| pufuletzandreea a întrebat:

M-am impacat cu prietenul meu nu de mult mi-a promis ca nu ma mai minte. dar vad ca nu sa tinut de cuvant, astazi i-am gasit o comvorbire cu una nu era nimic important doar ca si-au propus sa iasa la un suc la vararolling on the floorce naiba sa mai cred el spune ca ma iubeste. dar eu stiu ca daca iubesti pe cineva nu il minti. ma dispera omu asta nu stiu ce sa mai fac cryingori e mincinos ori asa e el rolling on the floornu e de gluma as renunta la el dar suntem impreuna de aproape 2 ani, in ultima vreme se poarta cam naspa cu mine acum ne certam acum ne impacam, acum nu mai vrea sa stea cu mine acum vrea iar, nu stiu ce sa mai cred, bine ca e diferenta de varsta eu am 24 si el 22 dar pana acum asta nu ne-a afectat... fetele un sfat. nu as scrie aici dar nu prea am cu cine vb despre asta:

Răspuns Câştigător
| Lascu_Ciprian_1977 a răspuns:

Aici nu este vorba de ce cred fetele.Parerea unui baiat(unul care a fost casatorit 10 ani), este vorba despre ce este corect.Corect este ca ambi sa iubeasca si sa respecte pe celalalt, sa aiba incredere unul in celalalt.Asta este adevarata iubire.Cand cel de langa tine este fericit si are incredere si asta datorita tie atunci si tu vei fi fericit si vei avea incredere in el.Vezi deja ai inceput sa faci lucruri foarte urate, anume sa-i cauti in telefon mesaje, apeluri, asta in viitor iti va aduce numai deservicii.Te vei obisnui sa cauti in corespondenta celui de langa tine si asta nu este deloc ok.Problema este ca atunci cand in relatie dispare increderea unuia in celalalt nu mai este nimic de facut,singura solutie este despartirea,indiferent de perioada petrecuta impreuna,indiferent de varsta,de copii, continuand sa speri ca el se va indrepta te minti singura(sa presupunem ca se va schimba), oricum increderea ta in el a fost puternic zdruncinata si la un moment dat el va realiza ca nu poate trai cu tine datorita lipsei tale de incredere.Singura solutie pe moment este despartirea, chiar si doar pentru o perioada de timp.Astfel ve-ti avea amandoi timp suficient sa va reconsiderati pozitia fata de aceste probleme.Succes!

8 răspunsuri:
| mariana20 a răspuns:

Si crezi tu ca doi am este un capat de lume? Se despart altii si dupa zeci de ani impreuna happy Si eu am stat cu unu 4 ani, dar daca am vazut ca nu mai merge nu mai merge si gata. Daca te minte, da-i pace pentru ca asa va face mereu.Nu stiu de ce mai stai cu el sincer.

| CrazyTeenager a răspuns:

2 ani, pai ce vreti de acum sa va casatoriti, altul.

| RuxiiRawrr a răspuns:

Eu as fii sincera cu el.
I-as da un mare:NE DESPARTIM intre ochilaughing
Am exagerat, stiu, sunt sadicaalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff...foarte naspa.Probabil ca baiatul chiar te iubeste iar cu celelalte doar se distreaza si atat(o prietena de-a mea are aceeasi problema ca si tine,cu prietenul ei,si el o iubeste,se vede in ochii lui asta,dar tot inseala si dupa ii cere iertare). Oricum, eu cred ca o astfel de relatie nu prea are viitor pentru ca o daca ramai langa el, o sa te faca sa suferi mereu.Chiar vrei asta?

| pufuletzandreea explică:

Eu stiu de ce mai stau cu el mariana pentru ca il iubesc e clar.nu de mult iar ne-am certat si am stat despartiti pentru cateva zile tot din cauza k m-a mintit si m-a sunat el sa il iert si asta am facut, ori cum nu mai am incredere in elcrying

| hellbound2009 a răspuns:

Ma pufuletz daca el te minte a nu stiu cata oara si tu al tot ierti de fiercare data.ce crezi ca va face in continuare? te astepti ca el sa nu te mai minta, odata ce el vede ca u tot al ierti chiar daca greseste de fiecare data/in mintea lui exista propozitia asta "Eh ma iubeste pot face orice ca doar proasta ma iarta" scuze de expresie doi ani nu sunt chiar asa multi.ati poti ia viata amoroassa de la inceput.Asa daca vei tot ierta vei fi luata peste picior de fiecare data si numai tu vei avea de suferit.pe el nu al afecteaza cu nimic daca tot te minte. face ce vrea din tine.cel mai simplu lucru si corect e sa ati vezi de viata ta si sa al lasi in pace

| Eliiizukaaa a răspuns:

Sincer as spune sa te desparti de el imediat.Niciodata nu va face altceva decat sa vorbeasca cu altele si sa te minta cunosc destui baieti care fac asta. deci DA-I PAPUUUUUUUUCIIII

| Stanciu_Diana_1990 a răspuns:

Hei. De fata aia cred ca isi bate joc sau ceva gen, oricum nimic serios nu iti face griji. El te iubeste dar nu prea arata.