| RoX_6698 a întrebat:

M-am despartit mai de mult de prietenul meu, iar noi am ramas prieteni.Noi eram un fel de prieteni, dar ne spuneam "stii ca doar pe tine te iubesc, te iubesc pana la Doamne Doamne si inapoi s. a. m. d". Toate bune si frumoase, si eram pe punctul sa ne impacam. Dar a aparut o fata, fiind colega cu el care se pare ca a prins un fel de drag de ea.In timpul scolii am aflat ca se tinea numai dupa ea, unde era ea, era si el.Eu l-am intrebat de ea, iar el a spus "Ea are prea multe fite in cap ", iar altora le spune ca nu ii place de ea, si se inroseste tot la fata si incepe sa rada.[cum facea cu mine] Acuma nu stiu ce sa fac, daca sa ma impac cu el sau nu ...eu am orgoliul foarte mare, dar nici nu as putea sa trec peste relatia cu el asa de usor.Am fost cu el un an.Ar exista remedii sa il uit? Ce as putea face? El este cel mai popular baiat de la ei din scoala, si toate fetele se tin dupa el, nu ca nu i-ar place. Mie imi zice ca il enerveaza de nu mai poate, dar se simte foarte bine cand se tine o fata de el. Vreau raspuns la intrebarile mele si ce as putea face ca sa se indrepte sau nah...sa il uit. Fundita si votic :*

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine e SA NUMAI TE IMPACI CU El pentru ca din ce ai zis o place pe fata aia foarte mult.Ai fost o data cu el acum e timpul sa treci mai departe.Nu cred ca vrei sa fi o alta fata printre multe altele mai ales ca daca tinea la tine nu se mai tinea dupa ea si se inrosea si radea si baiati cand fac o fata fitoasa de multe ori inseamna ca o plac si ca zic asa deoarece fata nu le da atentie.Ca sa il uiti poti face multe lucruri mai ales acum ca e vacanta si faci foarte bine sa nu iti calci pe orgoliu pentru el deoarece nu merita poti merge l strand in parc centru cluburi botanika sa iesi pe afara cu prieteni sa faci ceva ce iti place (sa citesti, sa compui, sa canti, sa dansezi, sa iti petreci timpul cu un animalulut caine, pisica) sau sa te duci l tara.si ca sa il uiti pentru totdeauna trebuie sa rupi orice legatura cu el pentru ca asa o sa iti aminesti mereu de el, sterge pozele numai vb cu el p mess (poti sa ii dai ignore) cand treci pe langa el nul baga in seama si arata-i ca ai putut trece peste :* noroc si sunt sigura ca pana l urma o sa iti gasesti un baiat care sa te iubeasca asa cum esti

| ThePunisher a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa il uiti, il uiti. Nu mai vorbi cu el, pentru ca de fiecare data cand comunicati, se redeschid rani vechi, si asa o sa te vindeci foarte greu. Eu spre exemplu, cand m-am despartit de fosta, am taiat orice legatura cu ea. Imi facea rau sa am nr ei de telefon in agenda, nu mai voiam sa o am in lista de messenger, nu mai voiam poze, nu mai voiam nimic. Am sters tot ce avea legatura cu ea, am taiat raul de la radacina. Si la vreo luna si jumatate, m-am cunoscut cu actuala prietena, si totul e ok. Deci e metoda verificata de mine, pe care ai putea sa o incerciwinking. Mult succes, nu s-au terminat baietii de pe Terra.

| alex_6264 a răspuns:

Depinde ce iti doresti si tu... daca ti la el cu adevarat si el la tine si va doriti sa va impacati va impacati.asta tine de voi! chiar daca ai aflat ca tinea dupa ea asta era atunci poate e orgolios?! sigur ca e! majoritatea suntem! asa ca de voi depinde totul! daca va doriti o relatie cu adevar puteti vorbi foarte deschis mai ales dupa un a n de zile! de uitat e usor cum a zis si punisher, daca vrei uiti! u stii ce e mai bine pentru tine! bye!

| TFK a răspuns:

Este greu sa il uiti, dar cu timpul il vei uita, crede-mawinkingwinking