| Iuliaaaaaa6666666 a întrebat:

La un contact sexual cu prietenul meu el a încercat să introducă penisul fără prezervativ, dar am țipat la el si l-a pus. E posibil sa fi ramas însărcinată? Intreb pentru ca imi întârzie ciclul si mi-e frica

9 răspunsuri:
| szmotovio a răspuns:

Cu siguranta e o dereglare hormonala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM, DIN ORICE, sau si mai si, ca sarcina sa se formeze practic chiar si... DIN NIMIC, laughing asa cum cred foarte multi tineri mai putin informati. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au o viata sexuala constanta, ar trebui sa fie informati precis, pentru a cunoaste foarte exact intregul proces si mecanism prin care se formeaza/producere sarcina. Este bine si important de stiut ca sarcina poate sa se formeze NUMAI/DACA in mod OBLIGATORIU exista si sunt intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca cele 2 conditii STRICT NECESARE si OBLIGATORII trebuie sa se produca in acelasi timp, (concomitent) si anume :
1-) In primul rand trebuie cunoscuta informatia cnform careia femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul are loc in 1-a sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei atunci cand apare OVULUL VIABIL in uter. Numai/doar in acel caz si acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU si din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in una dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila.
Fiindca ciclul menstrual conform spuselor tale nu este regulat in astfel de situatii intr-adevar intotdeauna si toate actele sexuale trebuie sa fie intretinute folosind o metoda de protectie sigura.
Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca a introdus penisul cu prezervativ, nu poti sa ramai gravida.

| Iuliaaaaaa6666666 explică (pentru Emilian65):

Prima data a încercat fără dar nu l a introdus mult, adică nu a intrat prea tare

| Marius22222222222 a răspuns:

Daca nu la introdus si nu a ejaculat e totul bine. Speram sa nu incepi ca stim noi cine cu sarcina din ceruri

| Marius22222222222 a răspuns:

Iti dau un sfat. Intreaba pe mama Anastasia ca te lamureste ea cu totlaughing))

| Dana1999 a răspuns:

Nu are cum sa fi rămas însărcinată din atat.

| Andrei258 a răspuns:

Daca nu a ejacujlat nu se ramane insarcinata er posibil ca perioada sa intarzie din cauza dereglarilor hormonale

| Mmcosmin a răspuns:

Sa nu mai tipi la el, ca poate faci gemeni data viitoare!