| adina_6125 a întrebat:

M-am indragostit de cel mai bun prieten al meu. dar sa va spun o faza:

intr-o seara l-am intrebat ce vrea sa ii cumpar de ziua lui si mi-a spus ca un sarut:*si m-am tot gandit eu si pana la urma m-am decis sa il sarut de ziua lui pentru ca mi-a spus ca asta vrea si eram la pary cu cea mai buna prietena a mea pe leaganul din spatele casei si il strig eu si il intreb ca daca mai stie ce mi-a spus in seara aia pe mess si a zis ca nu si atunci sa asezat pe leagan langa mine s-a uitat la mine si atunci l-am sarutat de atunci ma tot gandesc la asta si la ce dulce a fost

nu e suparat ca l-am sarutat chiar radem de faza aia si zicem ca o fost fain

cum sa ii spun ca vreau sa fim mai mult decat prieteni?

6 răspunsuri:
| BlackHorse a răspuns:

Eu as propune sa mergi la el si sa ii zici "La multi ani." si sa il saruti din nou. Bineinteles ca v-a spune ca nu e ziua lui, dar vei raspunde cu "nu conteaza". Din cate observ eu in zilele de azi, nu se mai spune "Vrei sa fii cu mine?", ci se trec la fapte precum sarut sau comportament ca si intr-un stadiu avansat. Cred ca intre voi chiar deja exista ceva, iar daca sentimentele sale nu s-au schimbat de atunci, poti usor avansa prin sarut, iar dupa sarut sa ii spui ca il iubesti. Bafta!

| ahlrh a răspuns:

Generatia noastra, sau cel putin cunostintele mele:
"Vrei sa fii cu mine?"

Mai frumos, decat categoria de mai sus, si mai putin cocalaresc:
"Ai dorii sa fii jumatatea mea de suflet/inima/viata?, pentru ca eu asta doresc, dar...doar cu acordul tau."

| RoCkKiD a răspuns:

Relatiile cu prieteni/colegi se sfarsesc nasol.Ai doua optiuni.risti si s-a putea sa iasa o relatie superba sau nu risti.si pastrezi un prieten.

| Lulu1987 a răspuns:

Cati ani ai in primul rand as vrea sa stiu. poti sa-i spui ceva de genul :"Ma tot gandesc la sarutul din seara aceea, chiar mi-a placut si ma intrebam daca nu cumva ai vrea sa avem o relatie? sau sa fiti iubiti?(nu mai stiu cum e la 15 ani.banuiesc ca nu ai mai mult de 15 ani...) pentru ca din moment ce ti-a spus ca vrea sa-l saruti e evident ca te place.winking so... go for him happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti proasta? de cate ori mai pui intrebarea asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hahahha up