| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum 1 luna jumate.Azi a vorbit cu prietena mea si a intrebat-o daca am mai spus ceva de el? Ce credeti, vrea sa ne impacam? Altfel nu l-ar mai interesa ce fac eu si daca mai intreb de el nu? Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, e posibil dar nu e sigur... poate a intrebat doar de curiozitate sa vada daca tu inca mai simti ceva pentru el si daca discuti despre el, daca iti pasa de el; dar se poate ca el sa inca tina la tine si de aceea doreste sa stie daca ai mai vorbit despre el. Cel mai indicat e sa vb cu el daca tu inca il iubesti si ai vrea sa te impaci cu el, conteaza si de ce v-ati despartit si ce relatie ai avut cu el, cat timp ai fost cu el.Cred ca inca tine la tine si ii pasa ca altfel nu cred ca ar fi intrebat chestia asta, dar nu se stie.IN functie de ceea ce simti eu zic sa iei o decizie, sa vb cu el sau daca nu sa il uiti.INtr-un fel ma gandesc ca daca chiar dorea sa fie iar cu tine ti-ar fi zis, te-ar fi cautat sau ar fi dat de inteles oarecum, dar el doar a intrebat pe prietena ta, nimic mai mult, nu iti fa sperante false.

4 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Probabil ca vrea sa va impacati sau pur si simplu ii pasa de tine chiar daca nu mai sunteti impreuna... e clar ca nu te-a putut uita!

| Miss Sintetic a răspuns:

Nu neaparat.Gandeste.te a stat un timp cu tine.In timpul ala i. a pasat de ceea ce faci. E normal ca din cand in cand sa intrebe diverse persoane [sau pe tine] ce mai faci, daca v-ati despartit asta nu inseamna ca nu. i mai pasa deloc.

Si pe dealta parte e posibil sa vrea sa reluati legaturile.Nu te impacienta pana nu se intampla ceva concret [adica sa se dea la tine etc].

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Unei iubiri adevarate ii trebuie mult mai mult uneori sa se piarda.
Depinde cat timp ati fost impreuna, cum si cat timp a-ti petrecut impreuna, conteaza mult si motivul despartirii.
Un lucru e cert: nu te-a uitat si inca mai are ceva sentimente fata de tine, ce sentimente, nu stiu...
Tu sti ce vrei de la tine.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.Astept si alte pareriwinking:*