| anonimus00000 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu de o saptamana si de atunci nu am mai vorbit sau vazut absoult deloc.Despartirea a cam cazut de comun acord.Acum vreau sa il fac sa regrete intr-un fel, dar nu prea stiu cum. Daca l-as vedea pe strada ar trebui sa ne orpim sa schimbam doua vorbe sau sa trecem unul pe langa celalalt cu un simplu buna? Daca ne-am oprii sa schimbam doua vorbe si m-ar vedea fericita ar regreta?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pentru el s-a terminat, pentru tine nu. Regretul este al tau, nu al lui. Cu cat te gandesti mai mult la asta, cu atat iti faci tie sa-ti fie mai greu sa treci peste tot. Vrei sa suferi mai mult?

| Azµre a răspuns:

De ce ai vrea să faci asta? după ce că te-ai despărțit de el, acum ce mai vrei?

| anonimus00000 explică (pentru Azµre):

Nu m-am despartit eu de el, as fi vrut sa continuam dar sa revenim la ceea ce a fost demult. daca el a vrut sa ne despartim si in mintea mea era si solutia asta asa a fost sa fie.Vina a fost a lui.Si vreau sa stiu ca regreta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de baiat dar daca a fost de comun acord la ce rost si tie parc an-ar trebui sa-ti pese daca ai fost de acord cu despartirea..nu inteleg de ce toate va incapatanati si vreti sa va complicati sau ba chiar mai mult o pierdere de timpt ...am facut si eu asta da am facut-o grav mi-a reusit...dar mi-a parut rau stii de ce? pentru ca ma simteam ca o copila care n-are minte care nu stiu.
mai bine vezi de drumul tau si daca e sa vorbiti o sa vorbiti nu trebuie sa faci tu niciun pas ai demnitate! papa

| FlowerRoseRose a răspuns:

Pai eu cred ca da, el crezand ca tu ai gasit alta optiune mai buna si ca nu erai fericita cu el. dar daca vrei sa-l faci sa regrete atunci arata-i ceva ce si-ar dori de la tine si nu a putut avea...ex:
-sa te vada ca te plimbi si ca te distrezi cu altul (asta ar fi mai mult gelozie)
-ca esti mai frumoasa
-ca oferi ceva ce el si-ar dori (un cadou :un ceas. etc) atcuiva
Astept fundita daca se poate happy

| BellaBlack a răspuns:

Pai e clar ca nu regreta, inca mai tii la el si iti este greu sa accepti ca el merge mai departe si fara tine, la tine e problema, ca tu regreti.Lasa lucrurile asa cum au cazut numai are rost sa te complici, daca iti faci un nou iubit fa-o pentru tine, nu ca sa il faci pe fostul sa regrete.

| ellenushka03 a răspuns:

Daca vrei sa-l faci pe el sa regrete inseamna ca si tie iti pare rau, cred ca ar trebui sa vorbiti si sa vedeti daca mai poate fii ceva intre voi.Sa il faci gelos nu este o solutie probabil va face si el la fel; incapatanarea si orgolilu nu sunt deloc bune intr-o relatie.
Discuta cu el, daca ezita sau nu vrea, nu mai incerca cu siguranta vei gasi un alt baiat pe placul tau.
Sper ca te-am ajutat cat de cat. Bafta