| BubbleWhitee a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum 3 luni, avem prieteni comuni, si ne vedem peste tot, orice ar fi. Mi-a fost alaturi tot timpul, inainte eram doar prieteni, am fost prieteni foarte buni vreun an, pana cand ne-am hotarat sa riscam indiferent de consecinte. Avea grija de mine mereu, ma suna mereu si asa mai departe. Inainte sa ne despartim, ceea ce a fost o chestie brusca si fara sens, tin minte ca tocmai ma uitasem dupa un baiat intentionat, doar ca sa-i vad reactia si apoi a inceput sa ma intrebe de ce ma tot uit acolo si dupa jumatate de ora dupa ce devenise ganditor, mi-a spus verde in fata ca el vrea sa termine tot. Aveam tendinta sa fac gestul asta mereu, si fiind foarte gelos probabil l-a deranjat, desi nu cred ca a fost chiar asa de grav, eu doar ma amuzam. Nu am vorbit un timp, apoi a inceput sa ma bage in seama din nou, sa aiba tot felul de gesturi. Cand il intrebau prietenii mei ceva despre mine, spunea ca nu ii pasa, ca nu-l mai intereseaza de mine cu toate ca de fiecare data cand ramaneam doar noi doi, situatia se schimba total. Intotdeauna imi aducea mainte de relatia noastra si mereu ma tot intreba daca am pe altcineva sau daca plac un alt baiat, dar tot la fel de des mi-a si spus ca numai vrea sa fiu impreuna. Gesturile lui tradeaza cuvintele. I-am spus in ultimul timp de nenumarate ori sa ma lase in pace definitiv si sa nu imi mai vorbeasca niciodata, de fiecare data imi spune ca o sa faca asta, si de fiecare data face contrariul. Are mereu obiceiul sa ma priveasca intr-una si sa vina unde sunt si eu. Nu inteleg absolut nimic din atitudinea lui. Tin sa amintesc ca este foarte ambitios si foarte orgolios de fel...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu te distrezi ranindu-i pe cei pe care ii iubesti nu e de mirare ca ai ramas singura.

Inca mai tine la tine dar baiatul respectiv a inteles ca nu meriti. Esti prea imatura sa ai o relatie si prea preocupata sa experimentezi cu sentimentele celor care tin la tine.

Tu ai spus ca el era tot timpul langa tine inainte. S-a racit si a hotarat sa puna punct pentru ca tu nu l-ai rasplatit cu aceeasi moneda, ba dimpotriva, ai hotarat ca ar fi amuzant sa te joci cu nervi lui. Poate va gasi si el o fata care va dori sa-i arate ca-l iubeste si nu sa incerce tot timpul sa-l faca gelos.

| BubbleWhitee explică (pentru anonim_4396):

Nu te contrazic cu nimic, pentru ca ai foarte mare dreptate. Doar ca, eu am incercat sa-l fac gelos sa vad daca tine la mine sau nu, insa greseala mea a fost ca o faceam tot timpul si poate asta a umplut paharul. Mersi pentru raspuns happy

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si intrebarea? Parerea mea este sa-l lasi in pace, nu este de tine, tu meriti un baiat sensibil, nu gelos.

| BubbleWhitee explică (pentru neutrino):

Ce parere ai tu despre situatia asta? Ce crezi tu ca gandeste? laughing)

| neutrino a răspuns (pentru BubbleWhitee):

Probabil ca te place, dar in realitate nu este capabil de mai mult, ascunzandu-si neputinta in spatele unui paravan fals numit orgoliu. Nu este in stare sa curteze si sa cucereasca o fata.

| BubbleWhitee explică (pentru neutrino):

Da, cred ca ai dreptate. Mersi pentru raspuns :3

| neutrino a răspuns (pentru BubbleWhitee):

Cu multa placere. Noapte buna!

| BubbleWhitee explică (pentru neutrino):

Noapte buna! happy

| eu1234512345 a răspuns:

Probabil ca inca te place, dar incearca sa nege.

| google85 a răspuns:

Din ce spui eu il vad ca pe un om fitos si caruia ii e cam rusine cu tine... dar parca e 'pe interes' cand ii pleaca prietenii. deci nu-i convine atitudinea ta cand incerci sa-l faci gelos si te-a pedepsit refuzand relatia dintre voi, dar pe de alta parte parca ar vrea sa-i 'iasa si lui ceva' daca ma intelegi. parerea mea e ca se joaca cu tine si mai bine lasati-o moarta