| marian888 a întrebat:

La fete conteaza cat o are baiatu? am auzit la alte fete ca nu conteaza, ca si cu 10 cm se simt bine e adevarat? si pentru fete acum o intrebare - cum ati prefera sa fie penisul unuia cu care urmeaza sa faceti sex, cum ati vrea - un penis mai lung sau mai gros, cum?

26 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Zbenguici.cuvantul ''p...'' exista in vocabularul limbii romane? Imi arati si mie te rog unde? Un link ceva, poate au aparut dex-uri si s-au schimbat ca-n circulatie. Daca esti de acord cu astfel de vocabular pe un site unde se cere civilizatie si sa ne respectam atunci am unele retineri.
Si sa-ti mai spun ceva. Si eu il folosesc dar cu cine-mi permit. Jargoanele astea de cartier nu se folosesc peste tot unde se doreste emanicipare si civilizatie.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Dar uitati-va la intrebarile lui laughinglaughinglaughing va ia durerea de cap worried straight face

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Yo credeam k a pus alta intrebare rolling on the floorsi a scris km trebuia big grin dar vad ca a re-editat-o cineva thinking

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Tu nu stii sa te exprimi civilizat, sau nu ai frecventat scoala niciodata? Raluca, acest membru trebuie eliminat de pe site, nici nu stie sa scrie romaneste, nici nu are bun simt, ne face comunitatea de ras...

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Legiuitoarea i-ai spus omului ca este prost? Vai de mine! Si ce ai impotriva cuvantului folosit de marian? E tot din vocabularul limbii romane!

In ceea ce te priveste Marian, poate ar trebui sa ai o discutie deschisa cu tatal tauwinking

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Legiuitoarea daca mama mea ar vorbi cu mine asa cum ai facut-o tu as trimite-o sa se culce. Daca dupa somn ar vorbi la fel i-as aminti ca nu sunt un plod neintarcat si ca raspund pentru actiunile si vorbele mele. Asa ca inainte sa imi dai tu sfaturi, prieteneste iti spun, vezi-ti de ton, ca in momentul in care vorbesti de mine superior s-ar putea sa ti-o furi tu. Asa ca vorbesti la tine acasa, cu barbatul si copii tai. Si abtine-te in a-mi spune tu ca mi-o fur ca asta suna a amenintare. Ai grija la vocabular. Cand o fi asta situl tau, ii pui tu regulile pana atunci iti recomand prieteneste sa mai citesti constitutia cu dreptul ala la libera exprimare. Capisci?

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Flav ca tot insisti. Apoi, toate cuvintele pe care tot ne codeam sa nu le acceptam, toate au fost introduse in dex, undeva prin 2008 cand au schimbat si cateva reguli gramaticale si au refacut si DOOM-ul.
Si uite si link:
http://dexonline.ro/search.php?cuv=pula
Apoi, nici un cuvant nu este obscen, mintea noastra le face sa fie asa.

auran
| auran a răspuns:

De ce nu esti hotarat...

| M.J. a răspuns:

Aloooooooo.nu te mai opresti? ce e cu atatea intrebari pe capu tau? nici nu ti-ai term biberonu cu lapte si ne pui intrebari d-astea?
si ce-s cu contrazicerile astea pe-aici, parca era vb de "TPU", nu? adevaru e ca sunt niste persoane p-aici care pun intrebari ca sa se afle in treaba...

| DiMoDi a răspuns:

S-a creat prostul obicei de a posta pe acest site, chiar ORICE întrebare, fie ea cât de intimă. Sub masca democraticului "drept la libera exprimare", mai în glumă mai în serios, cei mai mulţi, nu facem altceva, decât să încurajăm obscenităţile. Poate ar fi bine totuşi, să se limiteze niţel libertatea asta de exprimare, prost înţeleasă, iar cei mai "necopţi" să ceară răspuns la întrebările foarte intime, în privat.
Obscenitatea nu constă în folosirea cuvantului "penis" de pildă, care să-mi fie cu iertare, există şi a existat mereu în absolut toate dicţionarele, pentru că defineşte o noţiune la fel de reală ca cea de mamă, viaţă, scoală, mâncare sau ce alta vreţi voi. Obscenitatea constă în contextul în care este folosit (aşa cum şi expresia "te bag în mă-ta", este obscenă, deşi nu cuprinde nici un cuvânt obscen explicit).
Eu zic, să ne limităm a cere/da îndrumări legate de orice alte subiecte, lăsându-le pe cele cu tentă sexuală în seama părinţilor, profesorilor sau prietenilor intimi. Astfel, vom evita pe viitor episoade de genul celui de azi cu ALEXVITAN (un biet "smecher" de Bucureşti, care ne taxa pe toti de "provinciali" ) sau cel de acum cu marian888, care a stârnit atătea controversehappy Pe mine, sincer, mă oripilează când văd anumite întrebări pe site, puse de copii care nici măcar la pubertate nu au ajuns şi la care toţi se reped care mai de care, să le răspundă "competent" Mai uitaţi-vă şi voi, oameni buni, la cine şi ce răspundeţi! Dacă e chiar copilul dumneavoastră în cauză? Sau sora mai mică? Sau fratele imberb?
E părerea mea, nu trebuie să fiţi, neapărat, de acord cu eahappy

