ă şi fizic, şi psihic şi când ai întâlnit persoana potrivită.
Ideal ar fi după 18 ani.

| NoNameMe13 a răspuns:

Nu exista o varsta anume, dar nici la 14-15 anihee hee.

| elisabethia a răspuns:

Nu exista varsta pentru asa ceva.cand te simti pregatit, atunci incepilaughing

| DianaScorpio a răspuns:

Nu exista o varsta anume. Atunci cand te simti pregatit. Insa totodata cand esti si matur si suficient de responsabil incat sa iti asumi raspunderea pentru tot ce faci. De aici ar cam rezulta peste 18 ani. Desi o varsta exacta nu este.

| Corina1325 a răspuns:

18-19 ani zic eu.

| fedot a răspuns:

Cel mai normal pentru fete, dar si pentru baieti este varsta de 18- si mai departe.Dar ai/aveti grija, protejativa.

| CriZz a răspuns:

Cand crezi ca esti "gata"

| Xedonna a răspuns:

Eu spun cel putin 18 ani, deoarece atunci te opresti din crestere, esti constienta de ceea ce faci iar riscul de a pati ceva (gen sa nu mai cresti in inaltime, sa te latesti in solduri, etc) sunt foarte mici, aproape insignifiantewinking