| AntoniaCmn a întrebat:

M-am despartit de iubitul meu dupa 4 ani de relatie in care am suportat multe, abuz psihic si cateodata fizic, eu am luat decizia de a-l parasi pe el l a durut in cot de mine in prima seara dupa despartire a stat cu baietii pana la 5 dimineata, eu inca ma simt prost...l am blocat pe telefon ca sa nu ma poata suna, am vrut sa rup orice legatura cu el, dar de pe Facebook nu l-am sters dupa o saptamana el mi-a dat block, ma simt asa de trista ..adica tot el sa mi dea block ..macar din respect pentru aia 4 ani putea sa fie altfel. ce sa fac sa trec peste sa nu mi mai pese sa nu ma mai gandesc...of

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Ce drama ai si tu ca ti-a dat el block pe Facebook.
Ce te-ai fi asteptat sa spuna "Stii, mersi pentru cei 4 ani petrecuti impreuna, da-mi block te rog"?
"Dar vai, asta nu s-a intamplat, nu m-as fi asteptat"
Fii realista, ai 21 de ani, ce asteptari ai avea? Te plangi prea mult.

Din cat am vazut in intrebarile celelalte v-ati mai certat si despartit de cateva ori si reimpacat, de asta nici nu i-ai dat block pe Facebook, te-ai fi asteptat sa te caute din nou pentru o impacare este?
Si nu inteleg cum acum sunt 4 ani de relatie cand pe 10 Noiembrie 2016 spuneai ca ai o relatie cu un tip de aproape 2 ani, sau era vorba de alt tip?
Whatever.
Te-ai amagit cam singura, si desigur, tot singura ti-ai facut rau, pe viitor sa stii, daca nu merge o relatie si se ajunge la o despartire, nu te astepta sa se schimbe ceva dupa impacare.

12 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Cateodata femeile ma surprind atat de mult. Cum sa stai 4 ani cu cineva care te abuzeaza "cateodata si fizic"? Daca nu va intelegeti si se poarta urat cu tine, pui punct. Nu suporti 4 ani si tot tu suferi ca proasta.
Tipul se poarta urat cu tine, dupa despartire il doare in p%#% de tine si tu stai trista si suferi? gg. Cateodata ma mir cum rezistati atat, sindromul stockholm e in floare.

| Freya1 a răspuns:

E dureros sa te desparti de cineva dupa atata timp indiferent cum v-a fost relatia.Eu am trecut printr-o despartire dupa 8 ani.Bine eu mai tin legatura cu el.Am avut discutile noastre certurile etc dar am constientizat ca suntem doi oameni maturi care ne ajutam daca avem nevoie.El a devenit constient ca o sa se descurce si singur asa ca nu ma mai bazaie atat de tare (ma mai cheama acasa da ii spun nu si gata) iar eu stiu ca am facut o greseala atunci cand am crezut ca sunt pregatita sa incep relatia cu el si ca acum o sa ma descurc mai greu fara dar viata merge inainte. Daca el a facut asta, dupa ce tot el te-a abuzat si etc inseamna ca ori nu te-a iubit ori a incetat sa mai aiba sentimente pentru tine pe parcurs.Va trece gaseste altulwinking

| sofisis a răspuns:

Doamne, tot tu stai sa bazai dupa el? Nu ti-e clar ca daca 4 ani de zile ai fost pentru el un nimeni, clar asta vei fi mereu?
Te-ai lovit la capoc?

| PersonajFictiv a răspuns (pentru sofisis):

Nice tate.

| sofisis a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Nice ce? Este o incercare idioata de a mi spune ca am decolteu misto? Pe bune? laughing)

| PersonajFictiv a răspuns (pentru sofisis):

Pai nu e o incercare idioata.
Chiar ti-am spus asta.Si nu sunt ale tale, e poza de pe google.

| sofisis a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Asa, bravos. Vezi ca stii. Normal ca e de pe google. Doar nu imi plimbam sanii p'aici. laughing)
Oricum, sa zici "nice tate" e stupid. Iarta-ma ca-ti spun

| PersonajFictiv a răspuns (pentru sofisis):

Te iert daca promiti ca nu mai zici.

| sofisis a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Mi-a ajuns ca am zis o data. Nu am mania repetitiei

| sweetangels a răspuns:

Normal. il dai dq de retardat. nu mai fii naiba. nu stiu cum ai putut sta atatia ani cu un frustrat?

Răspuns utilizator avertizat