| anonim_4396 a întrebat:

La Multi Ani, pe 2013! am din nou probleme cu iubitul,de fapt nu e chiar o problema. Nu stiu cum sa ma mai port,nu stiu daca din orgoliu sau din neinteres asteapta numai la mine sa-l sun si sa-i dau mesaje. si culmea,imi spune mereu "daca imi dai mesaj si vezi k nu rasp,suna-ma! poate nu vad mesajul,poate am treaba. nu inteleg de ce nu suni niciodata,de acum incolo nici nu o sa-ti mai raspund la mesajee". si ma enerveaza! Totodata,vrea sa stie tot ce fac,pana si ce mananc(isi face griji pentru stomacul meulaughing ). Ce sa fac? m-am saturat sa-l caut numai ei. de multe ori nu-i dau nimic pana seara tarziu,si-mi mai zice "abia ast mesajul tau,daca nu dadeai te-as fii sunat si intrai la interogatoriu". el este si ocupat, lucreaaza cam mult. Deci, ce ziceti sa fac? de fel orgoliul lui depaseste limite.

Răspuns Câştigător
| EllaMelly a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el serios, eventual sa-l suni si sa vorbiti, sa-i spui sa inceteze cu copilariile astea pentru ca nu are niciun rost sa se comporte asa, gandeste-te ca daca acum iti face asa dar mai incolo.Trebuie sa te gandesti sa nu faca mult mai rau de atat pentru ca baietii de genu asta daca vad ca fetele le permite prea multe dupa aia li se urca la cap.Sa pui punctul pe ''i''e cel mai bine si nu te lasa niciodata condusa de el. Spune-i ca trebuie sa faca si ca tine, sa te inteleaga in toate privintele, si sa nu ii pese ce mananci tu, cu ce te imbraci adica sa nu faca din lucrurile astea minore un motiv de cearta.

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

La Multi Ani!

Aici chiar nu e vorba de orgoliu, este normal sa va cautati reciproc, nu doar el sa astepte sa il suni.
Ca este ocupat si lucreaza foarte mult nu e nici explicatie, nici scuza la pretentiile lui.
Schimba "tactica", daca el nu te va suna nu suna nici tu, daca trimite mesaj trimiti si tu mesaj, invata sa nu oferi mai mult decat primesti.

| neutrino a răspuns:

Se pare ca tu ai trecut pe locul doi si nu-ti vine sa crezi. Incearca sa nu-l mai cauti si atunci te vei convinge.