| AnnaMariaaa a întrebat:

Pe data de 11 ianuarie am luat pastila de a doua zi, iar menstra mi-a venit cu 10 zile mai devreme decat trebuia normal (lucru de care eram constienta ca se poate intampla ) problema este ca m-a tinut undeva la 5 zile, dar nu mi-a curs ca de obicei iar culoarea a fost maronie, ma gandesc ca este tot un efect al pastilei...au trecut sa zic cam 10 zile de cand s-a terminat, iar astazi am observat ca " ma ameninta" din nou cum ca ar veni, nu curge mai deloc, sunt asa pete maronii si mai mult cand ma sterg observ...e posibil sa fie dereglare hormonala? Ma ingrijoreaza culoarea si perioada scurta dintre semnele acestea.
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Pai pastilă a făcut treaba.
Acum este posibil sa nu ai nimic sau sa De regleze ciclul.

| Ely1234567 a răspuns:

Este din cauza pastile-i stai liniștită este o dereglare hormonala.
Dar poți sa ceri părerea unui medic despre asta (pentru liniștea ta)

| RaAlexandra a răspuns:

Este dereglare hormonala iar acum in corpul tau este un mic haos, menstruatia nu mai este regulata si va mai dura ceva timp pana va fi ok totul..sunt semne normal, deși este o simplă pastila are efecte multiple.
Sanatate multa!