| RedNightmare a întrebat:

M-am atașat extrem de mult de o fată,și am comunicat foarte mult,cateva luni de dimineata pana seara,imi dădea semne clare dar din motiv ca nu vreau sa ii spun unei fete online ca imi place mă făceam că nu înțeleg ce spune, i-am propus sa ieșim și ea chiar vroia dar avea chestii foarte importante de făcut,apoi brusc a încetat sa îmi mai răspundă, de la "i'm so lucky for having you" sa ajuns la seen,și acum vreau numai sa ne vedem in real, nu i-am mai scris de 2 luni, probabil are prieten,sigur vreun idiot care o tratează urât, ar trebui sa ii propun sa ieșim sau ar putea crede ca sunt oarecum obsedat și că mă târăsc după ea?

11 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu cred că fata nu a avut suficient curaj să se întâlnească cu tine, desi online era foarte sociabilă, in realitate avea probabil anumite retineri, frustrari, ori poate că nu era destul de pregătită... Desi a acceptat si a mimat bucuria de a vă intalni, faptele au demonstrat fix contrariul. Poate că ea nici nu avea de gând să înainteze mai mult in relatia asta, multumindu-se să vă vorbiti doar in mediul virtual. Poate că intr-adevar te-a plăcut. Nu poate nimeni confirma sau infirma acest lucru. Dar, probabil, ascunde ceva, fie nu e multumita de aspectul ei fizic, fie e vorba de alte probleme De aceea iti dă si seen, poate ca inca speră să ii scrii si sa continuati așa, cu mesajele, până la adanci bătrâneți.winking
Daca ii propui din nou, s-ar putea sa nu iti mai dea nici măcar seen. ))
Mai bine incearca sa afli de ce nu e pregatita sa va vedeti.

| Sofer a răspuns:

Și-o fi făcut iubit. Am pățit bro cu unele fete. Dovada de neseriozitate din partea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că ar trebui sa vorbești cu altele și să o uiți încet încet.
Nu ai de unde sa ști ce crede despre tine, nu ar trebui sa te intereseze ce părere are ea despre tine(că nu o sa ajugi bine), asta e un atuu feminin, adică doar la fete le pasa de părerea băieților despre ele. Probabil nu mai e atrasa de tine pentru că ești cam moale, nu ai acționat la timp, nu i-ai dat-o când a trebuit așa că s-a cam plictisit de tine. Din păcate fetelor le plac idioții, aia cu tupeu și cu sânge în ei de, le fac sa se ude toate între picioare, nu cei care ezita sa abordeze și vorbesc chestii inutile la telefon/prin mesaje ca și tărcile. Vor acțiune, nu un papă lapte care o scoate la întâlniri și ezita, se preface că nu știe ce trebuie sa facă.

| RedNightmare explică (pentru anonim_4396):

Deci după părerea ta totul constă în sex? Nu sunt acel gen de om care sa puna asta pe prim plan

| MPersephone a răspuns:

Hai sa analizam problema ta din alta perspectiva, te rog tine mintea deschisa. Eu sunt fata, cam feminista pe alocuri. Deci, vorbesti tu cu fata asta. Sa te admitem ca fata asta chiar te place si asteapta sa ii marturisesti, dar tu nu o faci, astepti fata in fata, astepti ocazia potrivita si ea incepe sa se indoiasca de faptul ca o placi. Incetul cu incetul se indeparteaza de tine deoarece nu esti destul de curajos sa faci vreo miscare.
Acum, nu iti pare urat din partea ta sa asumi faptul ca probabil are prieten care neaparat in ochii tai are titlul de "idiot"? Poate fata e singura. Sau poate are un prieten curajos care a putut fi mai barbat decat tine. Mi s-a intamplat si mie ca baietii pe care ii respingeam sa imi insulte partenerul fara motiv si asta scade statutul lor in ochii mei.
Renunta la ea, nu fi asa obsedat si data viitoare prinde la curaj si lasa toate prejudecatile astea. Numai bine!

| RedNightmare explică (pentru MPersephone):

Nu sunt de acord cu ceea ce spui, curajos inseamna și nesimțit, suntem animale ca sa ne intrecem cine și pe care o ia primul? eu cred ca nu, și cred ca ar trebui sa ne cunoaștem bine inainte sa incepem ceva pentru a evita anumite conflicte pe viitor, din păcate se pare că pe voi nu va intereseaza daca cunoașteți baiatul sau nu, daca va propus il acceptați și aia e, nu vă pasă dacă e imbecil

| MPersephone a răspuns (pentru RedNightmare):

Tu stii cati baieti vorbeau cu mine luni de zile, spuneau ca ma plac si alte prostii de genu' si pe urma cand ne vedeam fata in fata nici nu ma puteau privi in ochi si spuneau ca ii intimidez? Eu nu am nevoie de un baietel de asta, si am avut mentalitatea asta din adolescenta. Deci da, motiveaza lasitatea prin faptul ca "nu trebuie sa va intreceti", cand eu nu am spus absolut nimic de intrecere.
Plus, eu sunt in relatie de lunga durata cu cineva pe care chiar il consider barbat, deci nu e ca si cum sunt una cu 16 pisici; )

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru RedNightmare):

Crezi ca ar trebui sa vă cunoașteți bine? Dar totuși nu o cunoști bine și ai vrea sa fii cu ea. Nu o cunoști bine dar ea este cu un "imbecil"? Pai dacă e și ea la fel? Nu știu ce vârstă ai și probabil ca nici nu contează. Dar. poate un sfat pentru viitor : când simți ceva și ai ocazia sa spui, spune-o! Fata s-a răcit fiindcă nu i-ai spus ce trebuia. A continuat sa își vadă de treaba ei. Poți sa încerci sa o readuci dar nu cred ca o sa fie la fel. Eu spre exemplu nu pot sa ma aprind de doua ori pentru aceeași persoană happy îmi dă foc odată și dacă nu îl menține aprins asta este, mergem mai departe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MPersephone):

Nu te-ai gândit nici o secunda că aia nu te puteau privi în ochi pentru că le era frică că o să-i judeci? (ori îi judeci pe moment, că oamenii simt ce gândești )Zic asta pentru că și eu sunt la fel, mai ales cu tipele de care imi place, dar nu am vreo problema sa prind tupeu daca tipa îmi inspira incredere, numai dacă îmi inspiră încredere.

Cu ce te deosebește pe tine de ei, că ei îți înjură prietenul/ori pe tine daca tu faci același lucru.

| MPersephone a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu ce ar putea fi o fata de sub 1.60, prea slaba pentru inaltimea ei, intimidanta la 16 ani, atunci fiind ultima oara cand am fost singura? Nu mi se formase personalitatea, eram o adolescenta timida care statea mereu in coltul ei. Deci, nu, avand in vedere ca nu imi cunosti istoria, iti garantez ca nu eram eu la fel de critica pe cat sunt acum. Dar un lucru pe care mereu l-am dorit e un baiat care nu se teme sa isi exprime sentimentele. Din nou, astea sunt scuze.

| andreeaboss5789 a răspuns (pentru MPersephone):

Nu pot sa dau like so congrats