| Sara2 a întrebat:

M-am certat cu prietenul meu, vroia sa mergem la un bar in seara asta, dar vroia sa merg singura, el era cu masina, si l-am rugat sa vina sa ma ia si pe mine, si insista sa vin singura cu traseul ca nu mor, si eu m-am cam suparat, apoi ne-am certat la telefon, m-a mai intrebat odata daca vin, si i-am zis sa singura nu, si m-a injurat si a inchis telu, cine credeti ca a gresit? sad

Răspuns Câştigător
| znstr a răspuns:

Nu sunt de acord cu cea care a zis ca 'nu conteaza cine a gresit, important e ca unul sa cedeze'. Intr-adevar, cineva trebuie sa vina cu initiativa de a discuta problema dupa ce si-a dat seama ca a gresit injurandu-te, dar tu ca fata, dupa parerea mea, n-ar trebui sa-i scoti ochii acum. Probabil s-a dus la bar singur (cu amicii), si nu se gandeste ca tu esti suparata acum sau ca te preocupa situatia.
El e cel care a gresit, doar pentru ca i-ai spus sa te ia cu masina nu e ca si cand l-ai fi pus sa-ti care casa in spinare, mi se pare ceva normal, mai ales ca aveati in plan sa mergeti IMPREUNA acolo. Si eu mai am certuri dintr-astea cu prietenul meu, ba pe tema masinii, ba pe telefon, exemple si intamplari sunt multe. Deci fi sigura, in orice discutie ai intra si ai dezbate subiectul asta, el e cel care a gresit. happy

Tind sa cred ca 60% din barbatii care au masini refuza sa isi ia prietena/sotia dintr-un loc anume, 20% trebuiesc rugati minute in sir ca sa vina in sila sa te ia, si restul de 20% vin de bunavoie, de placere.

Lasa-l sa-si faca damblaua cu barul, apoi du-te tu la el si propune-i o discutie serioasa, iar daca te respinge, din partea mea ai putea sa-i spui adio. Dintr-o intrebare de-a ta anterioara, la faza cu monitorul mi se pare (ca a venit cu un prieten sa ia un monitor de la tine, apoi te-a injurat la telefon, sau ceva de genul), nu pare sa fie un tip foarte afectuos si grijuliu cu tine/relatia voastra, iar o fata nu merita asta. Tu singura stii ce-i mai bine pentru tine, pa pa!

| Loser8299 a răspuns (pentru znstr):

Pai poate nu avea omu' bani de benzina.

| znstr a răspuns (pentru Loser8299):

Ce sa-ti povestesc laughing dar bani de benzina ca sa mearga el la bar avea, corect? Daca mie imi facea prietenul asa, ii ziceam "hai ma saracie ca-ti dau eu bani de benzina", sa se simta prost. E treaba ei ca ii accepta toate astea...

10 răspunsuri:
| itarkan a răspuns:

Palomma oare te-ai intrebat de ce nu a venit sa te ia cu masina? Te-ai gandit ca poate are si alte probleme pe cap atunci cand te suna pe tine, dar totusi te suna sa isi respecte cuvantul dat? Poate si el ti-a facut pe plac in alte zile, a venit cu masina sa te plimbe, sau ce iti mai place tie sa faci, desi pe el aceste lucruri nu il atarag in mod deosebit. Tu de ce nu ii faci si lui nici o placere?(aici sarim peste partea cu sexul). Eu consider ca sunteti vinovati in aceeasi masura, daca tot ai intrebathappy

| EnvyU a răspuns:

Hahaha e prietenul tau, te invita undeva dar iti zice sa vi pe jos? si te mai si injura? laughing eu sincer mi-as revizui prietenii, sau daca e iubitul tau clar clar sa faca pasi din "relatia" asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu contează cine a greşit, crede-mă! Important e ca unul să cedeze, să vă împăcaţi.
Nu are rost să lungiţi o ceartă sau să daţi vina unu pe altul.Nu ajută cu nimic şi poate afecta relaţia.

Evită să cauţi un ''vinovat''.Ori tu, ori el, nu asta contează. Important e să treceţi peste şi să învăţaţi ambii din greşelile făcute.

Comportă-te normal şi treptat lucrurile o să revină la normal.
happy

| TheDifference a răspuns:

El...ar fii trebuit sa vina sa te ia, mai ales ca are masina si ca voia sa iesiti in oras, tu nu ai nicio vina

| VladPetcu a răspuns:

Vina lui CLAR este baiat asa este frumos sa duci tu fetele unde vrei sa le scoti in oras.
Funda?

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Cred ca el e vinovat. Ce motiv avea sa nu vina?
Si de ce sa te injure? Asta nu prea e un mod frumos in care sa iti tratezi iubita, putea sa iti spuna altceva care sa sugereze ca nu vine, injuratul e cam...imatur daca nu te superi.
Dar poate nu trebuia sa fi asa incapatanata, si puteai merge pe jos.
Oricum, nu conteaza cine e vinovat, incearca sa faci cumva sa va impacati happy

| libertatea98 a răspuns:

Buna! Eu cred ca el a gresit mai mult ca tine, pentru. ca sigur aveai si tu loc la el in masina.Dar, ai gresit si tu pentru. ca puteai sa-ti rogi parintii sau un prieten sa te duca. Funda?

| Dydy95 a răspuns:

El! E un proc nesimtit. Daca mie imi facea prietenul meu o faza din asta il sunam, il injuram si ii spuneam ca s-a terminat. Ce nenrocit!