| anonim_4396 a întrebat:

Daca acum cateva luni mi-a prescris ginecologul anumite anticonceptionale ( miligest) pe care le-am luat doar pentru o scurta perioada(1luna), acum pot sa le iau tot pe alea sau trebuie sa merg din nou la ginecolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mergi din nou la ginecolog. mai ales ca e foarte ciudat ca ti-a prermis sa le intrerupi dupa doar o luna (ceea ce este de obicei interzis) si asta ma face sa cred ca le tolerai foarte prost

| mona a răspuns:

Ar trebui sa mergi din nou la ginecolog

| Azµre a răspuns:

Fugi la ginecolog, depinde pentru ce ți le-a dat pe primele.

| TheAce a răspuns:

E imperios necesar sa mergi din nou la ginecolog in situatia datahappy

| sorin_6068 a răspuns:

Daca au fost prescrise pentru o perioada mai lunga de timp adica pentru contraceptie atunci le poti lua tot pe acelea dar daca au fost date pentru reglarea unor probleme hormonale atunci e necesar un nou control