| DiMoDi a răspuns:

S-a creat prostul obicei de a posta pe acest site, chiar ORICE întrebare, fie ea cât de intimă. Sub masca democraticului "drept la libera exprimare", mai în glumă mai în serios, cei mai mulţi, nu facem altceva, decât să încurajăm obscenităţile. Poate ar fi bine totuşi, să se limiteze niţel libertatea asta de exprimare, prost înţeleasă, iar cei mai "necopţi" să ceară răspuns la întrebările foarte intime, în privat.
Obscenitatea nu constă în folosirea cuvantului "penis" de pildă, care să-mi fie cu iertare, există şi a existat mereu în absolut toate dicţionarele, pentru că defineşte o noţiune la fel de reală ca cea de mamă, viaţă, scoală, mâncare sau ce alta vreţi voi. Obscenitatea constă în contextul în care este folosit (aşa cum şi expresia "te bag în mă-ta", este obscenă, deşi nu cuprinde nici un cuvânt obscen explicit).
Eu zic, să ne limităm a cere/da îndrumări legate de orice alte subiecte , lăsându-le pe cele cu tentă sexuală în seama părinţilor, profesorilor sau prietenilor intimi. Astfel, vom evita pe viitor episoade de genul celui de azi cu ALEXVITAN (un biet "smeker" de Bucureşti, care ne taxa pe toti de "provinciali" ) sau cel de acum cu marian888, care a stârnit atătea controversehappy Pe mine , sincer, mă oripilează când văd anumite întrebări pe site, puse de copii care nici măcar la pubertate nu au ajuns şi la care toţi se reped care mai de care, să le răspundă "competent" Mai uitaţi-vă şi voi, oameni buni, la cine şi ce răspundeţi ! Dacă e chiar copilul dumneavoastră în cauză ? Sau sora mai mică ? Sau fratele imberb ?
E părerea mea, nu trebuie să fiţi, neapărat, de acord cu eahappy

| DiMoDi a răspuns:

Îmi cer scuze! sad nu ştiu din ce cauză, mi se dublează postarea! crying Îi rog pe administratori să-şi facă pomană şi să-mi anuleze una dintre postări! Mulţumesc anticipat! happy

| giovana a răspuns:

Dar moderatorii, cum au lasat sa treaca intrebarea?

| giovana a răspuns:

Votez... DiMoDi

| diavolitza a răspuns:

