| azerbajan a întrebat:

M-am despartit de prietena mea acum 2 dupa o relatie de 4 luni iar in prima luna de la despartire imi zicea sa o evit ca cica asa e mai bine pentru mine ( ea stiind ca o iubesc bine si ea mi-a zis ca ma iubeste ) iar dupa 2 luni vorbim zilnic pe FB si la telefon. Credeti ca ar vrea sa fim din nou impreuna. adica va intreb voi fetele daca nu ati mai vrea sa aveti o relatie cu fostul ati continua sa mai vorbiti cu el? ( imi este frica sa o intreb daca vrea sa fim iar impreuna ca poate se supara iar dupa nu vrea sa mai vb cu mine ea zicandu-mi dupa despartire sa fim pireteni )

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pai, n-o mai supara, mai bine ramaneti "pireteni".

| ElenaSA a răspuns:

Poate vrea sa ramaneti doar amici. Daca sunteti amici acum inseamna ca nu a fost o problema chiar atat de grava cand ati hotarat sa va despartiti. Acum depinde de ce simte ea pentru tine si daca poate trece peste problema care a dus la despartire.

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Dupa ce m-am despartit de baiatul cu care am fost ceva mai recent (acum 4 luni, ma rog) am continuat sa fim prieteni. Motivul despartirii a fost poate absurd, dar i-am cerut sa nu forteze lucrurile.Il iubesc ca pe un prieten grozav ce este si nu imi inchipui o lume fara el. Uneori este bine sa treci peste si sa accepti ca nu se poate cere mai mult de la relatia voastra, altfel risti sa o pierzi si ca amica. Ar fi cel mai bine sa vorbiti deschis, sa o intrebi cum stau lucrurile intre voi si ce crede ea - daca va mai fi vreo sansa in cazul in care ai nelamuriri. Eu, sincer, dupa ce rup o relatie (sau o rupe altcineva) nu imi mai pun sperante pentru ca daca lucrurile nu au mers odata, destul de probabil nu vor merge nici a doua oara. Mizez pe asta mai ales pentru ca nu imi prea pot schimba caracterul si asta implica sansa de a face aceleasi greseli sau de a fi enervata/dezamagita de acelasi om. Parerea mea e ca trebuie sa treci peste si sa fii mandru ca sunteti prieteni. Rar se pastreaza o prietenie dupa ce respectivii au fost mai mult de atat... Bucura-te de ceea ce ai, nu multi au norocul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gogule, normal asa ar trebui sa ne comportam toti, daca vedem ca o relatie nu merge, ma refe la un baiat si o fata, sa ramana amici, ai inteles? Te intreb si eu ceva, s-au terminat fetele in lumea asta de esti asa disperat dupa ea sau esti gelos iar gandul ca e cu altul "ati haleste ficatii"? laughing

| NameHarris a răspuns:

Pai nu o intreba. Invit-o afara la o plinbare incearca sa o pupi si na daca va inpacati poate iesi si ceva de niho niho de impacarehappy