| anonim_4396 a întrebat:

M-a cam bătut Dumnezeu.Pe 5 septembrie mi-a venit menstra, însă întârziată cu 3 săptămâni. Mă gandeam că e vorba de sarcină şi făcusem 2 teste şi au ieşit negative amândouă. Nu m-am calmat mai deloc când mi-a venit menstra pentru că mi s-a părut cam puţină cantitativ însă culoarea era aceaşi, durerile erau aceleşi, era normal însă cantitatea mi s-a părut mai redusă.
În urmă cu aproximativ 5 zile am observat mici pete maronii pe lenjerie, apoi a devenit consistentă şi destul de multă, m-am spălat cu ceai de muşeţel şi mi-a trecut. Sâmbătă(1 octombrie)am făcut dragostea cu prietenul meu si iar mi-a aparut acea secreţie însă nu atât de densă şi mi-a trecut pănă duminică dimineaţa.Ieri am făcut din nou dragoste cu prietenul meu şi de ieri îmi curge sânge de culoare cam ca la menstră însă foarte puţin(schimb cam 3 protej-slip-uri pe zi), nu mă doare decât burta puţin.
Mâine se face în 5, ar trebui să îmi vină menstra însă eu nu îl am regulat dar nici măcar nu ma dor sănii ca de obicei. Mă tem mult de o posibilă sarcină. Ţin să precizez că toate contactele mele au fost cu prezervativ şi a şi scos-o.Sunt mai paranoia de felul meu.Nu pricep ce a fost cu secreţia aia maronie şi acum cu sângele care curge de ieri.
Vreau să mă duc la ginecolog dar momentan nu am bani. Vă mulţumesc ca aţi citit şi sper să imi daţi un sfat.Mor de frica unei sarcini.

1 răspuns:
| T4ny4 a răspuns:

Nu se pune problema unei sarcini daca s-a folosit prezervativ. Poate esti ipohondra si-ti induci starile de rau.Incearca sa iei legatura online cu un ginecolog daca n-ai bani.Cauta pe google doctori care raspund online la intrebari.Dar sarcina este strict exclusa!