| andra4u a întrebat:

M-am impacat cu fostul meu prieten dupa un an, dar a durat decat o saptamana.Deranjata fiind ca nu pare la fel de interesat ca la inceput si ca atitudinea lui s-a schimbat, am decis intr-un moment de maxima furie sa ne despartim.Adevarul e ca prima oara cand am fost impreuna l-am ranit si el a inceput sa stea cu multe fete, dar sa isi bata joc, eu fiind prima si ultima fata pentru care a pus suflet. El mi-a reprosat ca simte din cand in cand nevoia sa primeasca si el cate un mesaj, nu numai el sa imi dea primul, iar eu i-am explicat ca e mult mai frumos ca o fata sa primeasca un mesaj de la un baiat, decat invers si ca trebuie sa imi si arate ca ii pasa, nu doar sa o spuna. Oricum, spre final s-a comportat urat. Cred ca de fapt mie imi era dor de vechiul el si in noul sau comportament nu gasesc calitatile pe care eu le caut la un baiat.Cu siguranta va fi acel baiat pe care nu il voi uita niciodata, pentru ca in acest an in care am fost despartiti nu am incetat niciodata sa ma gandesc la el, poate pentru ca prima dragoste nu se uita niciodata. Oare sunt eu prea orgolioasa si am reactionat gresit?

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Poate aste te-a si indepartat de el prima data sa stii! In dragoste trebuie sa si faci compromisuri nu doar sa primesti! Dar asta se putea rezolva pe cale amiabila ca intre doi adulti nu? Aici a gresit el ca nu a stiut sa te apropie mai mult si sa te faca sa iti calci pe orgoliu si sa il iubesti neconditionat! Dar se pare ca acest lucru l-a transformat dintr-un barbat plin de pasiune intr-un monstru cu care desigur nu mai poti fi de acord! Mi-a placut mult ceea ce ai zis:,, Cu siguranta va fi acel baiat pe care nu il voi uita niciodata, pentru ca in acest an in care am fost despartiti nu am incetat niciodata sa ma gandesc la el" Asta denota ca esti o fata deosebita si ca meriti un baiat care sa te iubeasca si sa te aprecieze! multa bafta si ai grija de tine!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai gresit cand i-ai facut rau prima data si acum roata s-a intors dar sa stii ca meriti, data viitoare fa bine si de bine vei avea parte.

| Flav a răspuns:

Mai sa fie. Cum e aia? Ca asa e mai frumos, ca fata sa primeasca mesaj de la un baiat? Mai printesito care esti tu printesa, nu vrei cumva sa stea si-n genunchi sa-ti pupe mana? Sa te aplece sa te descalte? Sa prinda parul c-o fundita ca sa nu-l bata vantul? Bineinteles ca baiatul vrea un semn de la tine, ca sa vada ca tii la el, ca te gandesti la el, intr-un cuvant, ca-ti pasa! Iar tu o dai in vechisme de astea, de care ar rade si bunica-mia, de pe vremea lui Stan si Bran, ca baiatul ar trebui sa nu stiu ce. Stii ce le fac eu la mofturoase de genul? Le zic la revedere. Nu s-a gasit hotul cu prostul, cum nici Cenusareasa n-a fost descoperita sub fusta ta.