Nu, nu conteaza. depinde de fata. eu cred ca baiatul conteaza nu ce are in pantaloni.
foloseste un vocabular mai adecvat site-ului pe vitor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele ar dori ca baiatul sa aiba un vocabular mai elevat, si sa nu fie certat cu gramatica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mai pornografic dacă vorbeai luai premiul Nobel!
Nu ți-e rușine să scrii așa pe un site public? Părinți te-au învățat să te exprimi în așa hal sau șmecherul cu penisul gros și lung?
Raluca, trebuie să iei măsuri drastice pentru acest membru, este de toată prostia.
La școală cât de des te duci, la anatomia și fizionomia omului ai găsit un așa cuvânt: p...= penis.
Învață să te exprimi civilizat.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Zbenguici, răspunde la întrebare nu da replică la răspuns.
Nu știi care este rolul acestui site.
Trebuie să ne exprimăm civilizat nu că nu face parte din vocabularul limbii române.
Ți-o furi rău de tot dacă te-ai exprima așa în public, cea ce nu cred că folosești astfel de pornografii.
Liniștește-te, Zbenguici.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dragă Zbenguici, am început să plâng de grija ta față de mine!
Nu este vorba de site în sine, ci modul civilizat de a ne exprima.
Este atât de greu să înțelegi asta?
Cât privește că ți-o furi fac referire la cei care te înconjoară și reacția lor!
Amenințare? Nu am făcut acest lucru niciodată și nici nu intenționez, nu îmi stă în caracter.
Și dacă s-ar întâmpla să aplic o astfel de metodă extremă îmi aleg adversarul pe măsura mea, nu tocmai pe tine!
"Capisci?"
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A re-editat intrebarea?! a scris altceva in loc de penis? nu ca vreau "sa mi-o iau", dar unde este obscenitatea? ho, gata, am zis ca nu vreau sa mi-o iau! mai marEane, la unele fete da, la unele nu.gusturile nu se discuta, poate ai si tu noroc si te place una asa cum esti! eu daca m-as lua dupa oamenii de "stiinta"ar trebui sa "o vreau "cat un pumn de lunga si de larga, dar asa cum o"am "acum, e numa bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si intrebarea asta unde si-ar avea locul? la "cauze nobile","auto-moto","casa si gradina","tehnologie" sau la "sex"? eu zic ca la "sex", voi nu credeti la fel ca mine? daaa¿! atunci m-am mai linistit happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimodi-daca parintii, fratii,. prietenii si societatea si-ar face "treaba cum trebuie "nu ar exista intrebari despre sex.toti am fi atotstiutori, ma repet. daca la 16 ani, as fi avut ocazia sa ma invete cineva minimul despre sex si despre tot ce se intampla cu organismul meu, as fi facut mai putine greseli.eu nici la 18 ani nu stiam ce inseamna riscuri, boli, marimi sau alte chestii de genul asta.pe vremea mea parintii nu lasau copii sa se uite la tv cand doua persoane se sarutau, nu ne invatau obscenitati(?)tocmai pentru faptul ca asa au foat educati.sexul si tot ce presupune sex, inseamna obscenitate.parintii trebuie sa invete copii sa priveasca sexul din punct de vedere anatomic si nu din punct de vedere"obscen sexual". eu stiam ca, copii vin pe la subtioara, altii si mai fantezisti decat mine, ca vin adusi de barza.pe la 18 ani, am luat niste fiole de nu stiu ce naiba, ca sa nu raman gravida-sfatul unei prietene atotstiutoare, ca doar na, asa a invatat-o maica-sa.stii ca sunt fete care inghit pastile pentru stomac, care provoaca contractii uterine si automat avortul? nu dau numele medicamentului pentru ca ar iesi urat.pastilele astea se vand la farmacii, iar mamele din ziua de astazi chiar le folosesc si le recomanda prietenelor lor.baietii si fetele sunt curiosi, poate ca intrebarile sunt puse prea direct, dar ce e mai obscen intre:nu a ejaculat in mine, cat e de lunga, cati centimetri are un vagin, ce prezervativ se foloseste pentru sex oral, pot ramane insarcinata daca fac sex oral sau cum imi pot marii sanii? pentru unii inseamna perversiune, pentru altii normalitate sau pentru majoritatea ignoranta. daca as avea o sora as invata-o tot ce stiu eu.copii mei stiu de la 3 ani cum se fac copii, si iar ma repet, copii mei (10 si 12 ani)stiu ce inseamna flux vaginal sau ca invatatoarei, care era insarcinata in 3 luni, i-a venit menstra si asta inseamna ca nu mai poate avea copilul.si te rog sa ma crezi ca nici nu mustacesc si nici nu fac glume proaste sau sa rada intre ei cand ma intreaba asemenea lucruri, poate de aceea nu le considera obscenitati, pentru ca sunt sincera si nu le ascund sau nu le rup urechile pentru ca m-au intrebat asemenea grozavie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Draga TOT.EU.adicaea-ZAZU, in prima faza a postari s-a folosit opusul cuvantului care se gaseste in dictionarul explicativ al limbii romane.
Penis = p!
Si cum Raluca este foarte draguta, a facut modificarea cu pricina.
Tu esti fata desteapta si te-ai prins care este pornografia, nu ti-o furi, stai linistita.
O zi excelenta alaturi de cei dragi.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beeeeeeeeeeee! lasa ti gargara si raspundeti baiatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai baiatule alte procupari chiar nu ai? Te macina rau problema asta. Dar de scoala nu prea te macina sau de vreo carte sa citesti? Ce zici? Mai lasati naiba sexul, obsedatilor!

| SexyBarbieDoll a răspuns:

Conteaza intr-o anumita masura si marimea dar mai mult conteaza cum o folosestiwinking