| Lilia2621 a întrebat:

La ce virsta e norma sa-ti incepi viata sexuala? Voi la cit ani ati inceput-o, sau daca nu a-ti inceput-o, cind aveti de gind sa o incepeti?

14 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Recomandat e la 19 ani cel mai bine, dar se poate si la 18.
De inceput nu am inceputo, vreau sa o incep pe la 18 ani, si cu cineva de incredere...
Sper ca te-am ajutat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| PrecioussGirl a răspuns:

Nu exista o varsta anume insa din cate stiu e indicat cam pe la 17-18 ani.
faci acest pas cand esti pregatita. :*
dupa 17 ani am de gand sa fac acest pas. happy

| Allrc24 a răspuns:

Nu am inceputo dupa casatorie.Ma dezlantuirolling on the floor glumesc. Sunt inc virgin si o voi incepe upa casatorie.Sunt credincios

| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Intrr 17 si 19 e ideal insa daca zici ca esti in spania cum ai precizat in alte intrebari acolo o sa auzi fete care si-au inceput viata sexuala de la 12 ani oh go on si eu stau in alta tara straina si e la fel...da dale draq de curve ca ele au alta mentalitate.tu faci cum crezi tu.cand crezi ca esti pregatita si cu cine trbe.sa nu te iei dupa ele.oh go on Baftawinking

| Lilia2621 explică (pentru MyNameIsNotImportant):

:d da sigur, eu la ai mei 16 ani nici nu ma gindesc, dar la 12 anni, doamne fereste, eu la 12 ani ma suiam prin copaci si ma jucam in papusele:d. Fiecare cu mintea luihappybig grin

| deea89 a răspuns:

Nu scrie nicaieri o varsta exacta.Cand esti pregatita dar macar 18 ani sa ai ar fi bine. Eu am inceput la varsta de aproape 19 ani happy

| eurynomus a răspuns:

15 anisori happy

| Gagikaru a răspuns:

Orikand ai ocazia fa-o! bafta!

| XdeaaX a răspuns:

Cel mai bine este de la 18 ani in sus.sa nici nu te gandesti sa faci sex cand esti minora in primul rand o sati dezamagesti parintii iar in al doilea o sa pierzi ceva unik

| Annie2498 a răspuns:

Poi mai demult era ceva neobisnuit sa o incepi inainte de a te casatori... Dar acum sunt unele care si la 14 ani au de gand sa se f**a. Totusi cel mai bine ar fi dupa 18 ani, pentru ca inainte te poti expune la multe riscuri.

| mulinobianco a răspuns:

Atunci cind esti pregatita! cit fizic atit si moral. Majoritatea fetelor in zilele noastre incep la 15 ani. Le-a crescut un par la p*tza si cauta f***te deja. Organizmul trebuie sa fie dezvoltat. Ca mai apoi sa nu ai probleme de sanatate. Prietena mea cea mai buna la 12 ani si-a pierdut virginitatea, dar la ea e alta situatie, a fost violata :-| si acum ar fi gata la orice ca sa se intoarca la 12 ani si sa evite asta.In fine, eu cred ca la 17-18 ani o sa-mi incep viata sexuala. Important e sa o incepi cu o persoana de incredere. Ca sa nu se intimple ca la noi in oras, pe toate scaunele scrie * Ana Saptefrati f***ta * ) Sarmana fata. okay. cam atit am avut de zis. Succes kiss

| ela_4410 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti incepi viata sexuala dupa 18-19 ani.

| annieavilla a răspuns:

Cred ca iti incepi viata sexuala dupa 15-16 ani

| tunde_4773 a răspuns:

E normal sa iti incepi viata sexuala cand esti predatit fizic si psihic pentru asta, cand esti capabil sa prevezi si sa controlezi riscurile care implica aceasta decizie.
si asta ar insemna ca ar fi normal sa iti incepi vata sexuala si la 40 de ani, e normal sa iti incepi viata cand vrei!